czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tak wiele było serdeczności

Tak wiele było serdeczności

Tak wiele było serdeczności
Data publikacji: 2015-12-06 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 2421 45689

Łamali się opłatkiem. Były prezenty i życzenia serdeczne, jasełka oraz stoły z potrawami wigilijnymi, śpiewali kolędy. Na wielu twarzach dało się dostrzec wzruszenie. W piątek (4 bm.) w Domu Pomocy Społecznej w Resku odbyło się doroczne rodzinne spotkanie opłatkowe.

Do mieszkańców placówki przybyli bliscy z rodzin, wolontariusze ze środowiska oraz samorządowcy ziemi łobeskiej. Było to już kolejne integracyjne spotkanie – niezwykle ważne - w życiu ludzi chorych , dla których DPS stał się nowym domem. Przy stolach zasiadło 160 osób.

Wszystkich powitała gospodyni spotkania dr Maria Paprocka – Wall, dyrektor DPS-u. Wśród gości honorowych był m.in. starosta Paweł Marek, burmistrz Arkadiusz Czerwiński, ks. proboszcz Marian Kaptur.

Zgodnie z wieloletnia tradycją uczniowie miejscowego gimnazjum pod opieką Elżbiety Kuc przedstawili jasełka. Wśród obecnych na uroczystości byli mieszkańcy Szczecina, którzy mają swoich bliskich w DPS Resko. Warto dodać, że nie kryli oni słów uznania dla kadry DPS-u za troskę i opiekę świadczoną na rzecz ich bliskich. Święty Mikołaj miał dla wszystkich prezenty!.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu: Spotkanie opłatkowe w Domu Pomocy Społecznej w Resku od lat jest ważnym wydarzeniem w życiu jego mieszkańców i okolic.

Tak wiele było serdeczności Tak wiele było serdeczności

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie