sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Postaw na zielone!

Postaw na zielone!

Postaw na zielone!
Data publikacji: 2018-01-22 19:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 1073 310157

Do wzięcia są w sumie 3 miliony złotych. Na zaaranżowanie terenów rekreacyjnych, wypoczynkowych, budowę placów zabaw i na kwiatowe rabaty. Głównie - choć nie tylko - dla wspólnot mieszkaniowych, a w prezencie od miasta. Za sprawą dwóch zielonych programów pomocowych, wspierających poprawę estetyki Szczecina na osiedlowych podwórkach i w przedogródkach położonych przy reprezentacyjnych miejskich traktach.

Podobnie jak w minionych, tak i w tym roku równolegle wystartowały: „Zielone podwórka Szczecina" oraz „Zielone przedogródki Szczecina". To dwa programy pomocowe finansowane z budżetu miasta. Zarezerwowanymi dla nich środkami dysponuje Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. W jego gestii, a właściwie specjalnej powołanej komisji ekspertów, jest ich podział pomiędzy wspólnoty mieszkaniowe, zainteresowane rewitalizacją terenów przyległych do swych nieruchomości.

- Jak w poprzednim roku, do podziału są 3 miliony złotych. Formalnie po 1,5 miliona na każdy z programów. Jednak ostateczny podział dotacji będzie elastyczny, czyli dostosowany do skali zainteresowania szczecinian - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy ZBiLK-u. - Zwykle większą popularnością cieszą się „Zielone podwórka Szczecina". Dlatego w ubiegłym roku zdecydowano o przesunięciu na konto właśnie tego programu 1 miliona złotych z puli przeznaczonej na przedogródki. Bo chętnych na poprawę estetyki zieleni przed frontami kamienic było mniej niż można się było spodziewać.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 stycznia 2018 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Postaw na zielone! Postaw na zielone! Postaw na zielone! Postaw na zielone! Postaw na zielone! Postaw na zielone!

Komentarze

123
Mohery kontenerowe ze srodmiescia ze swoimi sraluchami lubia to .
2018-01-22 19:37:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”