wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Filmowa czołówka świata

Filmowa czołówka świata

Filmowa czołówka świata
Data publikacji: 2016-10-18 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:58
Wywietleń: 1548 162488

Trwa Szczecin European Film Festival. Za nami już pierwsze pokazy, a te najważniejsze, czyli prezentacje dzieł konkursowych, rozpoczną się w piątek (21 października). 

We wtorek (18 października) w studiu TVP Szczecin o godz. 19 odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia SEFF. To polsko-niemiecka impreza, która odnosi się do najnowszych tendencji rozwoju artystycznej obróbki obrazu i dźwięku. Od lat jednym z głównych elementów SEFF są pokazy konkursowe dzieł badających granice dokumentu. Zanim jednak ich doczekamy, przed nami kilka dni ciekawych prezentacji z całego świata.

Tego dnia w Multikinie w Galaxy o godz. 17 w cyklu „Najlepsze filmy świata" zobaczymy „Wytrwałość" Małgorzaty Imielskiej, a o godz. 19 „Fuocoammare" włoskiego reżysera Gianfranca Rosiego. To dokument podejmujący problem kryzysu migracyjnego nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale. Również o godz. 19, w studiu TVP Szczecin odbędzie się transmisja ceremonii otwarcia SEFF, a o godz. 21 w Multikinie Galaxy zaprezentowany zostanie „Lo and behold: Reveries of the connected world", jeden z najnowszych pełnometrażowych dokumentów Wernera Herzoga, słynnego niemieckiego reżysera. 

Komisja programowa imprezy przez kilka miesięcy selekcjonowała nadesłane filmy, które wezmą udział w konkursach: polskim i europejskim. Europejski blok rozpocznie się 21 października, a polskie zgłoszenia zostaną wyświetlone 23 października. Festiwal potrwa do 24 października. Program imprezy dostępny jest na www.europeanfilmfestival.szczecin.pl. „Kurier” objął SEFF patronatem medialnym.

(szymw)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy