czwartek, 13 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Platformie pomnik Kaczyńskiego się nie podoba

Platformie pomnik Kaczyńskiego się nie podoba

Platformie pomnik Kaczyńskiego się nie podoba
Data publikacji: 2018-06-19 08:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 2582 334100

Odsłonięcie pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego przed szczecińską siedzibą „Solidarności” posłom Platformy Obywatelskiej do gustu nie przypadło. Politycy twierdzą, że pomnik postawiono wbrew woli mieszkańców. Mają też wątpliwości co do zaangażowania wojska i miejskich służb w tę – ich zdaniem „prywatną” – uroczystość.

– Politycy PiS – wbrew opinii mieszkańców – dopięli swego, lekceważąc opinię mieszkańców oraz głosy radnych – opowiada Arkadiusz Marchewka. – Przypomnę, że przy pierwszym spotkaniu Rady Miasta, gdy podejmowano decyzję, zakneblowano usta radnym, nie pozwolono wypowiedzieć się w tej sprawie i uchwała została przyjęta bez dyskusji, co przypominało białoruskie standardy. Odrzucono wniosek o konsultacje społeczne. Radni PiS i prezydenta Krzystka zlekceważyli swój obowiązek i nie wzięli udziału w nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

Ponadto poseł zapowiada wystosowanie pytań do magistratu o to, dlaczego Straż Miejska pilnowała terenu, gdy pomnik był instalowany, oraz do Ministerstwa Obrony Narodowej – o to, dlaczego wojsko brało udział w „prywatnym przedsięwzięciu”.

Sławomir Nitras z kolei przekonuje, że prezydent Krzystek ma „szczególną słabość” do instytucji kościelnych oraz formacji związanych z PiS-em.

– Na pytanie, czy prezydent Kaczyński może mieć pomnik w Szczecinie, odpowiedź brzmi: tak – dodaje. – Ale warunkiem, który powinien spełnić prezydent Krzystek, jest zadanie o to pytania mieszkańcom. Dlaczego to Joachim Brudziński decyduje o tym, gdzie w Szczecinie będą pomniki?

PO obawia się także o uczciwość najbliższych wyborów. Dlatego chce patrzeć na ręce członkom komisji wyborczych – i ogłasza, że szuka „wolontariuszy wolnych wyborów”. Potrzebuje ok. 100 tysięcy takich osób w całym kraju.

Budowę pomnika Kaczyńskiego sfinansowano ze zbiórki pieniędzy osób prywatnych. Pomysłodawcą upamiętnienia tragicznie zmarłego polityka jest prof. Seweren Wiechowski, były rektor Pomorskiej Akademii Medycznej. ©℗ 

(as)

Fot. Marta Teszner

Komentarze

Pytanie do Polaków???
Ludzie opamiętajcie się skąd w Was tyle nienawiści zacznijcie szanować siebie i swój język a inni będą Was szanować, pozdrawiam Was wszystkich, miejcie swój rozum i szanujcie się wszyscy wzajemnie. Polka szczecinianka.
2018-06-21 23:43:34
trohan
"Szczecinianka" to ten psychol paranoik od pisania daty 2015 (Nowa Era) i te durnowate PO. To czub-troll z sekty smoleńskiej.
2018-06-20 11:27:54
fido
Skoro to teren prywatny to proszę odgrodzić pomnik od ulicy płotem
2018-06-20 07:15:06
AK
Szczecinianka, a co poradzisz na to, że ptakijuż na pomnik srają, może PO je naslala?
2018-06-20 01:42:17
PiSzcząca bida
@ Szczecinianka - Z ciebie taka szczecinianka jak z procy skakanka. Szczecin jest polskim miastem i tu się pisze po polsku, w języku polskim są takie spółgłoski i samogłoski, które nie występują w innych językach. Anglik czy Czech nie napiszą słowa "żółć" a ty napisz! Twój zasób myślenia nie wychodzi poza zakres TVPiS, nic więc dziwnego, że ktoś oglądający "Wiadomości" wierzy w zamach w Smoleńsku. Nie wystarczy zginąć w bezsensowny sposób, by zostać bohaterem.Piszesz, cytuję: "...NASZ OKUPANT nekajacy NAS od 1945 roku!!!! Przypomne jak Pan Prezydent L.Kaczynski GROMKO oswiadczyl, ze nie sprzeda POLSKI pod inne panowanie !!!". Należy rozumieć, że panowanie tego "Okupanta" mu odpowiadało, skoro nie chciał innego panowania? To jaki miałby interes "okupant" w tym, żeby go zamordować?
2018-06-19 22:49:21
Jarun
Szczecinianka -masz zryty berecik. Wsiadł do samolotu i krzyknął do pilota -Rozbijaj maszynę, ginę za Polskę!(...)Przede wszystkim nie stał na straży konstytucji, która mówi: 2. Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności..." a traktat lizboński ogranicza suwerenność Polski i śp. Lech to podpisał.
2018-06-19 22:19:12
Szczecinianka
LUDZIE a co wam sie tak naprawde podoba - czy zadaliscie sobie to pytanie??? tu przedewszystkim WAZNE jest ze NASZEGO PREZYDENTA i asystujasch mu Polakow BARDZO Wartosciowych ZAMORDOWAL NASZ OKUPANT nekajacy NAS od 1945 roku!!!! Przypomne jak Pan Prezydent L.Kaczynski GROMKO oswiadczyl, ze nie sprzeda POLSKI pod inne panowanie !!! i to dzieki NIEMU NIE mamy tego bezwartosciowego EURO tylko nasz narodowy pienadz Polski Zloty z Naszym Godlem!!! i zachowana mamy NASZA PolskoSC, nasz jezyk, nasza prawdziwa historie, wiare, a ze NIE jest lekko to na calym Swiecie jest " Do ....... niczego - co widac w codziennych wieczornych wiadomosciach!!!Prosze zachowac SZACUNEK dla zamordowanych Polakow i Naszego Prezydenta Pana L.Kaczynskiego. On naprawde zginal ZA NAS.Pozdrawiam Szczeciniakow.
2018-06-19 21:21:14
Jarun
Proponuję ci psycholu od pisania PO i anonimowych odpowiedzi pt:"@-mailów do Jaruna". -wyrażaj własną opinię i odczep się ode mnie. Ja wiem, że sekta nie znosi innego myślenia niż "jedyne słuszna opinia" guru-prezesa. To jednak twój problem i twojego terapeuty. Dla ciebie gdyby PiS założył obozy koncentracyjne to byś bił brawo...niestety paranoiczny fanatyku, twoje miejsce jest w zakładzie. PS. Ostatnio tacy jak ty zaatakowali Maxa Kolonkę.
2018-06-19 21:16:42
wielkie niedopatrzenie
Na pomniku brakuje najbardziej znanego cytatu z wypowiedzi śp. pana prezydenta: "Spieprzaj pan, dziadu". Ale naród pamięta, o małpie w czerwonym też.
2018-06-19 18:42:48
@Jarun
Wydaje się ,że jesteś TU najmądrzejszy - zostaniesz premierem ?
2018-06-19 17:22:38
Jarun
A premier jak zwykle, paple coś bez sensu. Jeżeli jest sens - to słowa się znajdą. Zobaczcie sami - jak on się męczy, mówiąc o niczym, jak uczniak, który za mało wie. PiS-dokonuje rewolucji, coś na wzór chińskiej za panowania Mao. Jest nowy typ bohatera :"Wyklęty i Niezłomny", żadne tam 400 tys. AK.! Jest też nowy "bożek", świątek - to brat prezesa, dla którego "przez 8 ostatnich lat" urządzano "lamentację". Jeszcze trochę a IPN poda, że śp. Lech Kaczyński zdobył Szczecin w 45r. Sami się ośmieszają. Mają jakąś masochistyczną przyjemność w ciągłym przeżywaniu tragedii.
2018-06-19 16:40:55
no tak..
To wszystko co robią obecnie rządzący wygląda jakby .. Narodowi na siłę cos w d... wkładali. Naród prawie cały piszczy i wiję się.. jedni z Bólu inni z Rozkoszy. Brawo.
2018-06-19 16:31:36
Do Teresy
Tego kundla, co sra pod pomnikami , to rodzina z Moskwy ci dała ?
2018-06-19 16:18:14
k
Nie podoba mi się po/PO/ i jej beznadziejne próby zwrócenia na siebie uwagi wyborców / Polakow ogólnie już nie zachęcaja , bo stolice mają w Brukseli ? , Moskwie , w kosmosie ? /. Czy to już wszystko , na co stać przegranych ?
2018-06-19 16:07:29
@teresa
sama sobie zrób kupę na głowie - kolejną !
2018-06-19 15:58:58
Po
Tusk zrobił ostatni lot, oszust gangster niemiecki,
2018-06-19 15:33:47
do @ Jaruna - "delakrwa"
- ten PO_tłuk nawija PO_nownie o "babci"...Cyt." Panie Ławrynowicz (moja babcia miała nazwisko Ławrynowicz i pochodziła z wileńszczyzny !) powiedz pan tym redakcyjnym wałkoniom i pindom, że nie jestem (taka ich mać!! )robotem i żeby te bladzie ściągnęły z mego IP tego robota. Niech bliny ruszą żopu! 2018-03-28 22:46:02“.....Ten cham nakazuje (tryb rozk.) zasłużonemu redaktorowi, aby „wałkonie i pindy“ /http://24kurier.pl/blogi/janusz-lawrynowicz/najdluzsza-wojna/
2018-06-19 15:22:49
Polandburdeland
Polandebiland i polsracz
2018-06-19 15:09:39
do dante
o czym Ty bredzisz? co Ci ma oddawać jak nic nie zabrała?
2018-06-19 14:55:16
Caryca
Pomnik niepełny, brakuje brata bliźniaka...forma jest. Nie każ Jarek długo czekać...ja jak coś palnę , to klękajcie narody.
2018-06-19 14:48:17
Przede wszystkim
MIESZKAŃCOM SZCZECINA pomnik Kaczyńskiego się nie podoba
2018-06-19 14:31:52
dante
Platforma niech odda POLAKOM 250 miliardów , a będzie nie na jeden pomnik a na 100 . czaskowski zamrozi pieniądze na Antarktydzie i będzie czekała jak wygra wybory - kłamcy i zawodowi oszuści POLACY nie nabiorą się na ten lep ???
2018-06-19 12:34:42
Jarun
Ciekawie wyglądałby pomnik Antka i misiaczka ;-). "Mistrz i członek" (PiS-u...oczywiście). Warto też postawić pomnik Chciwej Beacie w kajaku z Piętą. Pięta już się ślini, obleśnie. W domu mam obrazek "Żyda liczącego pieniądze", zamieniłem na "Szydło otwierającą kasę".... skutek piorunujący !...znalazłem portfel...u babci w torebce. Jak oddawała portfel, to płakała...ze szczęścia - zupełnie jak Szydło i jej Dojna Zmiana.
2018-06-19 12:28:32
trohan
Teresa - na grób matki wyprowadź swego kundelka !
2018-06-19 12:15:45
Do... Teresowych psow
Czyli ze: jedni na Jasne Blonie pod ten Wysoki Pomnik... a drudzy "dla konkurencji" na Wojska Polskiego ??
2018-06-19 12:06:50
PiS=Prezes i Sekta
Pomników Lecha jest "dopiero" 43, a ma być sto... na 100-lecie państwa polskiego. Oczywiście 100 pomników w każdym mieście i koniecznie na każdym skrzyżowaniu kapliczka ze św. Lechem i Maryją-jego żoną.
2018-06-19 12:02:25
trohan
Ty "stoczniowiec" -leki brałeś, co już sam nie wiesz o czym mówisz?! Te twoje napady są meczące. Mógłbyś się zamknąć?
2018-06-19 11:58:48
Teresa
a ja się cieszę, bo mam wreszcie gdzie psa na kupcię wyprowadzać
2018-06-19 11:50:22
Stoczniowiec z Warskiego
Postawienie Pomnika Lecha Kaczynskiego, na Prywatnym terenie u Kolejarzowo-Jurkowej "Solidarnosci nr 2" z PO-dkradziona nazwa Zwiazku, PO-wstalej dopiero w latach PO-zniejszych... jest wyraznym ZLEKCEWAZENIEM NSZZ SOLIDARNOSCI 1980 - powstalej w Sierpniu 1980 roku, ktora to Lech Kaczynski juz wowczas wspol-tworzyl w Stoczni Gdanskiej !! I dodatkowo: a czyj jest ten Prywatny teren..."Jurkowy" (?) a jesli tak - to za co i za ile... zostal juz wowczas Nabyty ??
2018-06-19 11:20:59
oko
Pomnik dla Wielkiego Polaka Patrioty. I wszystko w temacie.
2018-06-19 10:36:14
śp.Stalin
Skąd tu tyle pisowskiego śmiecia????? sprzyjacie tym oszołomom
2018-06-19 10:29:59
tytul tendencyjny!
Zgadza sie, platformie sie nie podoba. Mieszkancom sie rowniez nie podoba, ale nie byli pytani o zdanie, a do grupy ogladaczy TVP/PIS-TV pewne rzeczy nie sa w stanie dotrzec. Szkoda
2018-06-19 10:26:01
Olek
Lemingi mogą postawić pomnik równemu im Komorowskiemu i stworzyć w ten sposób centrum głupoty.
2018-06-19 10:14:18
rob
Prywatny pomnik na prywatnym terenie malego czlowieka co wielkim chcial byc i mu nie wyszlo a co wyszlo to ze zginal w katastrofie lotniczej. Dzis prywatny pomnik na prywatnym terenie jutro kapliczka cudami slynaca po jutrze swiatynia pod wezwaniem sw.Lecha kult jednostki w wydaniu czystym stalinowskim, podobny zreszta do lenina z Nowej Huty.A PIS dzialajac wbrew unii dzial reka w reke z Rosjanami czyli sa agentami Moskwy
2018-06-19 09:50:24
Kosa
Tym pozerom i narcyzom z PO nic nie pasuje tylko ich wódz Adolf Tusk.
2018-06-19 09:37:50
Pierre d'Olnięty
@pominkomania Wam potomkom niepiśmiennych chłopów i utrwalaczy wszystko kojarzy się z ogródkiem!
2018-06-19 09:31:31
pomik ? komu !
odezwali się piewcy pisu. pomnik mu się nie należy , zbyt wcześnie jak i sztuczny twór wielkiego wodza KRL_D , już świętość ,za 5 lat lub wcześnie beatyfikacja póki jeszcze jarek żyje.
2018-06-19 09:21:08
Goleniowianin
A Olo na starostę się szykuje !
2018-06-19 09:20:14
pomnikomania
Pomnik jak pomnik ten chyba jeden z nielicznych w miare udany. Postawili sobie go w ogródku no i to juz jest nieco niesmaczne, bo ludzie w ogródkach stawiaja rózne figury. Juz raz przezywalismy pomnikomanie w zwiazku z JPII ale to był święty człowiek. W przypadku PLK to przegięcie i zakłamywanie historii
2018-06-19 09:01:07
Niepodobanie
Platforma Obywatelska nam się również nie podoba i to bardzo. Kwicząca od trzech lat totalna opozycja, chwyta się wszystkiego co się da: donoszenie na Polskę (no tak ale Polska to nie ich ojczyzna) głosowanie w parlamencie europejskim przeciwko NASZEMU PAŃSTWU. I ciągłe i nie zmienne plucie, obszczekiwanie, i zwykłe złajdaczenie moralno-etyczne! Platforma Obywatelska tak bardzo się nie podoba, zwykłym, normalnym mieszkańcom R.P. i to udowodnimy w najbliższych wyborach !
2018-06-19 08:54:59
Bo oni chcą POmników -
Józefa Zabiełły, Józefa Ankwicza, Ignacego Massalskiego, Franciszka Branickiego i POdobnych.
2018-06-19 08:49:45
ś
Im się nic nie podoba. Najlepiej niech od razu powiedzą, że są specjalne pieniądze w Brukseli dla Szczecina, ale będą wręczone, gdy wybory wygra kierowca zamiatarki.
2018-06-19 08:49:16
Platformie podoba się trzosik ze srebrnikami.
.
2018-06-19 08:36:19