Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Postaw na zielone!

Data publikacji: 2018-01-22 19:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:01
Postaw na zielone!
Program „Zielone podwórka Szczecina" jest skierowany do wspólnot mieszkaniowych znajdujących się w budynkach położonych na terenie miasta, w których znajdują się lokale stanowiące własność gminy lub spółki komunalnej. Także do wspólnot posiadających zawarte porozumienie/umowę z gminą lub spółką komunalną na korzystanie z terenu stanowiącego własność gminy, służącego do użytku właścicieli nieruchomości wspólnej i dla jej potrzeb związanych z prawidłowym funkcjonowaniem nieruchomości. Natomiast w przypadku programu „Zielone przedogródki Szczecina" nie obowiązuje kryterium mówiące o lokalach komunalnych znajdujących się we wspólnocie. Fot. Mirosław Winconek  

Do wzięcia są w sumie 3 miliony złotych. Na zaaranżowanie terenów rekreacyjnych, wypoczynkowych, budowę placów zabaw i na kwiatowe rabaty. Głównie - choć nie tylko - dla wspólnot mieszkaniowych, a w prezencie od miasta. Za sprawą dwóch zielonych programów pomocowych, wspierających poprawę estetyki Szczecina na osiedlowych podwórkach i w przedogródkach położonych przy reprezentacyjnych miejskich traktach.

Podobnie jak w minionych, tak i w tym roku równolegle wystartowały: „Zielone podwórka Szczecina" oraz „Zielone przedogródki Szczecina". To dwa programy pomocowe finansowane z budżetu miasta. Zarezerwowanymi dla nich środkami dysponuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. W jego gestii, a właściwie specjalnej powołanej komisji ekspertów, jest ich podział pomiędzy wspólnoty mieszkaniowe, zainteresowane rewitalizacją terenów przyległych do swych nieruchomości.

- Jak w poprzednim roku, do podziału są 3 miliony złotych. Formalnie po 1,5 miliona na każdy z programów. Jednak ostateczny podział dotacji będzie elastyczny, czyli dostosowany do skali zainteresowania szczecinian - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy ZBiLK-u. - Zwykle większą popularnością cieszą się „Zielone podwórka Szczecina". Dlatego w ubiegłym roku zdecydowano o przesunięciu na konto właśnie tego programu 1 miliona złotych z puli przeznaczonej na przedogródki. Bo chętnych na poprawę estetyki zieleni przed frontami kamienic było mniej niż można się było spodziewać.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 stycznia 2018 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

123
2018-01-22 19:37:43
Mohery kontenerowe ze srodmiescia ze swoimi sraluchami lubia to .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ