wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Poszukiwania mężczyzny koło mola w Międzyzdrojach

Poszukiwania mężczyzny koło mola w Międzyzdrojach (akt. 2)

Poszukiwania mężczyzny koło mola w Międzyzdrojach
Data publikacji: 2017-06-17 19:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:21
Wywietleń: 1421 269250

Po blisko pięciu godzinach poszukiwań przerwano akcję na morzu w okolicach międzyzdrojskiego mola. Czy w niedzielę zostanie wznowiona?

- Wszystko zależy od jutrzejszych warunków pogodowych. Dziś wiało z siłą co najmniej 5 stopni w skali Beauforta. Przy tej sile fal silne prądy pod wodą potrafią znieść ciało bardzo szybko w głąb morza. To bardzo utrudnia poszukiwania – przyznaje Mateusz Bobek z międzyzdrojskiego WOPR-u, biorący udział w akcji.

W sobotę po godzinie 11 grupa młodych osób, pomimo złej pogody, weszła do morza przy molo. Dwóch młodych mężczyzn zrobiło „o jeden krok za daleko”. Zostali wciągnięci przez wysokie fale. Jednemu z nich udało się wydostać na brzeg o własnych siłach, drugi, około 20-letni, zniknął pod wodą. Pomimo szerokiej akcji poszukiwawczej - z udziałem ratowników WOPR, SAR oraz straży pożarnej - dziś ciała nie odnaleziono.

W przypadku tej tragedii prawdopodobnie zawinił brak wyobraźni i alkohol.

– Mężczyzna, któremu udało się wydostać z wody, przyznał w rozmowie ze mną, że wypił jedno piwo. Odniosłem wrażenie, że to jednak mogło być trochę więcej niż jedno. Zaobserwowałem też w miejscu, w którym grupa plażowała, opakowania po napojach z procentami – mówi M. Bobek.

Jak podkreśla ratownik, gdyby dziś plaża była strzeżona to przy obecnie panujących warunkach pogodowych ci ludzie nie weszli by w tym miejscu do wody. Jednak ratownicy WOPR rozpoczynają swoją prace na miejskim kąpielisku dopiero od 20 czerwca.

Tekst i fot. (maz)

***

Wcześniejsza informacja

W Międzyzdrojach trwają poszukiwania młodego mężczyzny, który w sobotę po godzinie 11 wszedł do wody przy molo i został wciągnięty przez fale w głąb morza. Nas Bałtykiem wieje silny wiatr.

- Policja o zdarzeniu powiadomiona została o godz. 11.44. Ustaliliśmy, że z grupki czterech mężczyzn przebywających na plaży dwóch odłączyło się i znalazło w wodzie. Jeszcze nie wiadomo w jakich okolicznościach, ani czy byli trzeźwi. Obaj zostali wciągnięci przez silne prądy. Jednego z nich udało się uratować. Trwają poszukiwania drugiego, który zniknął pod wodą – informuje Izabela Trepko z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. – Nie wiemy jeszcze dokładnie kim jest poszukiwany, wiadomo tylko, że uczestnicy zdarzenia to osoby przyjezdne i pełnoletnie.

W akcji poszukiwawczej na morzu biorą udział ratownicy WOPR, SAR oraz straż pożarna.

(maz)

 

Poszukiwania mężczyzny koło mola w Międzyzdrojach

Komentarze

Gosc
Ten pseudo ratownik Bobek niech lepiej sam uda sie na badania alkomatem, jak ma takie parcie na szkło i udziela wywiadu to niech najpierw zapozna się z faktami, osoby w wodzie były trzeźwe a przedewszystkim ja z tym gościem nie gadałem a juz tymbardziej niemogłem powiedzieć ze coa piłem ale jak chce ostro pogrywać to możemy się spotkać w sądzie za zniesławienie.
2017-06-22 05:49:17
V
Radio podało, że trup wypłynął, więc głupota zwyciężyła. Rodzice mogą być dumni.
2017-06-18 09:28:41
%
Czy można żałować kogoś, kto przez własną głupotę idzie po pewną śmierć? Najbardziej żal rodziny tego nieszczęśnika.
2017-06-17 22:56:14
gosc
Człowieku pisz prawdę po pierwsze nie weszliśmy pijani do wody po drugie nikt z tych którzy byli w wodzie nie byl pijany po trzecie to byli kierowcy wiec troszke wyobraźni mnie miejcie w oczach alkomatu zgubi to was kiedys
2017-06-17 22:49:00
Przestroga dla Turystow
Morze zawsze wciaga na glebsza wode i kto nie umie dobrze plywac, moze miec duze trudnosci jak w powyzszym przypadku...!!
2017-06-17 20:50:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy