Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Powstańcy patronami szkoły [GALERIA]

Data publikacji: 2016-09-27 19:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:42
Powstańcy patronami szkoły
 

Od 1 września br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie nosi imię Bohaterów Powstania Warszawskiego. Ale to dziś, 27 bm., odbyła się główna uroczystość i miała wyjątkową oprawę.

W wydarzeniu wzięło udział kilkunastu uczestników powstania, których powitano owacjami na stojąco. Poruszająca emocjonalnie część artystyczna, przeplatana wystąpieniami zaproszonych gości, tworzyła wysmakowaną artystycznie całość.

W głównym holu szkoły odsłonięto pamiątkową tablicę. Na szkolnym korytarzu, zamienionym na czas uroczystości w salę wystawową z eksponatami związanymi z Powstaniem Warszawskim, toczyły się rozmowy z Bohaterami tamtych wydarzeń. Był także czas na pamiątkowe wspólne zdjęcia.

Tekst i fot. (akme)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Quistorp
2016-09-28 12:36:03
Nie wiem czemu się dziwić? Dlaczego mamy chlubić się klęskami. Za błędy dowództwa AK , zapłacili polscy mieszkańcy Warszawy, przeważnie kwiat młodzieży. , którzy marzyli o wolnej Polsce. Natomiast krytycznie wypowiedział się o tym fakcie historycznym am gen, Anders. Z punktu widzenia wojskowego , to była rzeź. Obnosić się tym , Ach! Jak nam pięknie w d...e dali , to żaden powód do chluby. To powód do zadumy!! Wszystko! i na temat. Tego trzeba uczyć. To była porażka!!! To czas na zadumę , a nie na celebrę ku chwale ojczyzny!! Wielcy ówczesnego świata toczyli sobie wojnę , kosztem naszego żołnierza. Z porażki tez trzeba wyciągać wnioski, ale nie obnosić się tanim bohaterstwie, Kiedyś jeden z amerykańskich generałów okresu międzywojennego wypowiada się z ironią . Ci Polacy kochają umierać. Podumać trzeba!!! To nie jest wychowanie patriotyczne!. To pchanie do kolejnych tragedii.
PW
2016-09-28 07:41:59
Cześć i chwała Bohaterom, a śmierć wrogom Ojczyzny.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA