poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zieleń miejska, czyli idea i bruk

Zieleń miejska, czyli idea i bruk

Zieleń miejska, czyli idea i bruk
Data publikacji: 2017-09-13 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:27
Wywietleń: 1362 291242

Trwa kolejna edycja programu „Zielone przedogródki Szczecina". Co najlepiej widać w al. Papieża Jana Pawła II. I choć rzecz dzieje się niemal rzut beretem od Urzędu Miasta, to w stylu, jaki aż dziw (!), że do tej pory nie doczekał się ingerencji w nadzorze służb odpowiedzialnych za stan miejskiej zieleni.

Chodzi nie tylko o materiały budowlane, przenośną toaletę, ale nawet kontener z gruzem i innymi odpadami składowane w bezpośredniej bliskości drzew. Nie dość, że powodują ogromny ucisk, niszczący dla systemów korzeniowych drzew i tak osłabionych, bo rosnących tuż przy jezdni. To jeszcze składowane są na trawniku i przy nieosłoniętych pniach wiekowych lip.

Ewidentnie, to działanie wbrew ogrodniczej sztuce. Jednocześnie to również fatalny przykład, jak przy okazji realizacji pięknej idei poprawy estetyki miasta - poprzez wzbogacanie jego przestrzeni zielenią właśnie - złym stylem realizacji inwestycji i brakiem nadzoru nad nią przyzwala się na równoczesne… niszczenie zieleni. Niestety. ©℗

Tekst i fot. Arleta Nalewajko

Zieleń miejska, czyli idea i bruk Zieleń miejska, czyli idea i bruk

Komentarze

Siklem I smiechlem, dwa razy
Sz.P. Nalewajko, cudowne nazwisko, ale do rzeczy, skad wziela P.te brednie o uciskaniu systemu korzeniowego. Kogos tu ewidentnie cisnie na mozgu, ciskajac takimi teoriami. Dyspanuje P. jakimis badaniam, danymi ktore potwierdza P. slowa ? Czy wie P. jak wyglada, dziala, funkcjonuje system korzenowy drzewa ? Ewidentnie nie ma P. pojecia o zadnej z tych rzeczy. Proponuje zajac sie czyms co P. ogrania I umi, a nie osmieszac sie publicznie tego rodzaju tekstami. Pozdrawiam, fan od dzis
2017-09-24 00:39:15
Znudzona ignorancją redaktora
A ja się pytam redaktora gdzie jest ta zieleń, o której pisze ????!!!!!
2017-09-19 16:54:02
Mieszkaniec
Idąc tokiem myślenia autora publikacj to tysiące samochodów osobowych i dostawczych przejeżdżających codzienni Al Jana Pawla powinny wywołać taki nacią na system korzeniowy ze drzewa rosnące przy ulicy nie powinny już istnieć. Brak elementarnej wiedzy...
2017-09-19 14:52:11
Zdziwiony
O co jej chodzi?
2017-09-13 20:25:11
szymon
ludzie człowieki jedne czy wy jesteście normalni ? czysto, posprzątane poukładane toi toi stoi , i co ma być nasrane w krzakach , gruz na chodniku palety na ulicy ? i wtedy będziecie szczęśliwi ? Cieszcie się że będzie ładnie a nie toi toj przeszkadza to ja sie pytam "redaktora tego artyk..." to gdzie ma stać w windzie ?
2017-09-13 13:46:13
Jan
I to jest właśnie Szczecin - stan umysłu. Zrobić coś, niszcząc 3 razy więcej.
2017-09-13 11:51:07
zieleń
Przecież już kiedyś pisano, że na tym odcinku wycięto duże drzewa i posadzono rośliny, które nie nadają się do tego miejsca, z racji nasłonecznienia i wyglądają jak badyle. Brakuje w Szczecinie kogoś, kto byłby ogrodnikiem miejskim.
2017-09-13 10:59:13
:)
a gdzie maja byc skladowane ? na chodniku? lament pieszych, na ulicy ? lament kierowcow,cel uswieca srodki