piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Powiat odda lub sprzeda. Szkoła bez "Podgrodzia"

Powiat odda lub sprzeda. Szkoła bez "Podgrodzia"

Powiat odda lub sprzeda. Szkoła bez "Podgrodzia"
Data publikacji: 2016-09-30 15:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:42
Wywietleń: 1282 157221

Zarząd powiatu polickiego zdecydował, że od początku przyszłego roku ośrodek "Podgrodzie" w Nowym Warpnie nie będzie już zarządzany przez Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Powiat odda go pozarządowcom w bezpłatne użytkowanie lub sprzeda w otwartym przetargu. Ma już zgłoszenia od chętnych organizacji i przedsiębiorców.

- Od kilku miesięcy zastanawialiśmy się, co z "Podgrodziem" - informował na piątkowej sesji Rady Powiatu Andrzej Bednarek, starosta policki. - Z jednej strony rozważana jest współpraca z organizacjami, które mogłyby ten ośrodek wykorzystać. Z drugiej strony -szukamy nabywcy. Bo przecież dla powiatu polickiego niezwykle istotne byłoby, gdyby to mienie, w formie przetargu, udało się zbyć. Z perspektywy potrzeb, jakie mamy, byłby to duży zastrzyk finansowy. 

Obecni pracownicy "Podgrodzia" mają mieć zapewnione zatrudnienie w Zespole Szkół w Policach.

- Podjęliśmy decyzję,  aby od 1 stycznia 2017 roku rozwiązać sprawę Centrum Edukacji, Integracji i Rehabilitacji "Podgrodzie" - dodawała Beata Chmielewska z zarządu powiatu. - Tak się składa, że z końcem tego roku w Zespole Szkół kończą się umowy zawarte z urzędem pracy na zatrudnienie osób skierowanych przez ten urząd. To najlepszy moment, żeby zaprzestać działalności "Podgrodzia" w dotychczasowym kształcie i przejąć jego pracowników. 

Zainteresowanie "Podgrodziem" wyraziły już dwie organizacje pozarządowe.

- Złożyły nawet pisemne oferty - informowała Beata Chmielewska. - Chcą od 1 stycznia (lub w zależności od tego, jak zakończymy procedury) pozyskać mienie tego centrum w bezpłatne użyczenie. Stowarzyszenie Ziemia Warpieńska zamierza tam prowadzić działalność dla seniorów. Przedsiębiorstwo Społeczne Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego planuje, oprócz działalności przeznaczonej dla seniorów, prowadzić działalność dla młodzieży (kolonijną, społeczną, wypoczynkową). Spotkaliśmy się z obiema organizacjami. Teraz czekamy na bardziej konkretne oferty. Mamy nadzieję, że taką działalność, gdyby nie udało nam się tego mienia zbyć, będzie można tam prowadzić.

Takie bezpłatne użyczenie "Podgrodzia" przyniosłoby powiatowi wymierne korzyści - obecnie budżet powiatu dokłada rocznie do utrzymania tego Centrum około 300-400 tys. zł. Ale sprzedaż oznaczałaby jeszcze dodatkowy dopływ pieniędzy. Potencjalni kupcy także wyrażają zainteresowanie.

- Zgłosiły się dwa podmioty z pytaniem o możliwości wykorzystania i zakupu Centrum "Podgrodzie" - przyznawał wicestarosta Mariusz Sarnecki. - Pierwszy, to szkoła tańca, która tam prowadzi działalność. Pytała czy jest możliwość nabycia tej części nieruchomości, którą wykorzystuje obecnie. A pod koniec sierpnia zgłosił się inny podmiot z pytaniem, czy istnienieje możliwość przeprowadzenia wizyty na terenie Podgrodzia. Taka wizyta się odbyła. Później wpłynęło pismo od tej firmy (to firma reprezentująca w Polsce zagranicznego pośrednika handlu nieruchomościami - red.) z pytaniem o całą nieruchomość - czy byłaby możliwość jej nabycia. Poinformowaliśmy o całej procedurze. Teraz czekamy na odpowiedź. Niezależnie od tego, rozpoczęliśmy sporządzanie wyceny całej nieruchomości.

Agnieszka Spirydowicz

Fot.: J.SPIRYDOWICZ

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”