piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jest akt oskarżenia przeciw zabójcom studenta

Jest akt oskarżenia przeciw zabójcom studenta

Jest akt oskarżenia przeciw zabójcom studenta
Data publikacji: 2017-12-13 13:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:58
Wywietleń: 2045 305023

Jest akt oskarżenia przeciw zabójcom niepełnosprawnego studenta ze Świnoujścia. Zwyrodnialcy torturowali chłopaka. Bili po całym ciele i dusili. 19-latek w wyniku poniesionych ran zmarł. Mordercom świnoujścianina grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że okrutne morderstwo dokonane przez grupę młodych ludzi 29 grudnia 2016 roku wstrząsnęło Świnoujściem. Policja po kolei wyłapywała sprawców, którzy uciekli z miejsca zdarzenia. W sprawę zamieszanych jest pięć osób.

Jak podaje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, Grzegorzowi P., Grzegorzowi N., Pawłowi W. i Arturowi P. zarzucono między innymi to, że od 29 do 30 grudnia 2016 r. w Świnoujściu podstępem zwabili dziewiętnastolatka do jednego z mieszkań w Świnoujściu i przetrzymywali żądając okupu. Grzegorz N. zabrał chłopakowi także portfel, w którym było 20 złotych. Według ustaleń prokuratury sprawcy usłyszeli od pokrzywdzonego, że okupu nie dostaną i zaczęli „wielokrotnie i z dużą siłą zadawać mu uderzenia pięściami oraz kopali go po całym ciele, a także podduszali, powodując liczne obrażenia ciała, skutkujące zgonem pokrzywdzonego”.

Ponadto aktem oskarżenia objęto Małgorzatę N., której zarzucono m. in. nieudzielenie pokrzywdzonemu pomocy oraz że utrudniała postępowanie karne prowadzone w sprawie zabójstwa pokrzywdzonego, „pomagając sprawcy uniknąć odpowiedzialności karnej poprzez zacieranie śladów przestępstwa”.

Podejrzani Grzegorz P., Grzegorz N. oraz Artur P. byli w przeszłości wielokrotnie karani sądownie i obecnie zarzucanej im zbrodni dopuścili się w warunkach recydywy. Podejrzana Małgorzata N. nie była wcześniej karana. 

Za zarzucaną zabójstwo czwórce sprawców grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. Podejrzanej Małgorzacie N. grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu.

Więcej na temat sprawy przeczytasz w czwartkowym (21 grudnia, 2017 r.) Kurierze Szczecińskim oraz e-wydaniu.

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Ta sprawa wstrząsnęła całym Świnoujściem. Na zdjęciu: marsz mieszkańców po pogrzebie 19-letniego Piotrka, który został bestialsko zamordowany. 

Komentarze

endi
to znaczy ,że od teraz przechodzą na moje utrzymanie poniewasz płacę podatki bardzo k...a mnie to cieszy.
2017-12-14 02:44:43
@ Tomson....a co z tymi
co zrujnowali miejsca pracy i dziś tacy ludzie muszą kraść i mordować?...
2017-12-13 23:11:48
o
resocjalizacja w zakładach karnych to fikcja po której na wolność wychodzą jeszcze więksi dewianci niż przed karą. wprowadzenie kary śmierci jest jedyną słuszną drogą do zbudowania psychologicznej bariery dla potencjalnych morderców. w zakładach karnych winien funkcjonować przymus pracy fizycznej nawet wtedy gdyby mieli codziennie kopać i zakopywać ten sam fragment ziemi łopatami.jedynym skutecznym środkiem odstraszania jest dotkliwa represja. teraz w kryminale są wakacje na koszt społeczeństwa i rzadko kiedy szubrawca poczuwa się do naprawienia szkody i zadośćuczynienia. samo pozbawienie wolności jest karą co jest kpiną wymyśloną przez lewactwo eurokołchozu pragnące rozmydlić własną odpowiedzialność za złodziejstwo, oszustwa i korupcję.
2017-12-13 18:46:30
k
Jeżeli opis sytuacji odpowiada temu , jak ci LUDZIE? / półludzie ?/ , jak te śmiecie postąpili z człowiekiem , to dożywocie orzec !!! // a po tych 12 latach ocenić ,czy zamienić im to na dożywotni wypad na Marsa ./bo my wszyscy będziemy ich w pierdlu utrzymywać ! ?/
2017-12-13 16:23:54
Tomson
Takich zwyrodnialców powinno się wieszać
2017-12-13 14:08:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie