poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ruszył proces w sprawie zabójstwa niepełnosprawnego 19-latka

Ruszył proces w sprawie zabójstwa niepełnosprawnego 19-latka

Ruszył proces w sprawie zabójstwa niepełnosprawnego 19-latka
Data publikacji: 2018-04-12 17:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:08
Wywietleń: 2081 322578

Wychodząc z mieszkania przy ul. Matejki w Świnoujściu czterej młodzi mężczyźni byli przerażeni – rozmawiając ze sobą wciąż powtarzali: „Zabiliśmy Piotrka”. W czwartek (12 kwietnia) sędzia przesłuchał trzech z nich. Żaden nie przyznał się do zabójstwa.

Oskarżonych jest pięcioro. Grzegorz P., Grzegorz N., Paweł W. i Artur P. oraz Małgorzata N., która odpowiada za utrudnianie śledztwa i pomoc w zacieraniu śladów. Pierwsi trzej zakatowali 19-letniego Piotra W. Chłopak był bezbronny, niepełnosprawny fizycznie i na dodatek nie miał żadnego zatargu ze swoimi oprawcami – mężczyźni byli kolegami jego brata i do niego mieli pretensje. Nie przeżył bicia. Zdaniem biegłych, umierał długo, nawet do kilku godzin. Cierpiał.

Dlatego prokurator oskarżył mężczyzn o zabójstwo dokonane ze szczególnym okrucieństwem. Z oględzin ciała wynika np., że był nie tylko bity, kopany po całym ciele i duszony. Był też przypalany rozgrzanym nożem i dźgany nim w ramię. Wygląda też na to, że go upokarzano – oprawcy oddawali na niego mocz.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 13 kwietnia 2018 r.

Leszek Wójcik

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Komentarze

cap kościelny
Ci sadyści są produktem bezideowego chowu. Za 20 zł amęczyli na śmierć młódego człowieka, inwalidę.Czy dostaną przy konfesjonale rozgrzeszenie? TAK! Kto i czego uczył ich nalekcjach "religii"? Nazizm i faszyzm rodzi bandytyzm do kazdego "innego".Ten student był "inny"- był inwalidą, był słabszym. Watacha nazi-kiboli zamordowała Go, bo bo tak działa upiorna grupa faszystów!!!( wł. fascio – wiązka, związek, grupa,banda). Ryba psuje się od łba...
2018-04-12 19:23:16
k
Nie ma kary , którą można odpłacić za taką zbrodnię i krzywdę wyrządzoną rodzicom . Ten młody człowiek przezwyciężając swoje ograniczenia był studentem a oni ? Dlaczego z tych czworga , pięciorga nikt nie powiedział - DOŚĆ ,CO ROBICIE ? Kara śmierci jest zła - nie trzeba jej wykonywać , ale może trzeba ORZEKAĆ ! Społeczeństwo skazuje was na śmierć cywilną , bo nie jesteście juz jego członkami .A w więziniu powinniście pracować na spłatę krzywd i swoje utrzymanie !
2018-04-12 18:03:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
30
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie