poniedziałek, 03 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Porwali, a potem skatowali

Porwali, a potem skatowali

Porwali, a potem skatowali
Data publikacji: 2018-09-17 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 2593 351692

Porwali Piotrka dla okupu. Mieli nadzieję, że w ten sposób zarobią 95 tys. zł. Kiedy się okazało, że porwany ma przy sobie jedynie 20 zł, wpadli w szał. 19-latek był przez nich bity, kopany i duszony… Nie wytrzymał tego znęcania. Zmarł w wyniku odniesionych ran.

Sprawa dotyczy pięciorga młodych ludzi (najstarszy ma 32 lata). Odpowiadają za porwanie, pobicie i śmierć Piotrka ze Świnoujścia. Czterech z nich, w nocy z 29 na 30 grudnia 2016 r. zwabiło chłopaka do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Matejki. Trzech: Grzegorz P., Grzegorz N. i Paweł W. katowało tak długo, aż umarł. Zdaniem prokuratora, działali „ze szczególnym okrucieństwem” i z motywacji „zasługującej na szczególne potępienie”.

Tym bardziej że zabójcy nie mieli z porwanym żadnego zatargu. Mężczyźni byli kolegami jego brata i do niego mieli pretensje. Jeden z nich (Grzegorz P.) z bratem Piotrka robił „interesy” – najpierw handlowali narkotykami, a potem, tuż przed zajściem, rozkręcali fikcyjny handel przez internet. Za pomoc w tym przekręcie Paweł W. obiecał 100 tys. zł. Podobno nie dotrzymał słowa. Wpadli więc na pomysł, że porwą jego brata, który miał być zakładnikiem. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 17 września 2018 r.

Leszek Wójcik

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Patyk
Miś II. Jak Ci synka zatlucze jakiś baran to pierwszy będziesz za KS em
2018-09-20 22:54:37
@Miś II
Ludzie piszą co myślą , może nawet emocjonalnie . To przestepcy , zwyrodnialcy są bestiami ze Wschodu . Kara śmierci powinna być orzekana , nie wykonywana ! Bestia musi usłyszeć ,że jest dla społeczeństwa TRUPEM ! A potem na dożywociu będzie mieć czas na nawrócenie , na powrót do społeczeństwa - ale w więzieniu . Co to jest "Świat i Kultura Zachodu " - przyzwolenie na gwałt i terroryzm ? Kto do tego dążył zawsze ? Polacy jako naród do takiego "zachodu " - na pewno nie !
2018-09-18 10:02:55
Antydebil
KS x 5 Bezapelacyjnie.
2018-09-18 07:54:50
Miś II
Ludzie co wy piszecie ? Chcecie przyłączyć się do Białorusi ? Tam funkcjonuje KS . Zawieszenie polskiej KRS to sygnał ,że oddalamy się od Świata i Kultury Zachodu , gdzie zawsze dążyliśmy .
2018-09-18 06:46:39
butapren="Klej-Dorf" i RzepPrzylepny/Piński
to chyba dobrze że zawieszono KRS z Polski może wreszcie będzie lepsza praca sądów bez tych zdemoralizowanych prawników
2018-09-17 20:10:29
k
co tu komentować - KS !Ponieważ nie mozna zbijać- dożywocie .Może śmiecie , po recyklingu wrócą do społeczeństwa ?
2018-09-17 16:34:19
Szok
Ale w czym problem? Wznowić karę śmierci i po draniach. Totalne zezwierzęcenie!
2018-09-17 16:19:28