Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Porozmawiaj o zmianach na pl. Orła Białego

Data publikacji: 29 października 2019 r. 09:06
Ostatnia aktualizacja: 29 października 2019 r. 16:55
Porozmawiaj o zmianach na pl. Orła Białego
 

Jak sprawdza się strefa piesza na górnym tarasie Starego Miasta? Czy rzeczywiście to pod naciskiem lobby gastronomicznego zostało przywrócone parkowanie samochodów w części pl. Orła Białego? Jakie trwałe zmiany w tym rejonie Szczecina przyniesie finiszujące doświadczenie eksperymentu urbanistycznego zwanego prototypowaniem? Jak duże podwyżki w Strefie Płatnego Parkowania szykuje magistrat?

To tylko niektóre z pytań, na które - podczas kolejnego spotkania informacyjnego z mieszkańcami - będą się starali odpowiedzieć goście specjalni Rady Osiedla Stare Miasto: wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz oraz Paweł Jaworski, koordynator prototypowania zmian na pl. Orła Białego.

- Proces prototypowania kończy się w październiku. W obrębie placu kontynuowane będą dotychczasowe rozwiązania, w szczególności parkowanie w części pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Grodzką i wjazdem do budynku Akademii Sztuki. Taki układ będzie obowiązywał do końca roku, kiedy to plac stanie się drogą wewnętrzną. Dzięki temu będzie można swobodnie zarządzać tym terenem i skuteczniej rozwiązywać zgłoszone problemy. W listopadzie Urząd Miasta przygotuje i przedstawi podsumowanie oraz koncepcję i harmonogram trwałych zmian - przekazuje Rada Osiedla Stare Miasto.

Kto ma pytania z tym związane i oczekuje odpowiedzi - nie tylko w zakresie polityki transportowej miasta - z tzw. pierwszej ręki, ten powinien skorzystać z zaproszenia RO Stare Miasto i uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym. Odbędzie się we wtorek (29 października), w siedzibie miejscowej Rady Osiedla: ul. Mariacka 4. Początek - godz. 18.

(an)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ Sandra
2019-10-29 16:47:57
Na placu lewaka Adamowicza nie ma parkingu. Teraz tak samo ma być na placu Orła Białego. Jeżeli będzie lodowisko to przyjdą tłumy młodzieży. Bezradność to była przez ostatnie 20 lat. Teraz jest nadzieja na pozytywne zmiany. Na parking podziemny nie ma kasy. To koszt kilkaset mln zł.
Ajo
2019-10-29 16:41:45
Nie zadawajcie w nieskończoność tych samych pytań mających tyle odpowiedzi ile ankietowanych.To do niczego nie prowadzi.Jedynym rozwiązaniem jest parking podziemny a na powierzchni to już wszystko mozna robić : nawet latem basen a zimą lodowisko.Ha!
Kazimierz
2019-10-29 16:10:17
Parking podziemny to jedyne logiczne rozwiązanie.
Krótko
2019-10-29 12:36:35
Zróbcie tam garaż podziemny a na górze wystawiajcie nawet sobie Dziadka do orzechów na lodzie i to w lato.
Gucio
2019-10-29 10:32:35
Zabierając miejsca parkingowe nawet w słusznym celu wypadałoby dać coś w zamian. Przy placu jest sporo instytucji do których chcą dojechać interesanci. Efekt jest taki, że mamy pusty plac a wokół nie ma gdzie zaparkować auta. Rozwiązań jest kilka. Albo zostawić tak jak było, albo zbudować duży parkingowiec podziemny, albo wyprowadzić wszystkie instytucje stamtąd to nikt nie będzie się pchał w te rejony autem. Na chwilę obecną żadna z proponowanych zmian nie jest dobra.
Sandra
2019-10-29 09:40:25
Dajcie sobie spokój. Niech będzie jak wcześniej. Robienie na siłę czegoś na tym placu nic nie zmieni. Garstka ludzi przyjdzie, a większość widzi to po staremu. Zobaczcie jaki piękny przykład. Plac Adamowicza. Wnet zyskał zainteresowanie młodzieży. I dobrze. Plac Orła Białego to wymysł bezradnych i tym podobnych.
Będziecie pytali tak długo
2019-10-29 09:26:41
Aż usłyszycie odpowiedź, ktora wam pasuje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA