Sobota, 02 marca 2024 r. 
REKLAMA

Filmowa czołówka świata

Data publikacji: 18 października 2016 r. 11:03
Ostatnia aktualizacja: 08 listopada 2018 r. 02:44
Filmowa czołówka świata
 

Trwa Szczecin European Film Festival. Za nami już pierwsze pokazy, a te najważniejsze, czyli prezentacje dzieł konkursowych, rozpoczną się w piątek (21 października). 

We wtorek (18 października) w studiu TVP Szczecin o godz. 19 odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia SEFF. To polsko-niemiecka impreza, która odnosi się do najnowszych tendencji rozwoju artystycznej obróbki obrazu i dźwięku. Od lat jednym z głównych elementów SEFF są pokazy konkursowe dzieł badających granice dokumentu. Zanim jednak ich doczekamy, przed nami kilka dni ciekawych prezentacji z całego świata.

Tego dnia w Multikinie w Galaxy o godz. 17 w cyklu „Najlepsze filmy świata" zobaczymy „Wytrwałość" Małgorzaty Imielskiej, a o godz. 19 „Fuocoammare" włoskiego reżysera Gianfranca Rosiego. To dokument podejmujący problem kryzysu migracyjnego nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale. Również o godz. 19, w studiu TVP Szczecin odbędzie się transmisja ceremonii otwarcia SEFF, a o godz. 21 w Multikinie Galaxy zaprezentowany zostanie „Lo and behold: Reveries of the connected world", jeden z najnowszych pełnometrażowych dokumentów Wernera Herzoga, słynnego niemieckiego reżysera. 

Komisja programowa imprezy przez kilka miesięcy selekcjonowała nadesłane filmy, które wezmą udział w konkursach: polskim i europejskim. Europejski blok rozpocznie się 21 października, a polskie zgłoszenia zostaną wyświetlone 23 października. Festiwal potrwa do 24 października. Program imprezy dostępny jest na www.europeanfilmfestival.szczecin.pl. „Kurier” objął SEFF patronatem medialnym.

(szymw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA