Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Tak wiele było serdeczności

Data publikacji: 06 grudnia 2015 r. 20:42
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Tak wiele było serdeczności
 

Łamali się opłatkiem. Były prezenty i życzenia serdeczne, jasełka oraz stoły z potrawami wigilijnymi, śpiewali kolędy. Na wielu twarzach dało się dostrzec wzruszenie. W piątek (4 bm.) w Domu Pomocy Społecznej w Resku odbyło się doroczne rodzinne spotkanie opłatkowe.

Do mieszkańców placówki przybyli bliscy z rodzin, wolontariusze ze środowiska oraz samorządowcy ziemi łobeskiej. Było to już kolejne integracyjne spotkanie – niezwykle ważne - w życiu ludzi chorych , dla których DPS stał się nowym domem. Przy stolach zasiadło 160 osób.

Wszystkich powitała gospodyni spotkania dr Maria Paprocka – Wall, dyrektor DPS-u. Wśród gości honorowych był m.in. starosta Paweł Marek, burmistrz Arkadiusz Czerwiński, ks. proboszcz Marian Kaptur.

Zgodnie z wieloletnia tradycją uczniowie miejscowego gimnazjum pod opieką Elżbiety Kuc przedstawili jasełka. Wśród obecnych na uroczystości byli mieszkańcy Szczecina, którzy mają swoich bliskich w DPS Resko. Warto dodać, że nie kryli oni słów uznania dla kadry DPS-u za troskę i opiekę świadczoną na rzecz ich bliskich. Święty Mikołaj miał dla wszystkich prezenty!.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu: Spotkanie opłatkowe w Domu Pomocy Społecznej w Resku od lat jest ważnym wydarzeniem w życiu jego mieszkańców i okolic.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA