Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Powrót autobusów. Kolumba bez przejazdu

Data publikacji: 07 stycznia 2023 r. 07:23
Ostatnia aktualizacja: 07 stycznia 2023 r. 23:30
Powrót autobusów. Kolumba bez przejazdu
Fot. Tomasz Tokarzewski  

W kolejny etap wkracza tzw. torowa rewolucja w Szczecinie. Wprawdzie pasażerowie tramwajów nie odczują zmian, ale niebawem zmieni się organizacja ruchu w centrum miasta i w okolicach Dworca Głównego. Mimo że harmonogram prac został mocno zmodyfikowany, a na placu budowy pojawiło się sporo niespodzianek, to wykonawca nie zwalnia tempa i przenosi front prac w nowe części przebudowywanej ulicy.

Zmiany będą obowiązywać od niedzieli 8 stycznia, obejmą fragment ul. Kolumba i Nabrzeże Wieleckie. Duże prace rozbiórkowe i drogowo-torowe obejmą część Kolumba przy całkowitym zamknięciu dla ruchu samochodowego. Dopuszczona będzie tylko komunikacja piesza i przejazd dla służb ratunkowych. Prace obejmą też część ulicy Kolumba przylegającej bezpośrednio do dworca kolejowego PKP. Dla ruchu samochodowego dopuszczona będzie połowa szerokości jezdni od strony mostu Długiego po ul. Nabrzeże Wieleckie i części ul. Kolumba po tzw. „dolnym tarasie” z jednoczesnym zamknięciem dla ruchu samochodowego górnej części jezdni przy dworcu PKP. W obu kierunkach na wspomnianym odcinku kursować będą autobusy komunikacji miejskiej. Natomiast całkowicie dla ruchu zamknięty będzie odcinek ul. Kolumba od kamienicy nr 12 (na wysokości przystanku komunikacji miejskiej) do kamienicy 3a (parking strzeżony) oraz dalej łącznie z zamknięciem dla ruchu ul. Kolumba przy kamienicach tzw. Wenecji Szczecińskiej (dojazd na Wyspę Jaskółczą). Nieprzejezdny będzie też odcinek od stacji benzynowej w kierunku Dworca PKP - dopuszczony warunkowo będzie jedynie ruch dla mieszkańców.

Nowa organizacja ruchu wymusza zmiany w kursowaniu autobusów. Autobusy linii 75, 521 i 527 powrócą na stałą trasę do pętli „Dworzec Główny” (przez ul. Wyszyńskiego i ul. Nabrzeże Wieleckie). Wyłączone z użytkowania dla tych linii będą przystanki „Brama Portowa” (pod budynkiem „Posejdona”, „Plac Zawiszy”, „Dworzec Główny (Owocowa)” i „Plac Tobrucki”. Autobusy linii 806 w kierunku pętli „Niemcewicza” od przystanku „Boczna” kursować będą przez ul. Dąbrowskiego, ul. Piekary, ul. Potulicką, ul. Czarnieckiego, ul. 3 Maja do przystanku „Brama Portowa” i dalej bez zmian. Wyłączone z użytkowania dla tej linii będą przystanki: „Zapadła”, „Kolumba”, „Dworzec Główny” i „Plac Tobrucki”. Autobusy linii 526 powrócą na stałą trasę do pętli „Dworzec Główny”. Wyłączony z użytkowania dla tej linii będzie przystanek „Wyszyńskiego” w zatoce przystankowej w kierunku Bramy Portowej. Autobusy linii 528 w kierunku pętli „Gumieńce” od przystanku „Boczna” kursować będą przez ul. Dąbrowskiego, ul. Piekary, ul. Potulicką, ul. Czarnieckiego, ul. 3 Maja do przystanku „Brama Portowa” i dalej bez zmian. Wyłączone z użytkowania dla tej linii będą przystanki: „Zapadła”, „Kolumba”, „Dworzec Główny” i „Plac Tobrucki”.

ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

luk
2023-01-08 11:32:53
Wszystko pięknie. Skierowano linie 75 na dolny taras ulicy Kolumba koło dworca, tylko dlaczego nie odblokowano przejścia (schody) koło pomnika kolejarza. Którędy pasażerowie mają wchodzi/schodzić do przystanku. Brak również informacji, że przystanek linii 75 znajduje się na dolnym tarasie. Autobusy jeżdżą puste na tym odcinku.
Miasto
2023-01-07 23:28:57
Wreszcie Szczecin nadrabia 30 letnie zaległości i staje się coraz piękniejszym miastem ,brawo panie prezydencie miasta. Zostaje jeszcze do zrobienia zachodnią obwodnica z tunelem jako ciągłość S6 plus dodatkowy wyjazd na wschód do A6, S3 np też tunel lub estakada
Taka Wizja
2023-01-07 16:16:11
Całą wizję włodarzy podsumowuje przystanek (806, 61) na bramie portowej, gdzie autobusy potrafią przyblokować cały przejazd. Sam przystanek może ok gdyby nie rzucić objazdy przez 3 maja. Jak długo jeszcze Nabrzeże Wieleckie będzie zamknięte od mostu długiego do ronda... ?
Lud
2023-01-07 11:56:20
Towarzyrze , ciąg dalszy rewolucji ( znaczy degrengolady remontowo komunikacyjnej rozpoczęty) Będzie tak jak było, bez żadnej wizji ale za to wnuki będą spłacać preferencyjne kredyty chyba za będą sąsiedzkiej reparacje

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA