Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Morska współpraca z Indonezją [GALERIA]

Data publikacji: 09 czerwca 2017 r. 12:07
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:34
Morska współpraca z Indonezją
 

Memorandum o współpracy dotyczącej spraw morskich podpisali w piątek (9 czerwca) w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz wicepremier i minister koordynator ds. morskich Indonezji – Luhut Binsar Panjaitan. Wystąpieniami obydwu polityków rozpoczął się drugi dzień obrad 5. Międzynarodowego Kongresu Morskiego.

– Wspólna deklaracja będzie kanwą do zacieśnienia współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Indonezją – mówił M. Gróbarczyk o podpisanym dokumencie, dziękując indonezyjskiemu ministrowi za przyjęcie zaproszenia. – Wyrażam przekonanie, że dzisiejsze spotkanie to początek naszej dobrej i wieloletniej współpracy.

Minister Gróbarczyk podkreślił, że jego resort będzie kontynuował działania mające na celu wzmocnienie gospodarki morskiej.

– Mam nadzieję, że w przyszłym roku podczas 6. Międzynarodowego Kongresu Morskiego będę mógł przedstawić kolejne konkretne działania na rzecz przywrócenia gospodarce morskiej i żegludze śródlądowej należnych im – bo wynikających z ich potencjału – pozycji w ramach naszej gospodarki – podkreślił minister. – Również w przyszłym roku Polska będzie organizatorem Światowego Dnia Morza. Międzynarodowa Organizacja Morska przyznała Polsce prawo do organizowania najważniejszego święta morskiego ONZ w 70. rocznicę powołania tej organizacji. To zbiega się z naszym, niezwykle ważnym świętem – setną rocznicą odzyskania niepodległości. Te uroczystości odbędą się w Szczecinie. (ek)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A toci dopiero
2017-06-09 18:34:44
W Indonezji żyje największa na świecie liczba wyznawców islamu. Będziemy kształcić dla nich marynarzy i oferować nasze technologie. SUPER!!!
Daleko, ale warto
2017-06-09 12:49:09
Kiedyś statki miały częste połączenia z Azją, warto to przywrócić, bo to wciąż rozwijający się i potężny rynek.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA