wtorek, 18 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty

Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty [GALERIA, FILM] (akt. 2)

Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty
Data publikacji: 2018-06-16 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-27 08:48
Wywietleń: 8091 333567

"Lech Kaczyński oddał wszystko dla Polski" - napisał Jarosław Kaczyński w liście odczytanym w sobotę (16 czerwca) w Szczecinie, podczas uroczystości odsłonięcia pomnika prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Okazały monument stanął przed siedzibą zachodniopomorskiej "Solidarności" przy al. Wojska Polskiego

W uroczystościach udział wziął premier Mateusz Morawiecki, wraz z liczną delegacją rządową i prezydencką.

Odsłonięcie zostało poprzedzone mszą świętą, którą w parafii pw. Świętej Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej, odprawił metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga.

Szef MON Mariusz Błaszczak odczytał list Jarosława Kaczyńskiego, który z powodów zdrowotnych nie mógł pojawić się na uroczystości. "Lech Kaczyński służył Rzeczypospolitej ze wszystkich sił, jak tylko potrafił. Nie godził się przy tym na Polskę byle jaką. Pragnął by Polakom żyło się w niej jak najlepiej, by nasza ojczyzna była państwem wolnym i niezależnym, silnym i dostatnim, a przy tym sprawiedliwym i solidarnym. Marzył by Rzeczpospolita liczyła się na arenie międzynarodowej." - napisał w liście prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Monument przedstawia "zamyśloną nad Polską" postać Lecha Kaczyńskiego, jak mówi twórca pomnika, "w sposób „naturalistyczny i w dynamicznej pozie”. Prezydent jako wieloletni członek NSZZ „S” ma w klapie płaszcza znaczek „Solidarności”. Statua wykonana jest z brązu i ma około 2,1 metra wysokości. Autorem rzeźby jest Stanisław Milewski, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, twórca m.in. trójmiejskich pomników papieża Jana Pawła II spacerującego z prezydentem Ronaldem Reaganem.

Natomiast projekt zagospodarowania terenu to dzieło dr. inż. architekta Macieja Płotkowiaka ze Szczecina. Stanowi on symboliczną ilustrację historii życia i tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego. Trzon kompozycji to zbiór monumentalnych, prostopadłościennych bloków granitowych rozmieszczonych w trzech grupach. Całość ułożono na planie litery V, którą w formie wymownego gestu zwycięstwa posługiwali się uczestnicy strajków z sierpnia 1980 r. Ów gest stał się później symbolem "Solidarności".

- Patrząc na pomnik prezydenta Kaczyńskiego widzimy pewną ideę, ideę Polski sprawiedliwej, zakorzenionej w cywilizacji zachodniej i Polski, która ma szansę z powrotem być wielkim wspaniałym krajem, bo droga prezydenta Lecha Kaczyńskiego była właśnie drogą ku wielkiej i silnej Rzeczpospolitej – podkreślał premier Mateusz Morawiecki.

Swój list do wszystkich uczestników uroczystości skierował również prezydent Andrzej Duda, w którym przypomniał słowa Lecha Kaczyńskiego: „suwerenna, sprawiedliwa i nowoczesna Rzeczpospolita powinna być państwem, które broni słabszych i nie boi się silnych".

–" Odwołuję się często do tych słów, bo wyraża się w nich głęboka mądrość, odnosząca się do wielu, a może nawet wszystkich najważniejszych sfer działalności władzy publicznej” - napisał w odczytanym przez szefową kancelarii prezydenta RP Halinę Szymańską liście, Andrzej Duda.

Z kolei marszałek Marek Kuchciński podczas swojego przemówienia przywołał słynne stwierdzenie dotyczące naszego regionu wypowiedziane przez Lecha Kaczyńskiego, który mówił że "silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu".

Pomnik został odsłonięty przez Jana Tomaszewskiego, przedstawiciela rodziny Lecha Kaczyńskiego; prof. Seweryna Wiechowskiego, przewodniczącego Komitetu Honorowego Budowy Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Piotra Dudę, przewodniczącego NSZZ "Solidarność".

Szczeciński monument powstał dzięki zbiórkom społecznym.

(KK)

Film: Sylwia Dudek

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty

Komentarze

ggggggggggg
HAHAHAHAHHAHAAH prawdę człowiek napisał i proszę bardzo usunęli :))))))) PRL wrócił !!
2018-07-27 07:52:55
@#$#@@$#$@$!####$@$@$
Szopki Pisowskie !!!!!! po kij te śmieszne pomniki !!! kiedyś zburzymy te dziadowskie figurki !!!!!!!!!!!!! Komuna wróciła!!!
2018-07-27 07:49:33
Emo
Wygląda bardziej jak Duda...
2018-06-18 22:47:45
kult jednostki-to było
Robią, stawiają pomniki ze strachu i ze względu na stołki, dla własnej korzyści. Niech tylko kaczor kuper zadrze, a pies z kulawą nogą nie będzie pamiętał o miesięcznicach, pomnikach. Nazwą to: "Okres wypaczeń i zakłamanej ideologii"
2018-06-18 10:41:24
5th_element
To ten sam "światły" prezydĘt, który zapewnił Komendzie 18 lat w więzieniu? Może to on też donosił, za co Komenda siedzi by mu skutecznie umilić te wakacje? Tfu, to był NAJGORSZY prezydent, nie licząc długopisa.
2018-06-18 10:34:31
Pomnik za dokonania
Rozumiem, że ten pomnik to stawiają mu za skuteczne zebranie dowodów i naciski na skazanie niewinnego Tomasza Komendy na 18 lat więzienia oraz za reprywatyzację 197 kamienic w Warszawie w czasie gdy był prezydentem tego miasta, w tym słynnej kamienicy przy ul. Nabielaka 9 w której mieszkała zamordowana Jolanta Brzeska
2018-06-18 07:27:11
Jarun
Jaki był żałosny widok, gdy Sochański (skądinąd dosyć mądry facet) w czasie uroczystości odsłonięcia pomnika - płaszczył się przed tymi pisowskimi miernotami, manekinami z warszawki. Biegał, przymilał się...tfu!- gotowy na każde zawołanie...aport. Też byś dla Misiewicza (z zawodu: sprzątacza w aptece-sic!) nosił parasol? A gdzie honor, godność?
2018-06-18 07:19:41
Jarun-ku
A My PiS-iory... tobie juz "podwieszamy Wory" i rowniez Stawiamy... ale tylko "Oczy w Slup" !!
2018-06-17 23:21:47
Jarun
W Polsce jest "tylko" 40 pomników Lecha Kaczyńskiego, a na 100-lecie odzyskania niepodległości ma być ich sto...oczywiście w każdym mieście :-). Proponuję pisiorkom w każdym domku (swoim!) zrobić ołtarzyk św. Lecha i leżeć przed nim krzyżem. A zamiast "dzień dobry" niech niech się pozdrawiają :"Cześć, chwała i uwielbienie dla Lecha"! Manekiny prezesa postawią nawet pomnik dla kota prezesa - byleby przypodobać się kurduplowi.
2018-06-17 22:22:36
do @ Jaruna
"Jedna babcia całe życie chorowała, spojrzała na pomnik Lecha i wyzdrowiała".Ty masz coś z tą babcią, ciągle tylko babcia, babcia, Cyt;"Panie Ławrynowicz (moja babcia miała nazwisko Ławrynowicz i pochodziła z wileńszczyzny !) powiedz pan tym redakcyjnym wałkoniom i pindom, że nie jestem (taka ich mać!! )robotem i żeby te bladzie ściągnęły z mego IP tego robota. Niech bliny ruszą żopu!....Do sprawdzenia na http://24kurier.pl/blogi/janusz-lawrynowicz/najdluzsza-wojna/
2018-06-17 16:23:14
Skoczek
A Lecha W. nie zaprosili? Kulawy kurdupel zakazał?
2018-06-17 15:13:23
Ula
Nie przenoście nam stolicy do Szczecina ...
2018-06-17 14:38:37
jj
@Polska uroczystość. : tak sobie to tlumacz,poczytaj wywiad z lat 2000+ jaroslawa kaczynskiego co sadzi o radiu maryja i jego wyznawcach i dla kogo pracuja, no i zobacz amerykanska liste wplywow rosyjskich w Polsce, na liscie sami prawilni ,od ciastka po "krula" kucow i narodowce
2018-06-17 14:26:22
321
Dzis tam przechodziłem ,pełno butelek, smieci, nawet zniszcze, tak suweren dba o srodowisko i otoczenie, gratulacje w sumie czego sie mozna spodziewac po kims kto wycina puszcze
2018-06-17 14:23:56
Polska uroczystość.
Piękna , polska , patriotyczna uroczystość. Udana uroczystość , bo polskojęzyczne kundelki Merkel i Putina ujadają jak mogą. Tu w Szczecinie , szanowne kundelki , nie wygracie z Polakami. Nawet kasa z Niemiec wam nie pomoże.
2018-06-17 11:51:28
NIE profesor
Pytanie do WSZYSTKICH tytułujących L.Kaczyńskiego profesorem. Proszę mi przypomnieć KTO i KIEDY ten tytuł mu nadał.Może to zrobić tylko prezydent.Kwaśniewski i Wałęsa tego(jak wiem)nie uczynili.Czyżby więc sam sobie?
2018-06-17 11:47:00
Jarun
Manekiny klaszczą. Niedługo usłyszymy ile uzdrowień dokonało się za wstawiennictwem śp. Lecha. "Jedna babcia całe życie chorowała, spojrzała na pomnik Lecha i wyzdrowiała". A biskupi, gdzie pieniądz i władza - tam oni pierwsi...faryzeusze. Służą Bogu: Mamonie!
2018-06-17 11:30:07
abcd
@I do... trohan-ka ( z godz. 07:23:02 : rzeczywiscie ciezko jest przebic osiagniecie jakim jest doprowadzenie do 7 letniej zapasci gospodarczo inwestycyjnej w miescie .Niech ktos mi powie co Lech zrobił dla Szczecina ?>NIC !!
2018-06-17 11:26:57
gg
Sprawiedliwy : idz sie wyspowiadaj ze swojego grzechu i oddaj należną opłatę dla Państwa Watykan, dzisiaj jest dzien swiateczny powinienies byc w kosciele a nie tutaj ,no coz taka hipokryzja,tak jak ci co wczoraj z kosciola wyszli i od razu z jadem
2018-06-17 11:24:41
Psychiczny problem.
To ciągłe skomlenie lewactwa z PO i SLD. To już choroba.
2018-06-17 11:21:16
Sprawiedliwy
Przy takich okazjach Widać jak niewieu jest już ludzi mówiących tylko po polsku . ale za to z wielką nienawiścią o Polsce.Zdrajca nigdy nie bedzie myślał pro Poństwowo.To nie mogą być polacy. Ale uwazam. ze i tak jest i ich zbyt wielu poczawszy od Tuska do tych kodziarek prymitywnie przeszkadzajacych na wczorajszej uroczystosci. NIE DAJMY SIE PROWOKOWAC .WYSTARCZY IM ODPOWIADAC ZE TO JEST IMPREZA DLA POLAKOW I OBCY NIE ZROZUMIE .POZDRAWIAM SERDECZNIE WSZYSTKICH POLAKÓW
2018-06-17 11:15:54
Stoczniowe podsumowanie...
Pomnik Prof. Lecha Kaczynskiego jako wspol-zalozyciela NSZZ Solidarnosc 1980 w Sierpniu 1980 roku w Stoczni Gdanskiej, jak i tragicznie zmarlego Prezydenta RP w Katastrofie Smolenskiej w dniu 10.04.2010 roku... postawiono w nie-od-po-wiednim politycznie miejscu - w dzisiejszym Szczecinie !!
2018-06-17 10:57:10
Dojna Zmiana-fetuje.
Wzorem "miesięcznic" postawią żelazne barierki i szpaler Policjantów przy pomniku ukochanego "wodza narodu" śp.Lecha.
2018-06-17 10:55:58
I do... trohan-ka ( z godz. 07:23:02 )
Ojj... po tym twoim komentarzowym czasie... widac Wyraznie, ze z tego powodu to i dzisiejszej Nocy - nawet Spac za dlugo i pozadnie Nie mogles ? Przewodniczacemu i wspol-zalozycielowi NSZZ Solidarnosc z Sierpnia 1980 roku w Stoczni A. Warskiego w Szczecinie... to ty nawet "do piet" Panu Marianowi Jurczykowi - Nie podrosles... !!
2018-06-17 10:42:57
:)
W Korei Północnej maja lepsze i wieksze pomniki,czekamy w Szczecinie na pomnik jezusa i 100-metrowy krzyz, wiekszy niz swiebodzin hhahaha ,no to mozna juz isc spijac smietanę z kolan hahha
2018-06-17 10:42:06
;-)
Lech wygrał przez przypadek bo elektorat normalny wyjechał na długi majowy weekend a sondaze dawały wygraną Tuskowi, a elektorat zelazny poszedł i zagłosował i takie to skutki teraz mamy...wstawanie z kolan-juz na rękach i kolanach ,nawet Edmund przyjechał ,sama "elyta" buhaha
2018-06-17 10:39:17
...
A belzebuba z Torunia nie dowiezli? a tak obrazał byłą panią prezydentową ,nazywał ja czarownica a cała wierchuszka teraz na klęczkach u niego ,masakra poziom zakłamania level 1000
2018-06-17 10:36:40
Konrad
Brakuje mi na monumencie słynnego cytatu zamyślonego"Spieprzaj dziadu"
2018-06-17 10:30:29
Jeszcze tylko brakuje...
By PZPR-owski Kolejarz Rodem ze Stargardu czyli M. Jurek, pozlocil i ta Figure... jak to zrobil jaki czas temu z Figura Donalda Tuska na pl. Rodla w Szczecinie, to juz byc moze ma i w +/- 50 % "zgwarantowana droge"... wyslana rowniez i "czerwonym dywanem" do Warszawy ? Kto wie... i czas wg. G / porozumienia pokaze...??
2018-06-17 10:25:37
1/2w
Fotograf Kuriera do zwolnienia. Pomnik jest ok.Fajnie dopasowany do otoczenia. Obejrzałem na własne oczy i zmieniam zdanie. Nic w nim nie ma z pomnika WL w Nowej Hucie. W ogóle nic w nim nie ma. Ot, pomnik sympatycznego człowieka, tragicznie zmarłego, na prywatnym terenie. A te bloki to doprawdy nie wiem, po co?
2018-06-17 10:22:57
123
@@123 :oj no i musisz sie znowu wyspowiadac i oddac characz dla Państwa Watykan, Władimir pozdrawia wiernych towarzyszy niektorym nawet nie musi płacic buhahha
2018-06-17 10:12:12
...
Trzeba bedzie częściej gołębie dokarmiać ,obok jeszcze dwa miejsca na pomnik prezesa i kota, a moze złotego cielaka? buhahah co za żenada
2018-06-17 10:10:46
gregor102
Smoleńsk - pamiętam!! Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie!
2018-06-17 10:00:42
;-)
Nie stawiajcie pomnikow tylko zrobcie cos dobrego dla ludzi -JPII -w Polsce ma 700 pomników...
2018-06-17 09:58:28
do @ Jaruna
" Czego się nie robi dla pieniędzy? (po rosyjsku: dzięgi)."...Napisz chamie jeszcze; „bladzie“, „bliny“ ruszą „żopu“ /http://24kurier.pl/blogi/janusz-lawrynowicz/najdluzsza-wojna/
2018-06-17 09:12:16
do @ Ogrodowy ....pomnik
- straż miejska i policja musi strzec ten pomnik (na prywatnym terenie) ponieważ takie debile jak Ty będą mieszać. Właściciel prywatnego terenu ma prawo zgłosiś policji iż debile niszczą prywatną własność - takiem jest prawo.
2018-06-17 09:06:24
@jerz
Ci co plują to nie są Polacy. Niech powiedzą kim byli ich dziadkowie.
2018-06-17 09:05:07
zak
Dlaczego przeszkadza niektórym pomnik Polaka a bronią pomników sowieckich niczym Rejtan?
2018-06-17 09:02:45
do @ Pikusia
- "luj" ci do tego co w PRYWATNYM ogródku jego! Jak "se wygrata" powszechne wybory (już bliziutko, coraz bliżej) to zmienicie prawo tak iż " Artysta-odlewnik powinien się z tego wytłumaczyć.", na razie "kaczaki" wlą wam w "du..ę"...P.S. nie głosowałem na "kaczystów", ale szanuję wyniki demokratycznych wyborów. Bądą głosował w następnych wyborach także.
2018-06-17 08:59:52
@pikus
Jak coś piszesz a masz wątpliwości to sprawdź choćby w Google. A jak nie masz minimalnej wiedzy to do szkoły podstawowej. Naruszewicz a Narutowicz to taki mały pikuś.
2018-06-17 08:58:12
cap kościelny
Kiedy kanonizacja? Deklaruję ułożyć litanię do tej światobliwości.... Dziękczynno-chwalebną!
2018-06-17 08:42:47
Armin
Czy to dzieje się na prawdę ? Czy to scena z filmu Stanisława Barei ?
2018-06-17 08:03:09
Jarun
A biskup i księża nie raczyli odwiedzić potrzebujących, biedny, chorych w Sejmie. Ciągle w pierwszych ławkach z ministrami...syci, zadowoleni. Czego się nie robi dla pieniędzy? (po rosyjsku: dzięgi). PS. Tak was uczył Pan Jezus, z plebsem nie rozmawiać? Faryzeusze!
2018-06-17 07:42:09
trohan
O czym ty psycholu dzieciaku "Stoczniowcu " bełkoczesz? Zarówno Wałęsa (Bolek) i jak i Jurczyk (Święty) to tw. bezpieki. Pisiorki i działacze związkowi dla własnej kariery i utrzymania stanowiska - gotowi są odsłonić pomnik ...kota prezesa.
2018-06-17 07:23:02
jerz
Do tych co plują na pomnik - dlaczego to robicie, przecież to pomnik Polaka w polskim Szczecinie, pomnik naszego, Twojego rodaka. Wstyd, jaka nienawiść i zajadłość wśród nas Polaków.
2018-06-17 07:22:42
A Deo factus est
Duży ten krasnal ogrodowy. To będzie chyba kolekcja, bo jeszcze kilka klocków stoi.
2018-06-17 07:16:06
Ogrodowy ....pomnik
Widać, że Szczecinianie przybyli tłumnie na odsłonięcie pomnika szanowanego przez nich polityka. Hitler też miał swój pomnik w Szczecinie. Teraz policja i straż miejska musza strzec tego dobra narodowego 24 h na dobę.
2018-06-17 06:45:58
Lub inaczej... odnosnie PO - PiS-u
PO-stawienie 1-go Pomnika Prof L. Kaczynskiego PO-d tym Adresem przy "Kolejarzowo-Jurkowej" Siedzibie przy ul. Wojska Polskiego 113... JEST ZLEKCEWAZENIEM NSZZ Solidarnosc `80 z Sierpnia 1980 roku - z obecna Siedziba przy ul. Kaszubskiej 30 w Szczecinie !!
2018-06-17 00:22:24
Stoczniowiec: Czlonek Miedzyzakladowego Komitetu Strajkowego z Sierpnia 1980 roku
To Nie ta "Jurkowa Solidarnosc" Prof. Lech Kaczynski wspol-tworzyl w Sierpniu 1980 roku w Stoczni Gdanskiej ! Ta "Jurkowa Solidarnosc" zostala PO-wolana i PO-wstala DO-PIE-RO kilka lat pozniej...!! Pierwsza Szczecinska NSZZ Solidarnosc powstala w Sierpnu 1980 roku w Stoczni im. A. Warskiego i ma dzisiaj Swoja Siedzibe jako Solidarnosc 1980 przy ul. Kaszubskiej 30 w Szczecinie ! A wiec: PO-stawienie 1-go Pomnika Prof. Lecha Kaczynskiego, tam przy tej "Jurkowej Solidarnosciowej Siedzibie" przy ul. Wojska Polskiego 113 z udzialem Przedstawicieli obecnego Rzadu... to moim zdaniem SKANDAL i PO-PiS !!
2018-06-16 23:41:08
rodo
Lot nad kukułczym gniazdem w polskim wydaniu jako inscenizacja chodnikowo-torowiskowa. To się naprawdę działo w moim mieście. Jedno pytanie - cóż takiego uczynił onże dla tego miasta. A ile ta wycieczka warszawki kosztowała polskiego podatnika oraz szczecinianina. Oceniam, pytam, wyrażam własną opinię i poglądy mam do tego prawo.
2018-06-16 23:37:51
Pikuś
Słaby prezydent wynoszony na cokoły tylko dlatego, źe tragicznie zginął. Teraz stoi w Szczecinie w ogródku. Ot taka mała ogrodowa architektura. A dlaczego na tym cokole Lech jest taki gruby? Artysta-odlewnik powinien się z tego wytłumaczyć. Prezydent Gabriel Naruszewicz takźe zginął tragicznie z ręki polskiego narodowca Niewiadomskiego, ale jakoś Naruszewiczowi pominków masowo się nie stawiało i nie stawia. Za to Lech jest na Wawelu i na cokołach, choć nie powienien być ani tu, ani tu. Mam nadzieję, że zgodnie z prawdą historyczną podręczniki historii w wolnej Polsce właściwie ocenią pseudoosiągnięcia prezydentury LK.
2018-06-16 23:26:18
Leo Bonhard
Nie ma w przyrodzie nic wiecznego. Taki pomnik wdzięczności dla przykładu - myśleli że będzie stał ad infinitum - a tu proszę, nawet siedemdziesiątki nie doczekał. Takoż będzie i z tym gniotem - prędzej, czy później do Kozłówki pojedzie.
2018-06-16 22:02:17
Bartłomiej
Niedługo pisowcy będą odmawiać litanię do św. Lecha Kaczyńskiego, w kościele pod wezwaniem św. Lecha, na placu Lecha i Marii przy alei prezydenta Kaczyńskiego, obok sanktuarium: Lecha-Zbawcy Świata. Amen-to.
2018-06-16 21:20:21
PiSzcząca bida
Zamiast tych bloków mogli wziąć te skrzynki z dawnej Alei Kwiatowej. Byłoby taniej a i w Alei zrobiłoby się bezpieczniej i ładniej.
2018-06-16 20:22:32
ciekawy
a tak nawiasem czy już został błogosławionym
2018-06-16 20:16:38
olo
Bardzo ładny pomnik.
2018-06-16 20:08:15
Jarun
Czego się nie robi dla synekury. Prezes doceni starania w kulcie zmarłego bliźniaka i da posadkę. . I tak powstaje nowy bożek PiS-u.
2018-06-16 20:06:08
tak sobie pytam
co autor miał na myśli umieszczając na pierwszym planie ten najniższy, przecięty blok?
2018-06-16 19:28:32
@123
zgnoja cie twoi ziomale , tak jak zrobili z cala reszte Polakow, nic nie winnych, bez przekonan partyjnych. ty i cala reszta won z Polski szujo.
2018-06-16 19:22:51
Ds
Spalić! Pomalować, to żenada!
2018-06-16 18:59:44
1981
Do wykonania modelu wykorzystano gruby podkoszulek, koszule flanelowa dla wspinaczy himalajskich, watowaną kufajke i żakiet pikowany, oraz kalesony też watowane. Wyszedł chłop przerastajacy wszzystkich chłopów.Dodano tytuł profesora i od razu zawiało wiedzą nad wiedze Howkinga.Kazdy przechodzacy obok powinie przykleknąc , przeżegnać sie i pomodlic.
2018-06-16 18:54:11
wiwlbiciel robactwa
Oczekuje odsłoniecia 1.kwietnia 2019 w Pyrzycach pomnika inicjatora budowy pomnika w Szczecini pana PROFESORA Mieczysława JÓrka/ Zaszczyt nadania tytułu profesora jakos sie przepchnie.
2018-06-16 18:35:06
123
Wystarczyło że niektorzy wyszli z koscioła i juz zaczeli pluć jadem, masakra co za hipokryzja i zakłamanie no ale czego tu wymagac...paszoł na ruski mir do władimira jak wam nie pasuje dobrobyt,wolnosc,demokracja,kapitalizm UE I NATO a wasi ziomale z marszow powinni sie wykapac jak w filmie blues brothers na moscie
2018-06-16 17:53:27
Suweren
Widzę jak nic kopię pomnika Lenina w Nowej Hucie.Jego losy są wszystkim znane. Popatrzmy jaka zbieżność okoliczności-jego tam też pilnowano-milicja,SB,zaliczył kilka nieudanych "zamachów" był maskotką komunistów.Jakże zbieżne z tym dzisiejszym odsłonięciem fakty i podobieństwa.Utworzą pewnie przy nim posterunek stały by prowadzić 24h/dobę dozór,lub co bardziej prawdopodobne powstanie nadzór niejawny przy pomocy środków techniki operacyjnej z wykorzystaniem współczesnej SB.To doczekaliśmy się czasów rodem z PRL-u.Nadajcie mu jeszcze tytuł honorowy obywatel miasta.No chyba że pod osłoną nocy już takowy ma-to przepraszam.
2018-06-16 17:07:40
śp.Stalin
Czy już wyznaczyli dyżury do pilnowania tego krasnala???? solidarność przeciwko normalsom dziki kraj!!!
2018-06-16 16:58:40
1/2w
Piękny pomnik, niczym WL w Nowej Hucie, tylko bez czapki.
2018-06-16 16:31:51
Były Pisior
Mało skweru im . Kaczyńskiego ?? , czekamy kiedy "zrobią" go błogosławionym , a za 20 lat świętym Buhahahah !!!!
2018-06-16 16:22:08
Wstyd ....
A takie niby proeuropejskie i antypisowskie miasto CIECIN !!! Przewodniczący solidarności Jurek wraz z sukienkowym Dzięgą to gwarancja sukcesu dla regionu ŻEEENNNUUUUAAAAAAAAA !!!!!
2018-06-16 16:19:00