czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Gospodarka > Morska współpraca z Indonezją

Morska współpraca z Indonezją [GALERIA]

Morska współpraca z Indonezją
Data publikacji: 2017-06-09 12:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1071 268234

Memorandum o współpracy dotyczącej spraw morskich podpisali w piątek (9 czerwca) w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz wicepremier i minister koordynator ds. morskich Indonezji – Luhut Binsar Panjaitan. Wystąpieniami obydwu polityków rozpoczął się drugi dzień obrad 5. Międzynarodowego Kongresu Morskiego.

– Wspólna deklaracja będzie kanwą do zacieśnienia współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Indonezją – mówił M. Gróbarczyk o podpisanym dokumencie, dziękując indonezyjskiemu ministrowi za przyjęcie zaproszenia. – Wyrażam przekonanie, że dzisiejsze spotkanie to początek naszej dobrej i wieloletniej współpracy.

Minister Gróbarczyk podkreślił, że jego resort będzie kontynuował działania mające na celu wzmocnienie gospodarki morskiej.

– Mam nadzieję, że w przyszłym roku podczas 6. Międzynarodowego Kongresu Morskiego będę mógł przedstawić kolejne konkretne działania na rzecz przywrócenia gospodarce morskiej i żegludze śródlądowej należnych im – bo wynikających z ich potencjału – pozycji w ramach naszej gospodarki – podkreślił minister. – Również w przyszłym roku Polska będzie organizatorem Światowego Dnia Morza. Międzynarodowa Organizacja Morska przyznała Polsce prawo do organizowania najważniejszego święta morskiego ONZ w 70. rocznicę powołania tej organizacji. To zbiega się z naszym, niezwykle ważnym świętem – setną rocznicą odzyskania niepodległości. Te uroczystości odbędą się w Szczecinie. (ek)

Fot. Dariusz Gorajski

Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją Morska współpraca z Indonezją

Komentarze

A toci dopiero
W Indonezji żyje największa na świecie liczba wyznawców islamu. Będziemy kształcić dla nich marynarzy i oferować nasze technologie. SUPER!!!
2017-06-09 18:34:44
Daleko, ale warto
Kiedyś statki miały częste połączenia z Azją, warto to przywrócić, bo to wciąż rozwijający się i potężny rynek.
2017-06-09 12:49:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie