wtorek, 21 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Powiesił koszulkę na pomniku. Jest poszukiwany przez policję

Powiesił koszulkę na pomniku. Jest poszukiwany przez policję

Powiesił koszulkę na pomniku. Jest poszukiwany przez policję
Data publikacji: 2018-07-29 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:50
Wywietleń: 4072 340782

Policja poszukuje osoby, która powiesiła na pomniku Lecha Kaczyńskiego (stojącym przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie) koszulkę z napisem "Konstytucja, Jędrek!". Policja wskazuje paragraf i szuka sprawcy.

Koszulka została zawieszona na pomniku w nocy z piątku na sobotę. Rano o tym, incydencie powiadomił policję jeden z przechodniów.

- Dostaliśmy zgłoszenie około godz. 7 rano w sobotę (28 lipca) - mówi asp. sztab. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Policjanci na miejscu zabezpieczyli koszulkę i rozpoczęli czynności z art. 261 kodeksu karnego, który mówi m.in. o tym, że kto znieważa miejsce publiczne urządzone w celu uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Miejsce, w którym stoi pomnik, jest monitorowane. Policja posiada więc także nagrania z chwili umieszczania koszulki na pomniku. Mimo to, do niedzielnego wieczora nie ustaliła sprawcy.

Za to w mediach społecznościowych już rozwija się akcja, w której wiele osób przyznaje się do popełnienia tego "czynu".

(isz)

Fot. Facebook

Komentarze

Wesoły Tomek
Kolejna świętość prawiczkow z PZPR bis została naruszona? Za grosz nie macie poczucia humoru. To tylko happening. Lamiecie pisuarowe świnie konstytucję,ale to was nie boli.
2018-08-01 20:33:12
U2
Konstytucja to obraza dla Pisu
2018-07-30 23:38:38
AK
@śmiech na sali- nie tylko postkomuszków , ale także komuszków szukaj w swoim bolszewickim PiSie.
2018-07-30 23:33:18
jak za okupacji
brawo! pochwała dla kozaka, co to wykoncypował UZURPATORZY i wszelka swołocz dyktatorska nigdy nie miała w Polsce lekko PZPR+ teź
2018-07-30 14:56:28
Powiesił koszulkę
na pomniku. Jest poszukiwany przez policję; czy "PO_wiesił koszulkę na PO_mniku. Jest PO_szukiwany przez PO_licję"?...Kryminalni analizują wstępnie motywy itd. zawężając krąg aby nie szukać "igły w stogu siana".
2018-07-30 13:48:16
Śmiech na sali
Ojj... PO-stkomuszki. Kto tu jest PO-stkomuszkiem. Teraźniejsze Państwo i obłudny żont, to TAK. Sprzedawczyki omamieni przez wiadomo kogo. Niedługo godzina policyjna będzie, księże proboszczu.
2018-07-30 12:31:37
Ojj... PO-stkomuszki
Tak ten Pomnik dla waszej za-KOD-owanej i krzykliwej garstki "malo wazny"... a az Tak Bardzo Was "PO-nosi"...!! Ze byc moze juz za chwile i ta internetowa strona az "PO-peka w Szwach" ??
2018-07-30 11:43:01
Sylwek
Co się czepiacie tego który to zrobił? Uczynił to za Ś.P.Lecha Kaczyńskiego. Ten przestrzegał konstytucji. A milicja niech się zajmie tymi co źle parkują na Wojska Polskiego, koło Arkonki. Ich koledzy z SM nie dają rady.
2018-07-30 10:29:05
ehhhh
obraził przedmiot kultu smoleńskiego... masakra... ten kraj schodzi na PISy
2018-07-30 10:06:51
krzysztof rębacz
dziwne ze jeszcze ptaszyska nie osrały tego pomnika chyba ze co dzien ktoś szoruje tego gnoja.a co do policji jak mi portfel ukradli w autobusie ktos uzywał mojej karty w bankomacie po kilku tygodniach przyszło pismo z policji "pomimo ujawnienia wizerunku osoby poprzez monitoring z kamery banku nie udalo sie odszukac sprawcy "
2018-07-30 10:00:30
Aaallle akcja
A jak mi rozwalili samochód na pl. Grunwaldzkim to monitoring nie działał i biedaczki nic nie ustalili. Poczekali dwa miechy i umorzyli.
2018-07-30 09:44:24
Ciapuła
Niestety ZNOWU dożyłem czasów gdzie policja ściga za "kalanie" pomnika rozumiem że treść na koszulce jest obrazoburcza dla pisowców bo kto śmie pisać o KONSTYTUCJI i to na pomniku gościa który zameldował prezesowi wykonanie zadania, rozumiem że już niedługo będzie NAKAZ posiadania figurki w domu i porannych modłów przed wyjściem do pracy, a swoją drogą to policja może by się zajęła chuliganami drącymi mordy i tłukącymi butelki na ulicy Królowej Jadwigi przed meliną PROPAGANDA i to nie tylko w dzień też i w nocy TYM SIĘ ZAJMIJCIE panowie policjanci! bo od momentu otwarcia tej meliny znowu bramy są zasikane, zarzygane a stado osiłków pierze się po mordach przed wejściem.
2018-07-30 09:42:00
Ani@
śmieszne to całe "polowanie" na koszulkowego przestępcę! jak komuś porysują albo obiją samochód na parkingu z kamerami, ukradną rower czy zdewastują klatkę schodową lub windę w bloku to policja umaża sprawę bo nagranie jest nieczytelne, mała szkodliwość społeczna czynu itp... albo dlatego, że im się po prostu nie chce ganiać, bo więcej przy tym papierologii niż to warte, a tu ktoś jakiś pomnik prywatny ubrał i od razu pościg. policja ma ważniejsze rzeczy do roboty chyba, zajęliby się chuliganami, którzy wieczorami podpici wystają w bramach i zaczepiają, atakują przechodniów, piratami drogowymi albo złodziejstwem a nie politycznymi bzdurami, które dotknęły grupkę pisowskich maniaków
2018-07-30 08:27:41
Ala
Rozumiem, że przechodzień nie ma co innego do roboty tylko zajmować się koszulkami na pomniku - zresztą żadnych brzydkich słów tu nie widzę - no ale policja, żeby zaraz robiła wielkie poszukiwania prawie na "światową skalę", to już chyba lekka przesada. Mało policja ma do roboty? Chyba w Szczecinie są poważniejsze sprawy czy wykroczenia nie wspominając o przestępstwach. Ukradł coś ten ktoś kto założył koszulkę? Zniszczył mienie prywatne? Tak się pytam ponieważ tego w artykule kuriera nie ma. Nie, to w takim razie z jakiego artykułu go ścigają, bo chyba przecież nie z 261 k.k. - ponieważ to chyba nie jest miejsce publiczne tylko prywatna posesja. A tak nawiasem mówiąc, nie chce mi się wierzyć, że o 7 rano w sobotę chodzi tamtędy tłum przechodniów i zawiadomił o dokonanym przestępstwie jeden z nich.
2018-07-30 08:00:21
orbit
Kopernik ma rację. Wyważoną,spokojną rację.
2018-07-30 07:12:16
hm
Nie mógł tą szmatą przykryć tego kamienia, który nielegalnie ustawiono na Jasnych Błoniach?
2018-07-30 06:48:30
Pikuś
DLa PISu słowa ,,Konstytucja’’ i ,,Jędrek’’ to obelgi. Trudno się dziwić, jaka partia, takie brzydkie słowa, które muszą być ścigane przez reżimową policję.
2018-07-29 23:37:21
Jakub
'Kurierze"? A co tak skromnie z relacją o szczecińskiej Policji i leśnych psychonieudacznikach ze szczecińskiej Solidarności. Jaką to teraz funkcję pełnicie? Poszukujecie tego dzielnego mlodego człowieka? Co z Wami?
2018-07-29 23:11:00
czyt
Brak pomysłów na działanie dla Polski , społeczenstwa daje taki efekt - głupi wybryk !
2018-07-29 23:07:57
W sprawie... PO-dkoszulki z PO-stkomunistyczna Konstytucja z 1997 roku
A moze to jeden... z Tych, co jakis czas temu PO-malowali drzwi Wejsciowe do PiS-u - a pozniej w tzw. "czynie s-PO-lecznym" je zmywali ???
2018-07-29 22:32:43
obywatel
"261 kodeksu karnego, który mówi m.in. o tym, że kto znieważa miejsce publiczne urządzone w celu uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności" przecież pomnik stoi na prywatnym terenie
2018-07-29 21:44:28
piotrek
To nie jest miejsce publiczne tylko posąg na czyimś ogródku. Jak na moim ktoś mi krasnala porysuje Policja i media też będą tak szukać sprawcy?
2018-07-29 21:40:56
@Kopernik
Coś ci się popieprzyło w głowie. Harcerze, okupacja... Masz po kolei?
2018-07-29 21:34:10
@Kopernik
Nie widzisz śmieszności swojego wpisu? Serio? Nikt ci nie powiedział, że to oszołomstwo?
2018-07-29 21:30:53
gość
Pomysł super.Dla mnie bardziej było to przesłanie a nie zniewaga.Lechu jaki był taki był ale konstytucji przestrzegał i nie był niczyją marionetką.A teraz mamy zdalnie sterowaną chińską podróbkę prezydenta.
2018-07-29 20:53:12
Kopernik
Policja, jak za czasów okupacji, kiedy to harcerze zdaje się, odkręcili niemiecką tablicę na pomniku Kopernika, tak teraz ścigają gościa od koszulki. BRAVO! Jak to się ładnie wpisuje w narrację partii rządzącej !
2018-07-29 20:50:44
Nie chodzi tylko o koszulkę
Jakiś pajac przystawił drabinę do pomnika i go porysował. Żadnego szacunku dla osób, które złożyły się na ten pomnik - przypomnę, że powstał ze zbiórki społecznej. Mam nadzieję, ze policja złapie łobuza, a ten zostanie przykładnie ukarany. Nie ma zgody na chamstwo i barbarzyńskie zachowania.
2018-07-29 20:42:42
Obywatel
Słowo Konstytucja znieważa?
2018-07-29 20:42:39
Darek
Paragrafów wszyscy powinni przestrzegać. Nie tylko z kodeksu karnego. Nie należę do żadnego ugrupowania, ale myślę że większość ma już dość tego rządu. Sami tego chcą. Ta koszulka to tylko przesłanka do dalszego znieważania rządzących ludzi. Dodam tylko, że to co się stało, było do przewidzenia.
2018-07-29 20:16:20