piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Powstańcy patronami szkoły

Powstańcy patronami szkoły [GALERIA]

Powstańcy patronami szkoły
Data publikacji: 2016-09-27 19:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 699 156844

Od 1 września br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie nosi imię Bohaterów Powstania Warszawskiego. Ale to dziś, 27 bm., odbyła się główna uroczystość i miała wyjątkową oprawę.

W wydarzeniu wzięło udział kilkunastu uczestników powstania, których powitano owacjami na stojąco. Poruszająca emocjonalnie część artystyczna, przeplatana wystąpieniami zaproszonych gości, tworzyła wysmakowaną artystycznie całość.

W głównym holu szkoły odsłonięto pamiątkową tablicę. Na szkolnym korytarzu, zamienionym na czas uroczystości w salę wystawową z eksponatami związanymi z Powstaniem Warszawskim, toczyły się rozmowy z Bohaterami tamtych wydarzeń. Był także czas na pamiątkowe wspólne zdjęcia.

Tekst i fot. (akme)

Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły Powstańcy patronami szkoły

Komentarze

Quistorp
Nie wiem czemu się dziwić? Dlaczego mamy chlubić się klęskami. Za błędy dowództwa AK , zapłacili polscy mieszkańcy Warszawy, przeważnie kwiat młodzieży. , którzy marzyli o wolnej Polsce. Natomiast krytycznie wypowiedział się o tym fakcie historycznym am gen, Anders. Z punktu widzenia wojskowego , to była rzeź. Obnosić się tym , Ach! Jak nam pięknie w d...e dali , to żaden powód do chluby. To powód do zadumy!! Wszystko! i na temat. Tego trzeba uczyć. To była porażka!!! To czas na zadumę , a nie na celebrę ku chwale ojczyzny!! Wielcy ówczesnego świata toczyli sobie wojnę , kosztem naszego żołnierza. Z porażki tez trzeba wyciągać wnioski, ale nie obnosić się tanim bohaterstwie, Kiedyś jeden z amerykańskich generałów okresu międzywojennego wypowiada się z ironią . Ci Polacy kochają umierać. Podumać trzeba!!! To nie jest wychowanie patriotyczne!. To pchanie do kolejnych tragedii.
2016-09-28 12:36:03
PW
Cześć i chwała Bohaterom, a śmierć wrogom Ojczyzny.
2016-09-28 07:41:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy