niedziela, 17 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Lodowisko na placu Orła Białego? [SONDA]

Lodowisko na placu Orła Białego? [SONDA]

Lodowisko na placu Orła Białego? [SONDA]
Data publikacji: 2019-10-28 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-30 12:16
Wywietleń: 1251 425009

Już zostało otwarte na szczecińskiej Gubałówce. Wkrótce sezonowe lodowiska zaczną funkcjonować także na Arkonce, przy ul. Szafera i przy ul. Botanicznej. Jest szansa, że po raz pierwszy również na Starym Mieście - pl. Orła Białego - powstanie ślizgawka z prawdziwego zdarzenia. Przetarg na realizację sezonowego lodowiska właśnie ogłosiła miejska spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Górny taras Starego Miasta został w znacznej części zamknięty dla parkowania samochodów, a otwarty dla inicjatyw i społecznej aktywności. W konsekwencji czego na pl. Orła Białego od wakacji zadziało się wiele pozytywnych zdarzeń: targi smakoszy, śniadaniowe oraz pchle targi, powstał ogród społeczny, odbywały się seanse plenerowego kina, spotkania cyklu Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, Strajku Klimatycznego. Odbywały się też mniej lub bardziej spontaniczne koncerty, pokazy, taneczne milongi, wielkie miejskie „Pożegnanie lata", a też tędy w społecznym marszu przeszła Piesza Masa Krytyczna, przejechała - Masa Rowerowa, a przewędrowały... nawet drzewa.

Czy na pl. Orła Białego powstanie lodowisko?

Jak jeszcze można zagospodarować plac odzyskany dla ludzi dzięki likwidacji miejsc parkingowych? Na jak różnorodne otworzyć go zdarzenia? Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia wpadła na pomysł urządzenia lodowiska. Miałoby zajmować 400 mkw., a funkcjonować od 30 listopada br. do 29 lutego przyszłego roku.

- Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania do prezentacji mieszkańcom wyników prototypowania oraz dalszego harmonogramu prac, równolegle trwają ustalenia dotyczące dalszej animacji wydarzeń na placu - mówi Daniel Wacinkiewicz, wiceprezydent Szczecina. - Jedną z badanych możliwości jest właśnie organizacja w tej przestrzeni lodowiska.

Lodowisko sezonowe ruszy, o ile znajdzie się chętny do realizacji tego przedsięwzięcia. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia właśnie ogłosiła przetarg dla wyłonienia firmy, która skuje lodem dawny parking pl. Orła Białego. Zainteresowani mają czas do 5 listopada br. na złożenie ofert biznesowych.

(an)

Fot. Arleta Nalewajko

Na zdjęciu: pl. Orła Białego w tym roku szczególnie rozgrzewał emocje szczecinian. Kto ów plac skuje lodem? Kto dostrzeże biznesowy potencjał w przemianie dawnego parkingu w lodowisko?

Czy lodowisko to dobry pomysł na zagospodarowanie pl. Orła Białego?

Lodowisko na placu Orła Białego? [SONDA] Lodowisko na placu Orła Białego? [SONDA] Lodowisko na placu Orła Białego? [SONDA] Lodowisko na placu Orła Białego? [SONDA]

Komentarze

plac -ek
Idealne miejsce dla baloniarzy - start i lądowisko, a ile gawiedzi tam się nalezie. Więc mówię: lądowisko, a nie lodowisko.
2019-10-30 12:09:54
miejskie pomysły
jeśli mają zepsuć/zniszczyć nawierzchnię tak jak to robią co roku przy arenie na szafera to będzie kolejna dewastacja za pozwoleniem miasta a potem chętnych do naprawy brak.
2019-10-29 16:28:17
kgrala
W Warszawie lodowisko bywa na rynku Starego Miasta, nie ma tam jednak mieszkań i mieszkańców. Wynajmując pokój lub apartament wiemy, za co płacimy i mamy wybór. Nikt nie pyta o to mieszkańców bloków i kamienic wokół placu. Pan wiceprezydent powiedział "...od listopada kontynuowane będą założenia 3 wariantu (przywracającego parkowanie w części placu od skrzyżowania z ulicą Grodzką do budynku Akademii Sztuki). Rozwiązanie będzie obowiązywało do końca roku...". Wyników "badań" jeszcze nie ma, bo jeszcze się nie zakończyły. Decyzji nie ma, bo nie ma wyników "badań". Blokada ulic wokół placu i legalnego parkingu w części wewnętrznej placu przedłużona do końca roku. Czy lodowisko będzie istniało tylko miesiąc? Kto zainwestuje w lodowisko, skoro nie wiadomo, co będzie na placu w styczniu? Chyba, że już wiadomo...
2019-10-29 11:55:58
Pejot
od 30 lat tylko chore pomysły i "inwestycje" z których 100 % jest deficytowa. Zabawa za cudze pieniądze trwa.
2019-10-29 11:08:00
Gość
"Górny taras Starego Miasta" - widzę, że mamy nową nazwę dla placu Orła Białego, coś jak Aleja kwiatowa zamiast pl. Żołnierza Polskiego.
2019-10-29 10:46:52
darek
żeby tylko ceny były normalne nie jak na szafera ,ktoś tam zwariował z tymi cenami .pójdziesz raz z rodziną to ci się odechce ślizgawki ,
2019-10-29 08:45:27
@zdumiona
tak dziala socja;izm - inni wiedza co jest dla ciebie lepsze i pod to rowniez tworzy sie prawo. ci co sa przeciw to "populisci"
2019-10-28 22:56:43
beee
Ulica Wyszyńskiego byłaby znacznie lepsza do tego celu. Zaczynamy ślizg na Bramie Portowej. Koniec - to zależy. Jak kto trafi. A trakcję tramwajowa można będzie zaadoptować do roli wyciągu. Krzystek będzie sprzedawał grochówkę dla wygłodniałych i przemarzniętych łyżwiarzy
2019-10-28 21:35:15
Niech robią co chcą
Dla mnie najważniejsze jest by na ten plac już nigdy nie wróciły samochody
2019-10-28 21:05:15
Zdumiona
Nie rozumiem dlaczego ktoś na siłę próbuje zrobić tam serce miasta? Dlaczego w naszym kraju ostatnimi czasy próbuje się uszczęśliwiać ludzi na siłę, wedle tego co wymyśli sobie władza ?
2019-10-28 21:00:36
Skocznia na pl. Orła
A gdyby tak zrobić na placu Orła skocznię narciarską. Najazd byłby z dachu Akademii Sztuki i dla tych co przelecą nad Wenecją uścisk dłoni pana prezydenta. A ci , którzy dolecą na Farną powinni dostać pośmiertny tytuł zasłużonego dla rozwoju Szczecina.
2019-10-28 20:30:01
Mieszkaniec
Znając nasze realia to leniwi będą przyjeżdżać swoimi wypasionymi furami aby wszyscy je podziwiali tylko się zdziwią bo wokół Placu Orła Białego nie ma gdzie zaparkować Tak że pomysł niestety chybiony.A gadanie że będzie można naszą pożal się Boże komunikacją miejską dojechać należy wsadzić między stare książki.
2019-10-28 19:19:02
beee
A może ogłosimy konkurs na IDIOTĘ ROKU. Jako pierwszą kandydaturę zgłaszam pomysłodawcę tej ślizgawki
2019-10-28 18:56:53
Przebijam lodowisko !!
Na uroczym wzgórku obok białego blaszaka można urządzić tor saneczkowy.
2019-10-28 18:30:18
dokonania magistratu
Zniszczyli piękny skwer jakim był Plac Solidarności, później postawili obok perełki architektury jakim jest komenda policji jakiś biały blaszak zaprojektowany przez hiszpańskiego lewaka,wyrzucili z alei kwiatowej kwiaciarzy i aleje zabetonowali stawiając z jednej strony zegar słoneczny który nic nie wskazuje a z drugiej szklane akwarium z pordzewiałych kątowników - teraz zabierają się za Plac Orła Białego na którym wycięto piękne wierzby przy fontannie która została tak odremontowana że nie można jej uruchomić bo podobno woda jej zaszkodzi! Ludzie na kogo wy głosujecie? Kto rządzi tym miastem??
2019-10-28 18:25:35
Viola
Warszawski cymbał zastawił plac paletami, szczeciński robi lodowisko w centrum gdzie i tak już nie ma miejsc parkingowych. Należy się "Złota Palma" ze szpitala psychiatrycznego.
2019-10-28 18:18:19
Tomasz
Postawić lodowisko, do tego dodać kilka drewnianych domków na wynajem dla gastronomii i będzie mega przyjemne miejsce na okres przedświąteczny.
2019-10-28 17:46:50
Aneta
Fajnie że władze miasta wreszcie dostrzegły potencjał tego miejsca. Lodowisko to świetny pomysł.
2019-10-28 17:06:54
Super
Nareszcie ktoś pomyślał jak dobrze wykorzystać Plac Orła Białego
2019-10-28 16:39:20
Lodowisko i lotnisko.
Będzie szybko i ślisko. Czy Urz Miasta mają na etacie psychiatrę?
2019-10-28 16:34:08
Lulu
Tak i jeszcze puszczać muzykę, aby się przyjemniej jeździło tak jak to było przy Lodogryfie. Ciekawe kiedy okoliczni mieszkańcy zastęsknią do parkujących samochodów?
2019-10-28 16:28:38
Tech
Niech zrobią tor lodowy do wyścigów od dawnego placu pały, dziś adamowicza, kładką nad skrzyżowaniem i szklaną pułapką przez aleję skrzykową dookoła zegara słonecznego w kierunku Placu Orła, gdzie pod pomnikiem można będzie zrobić pętlę honorową i odebrać złoty puchar im. Głupoty z rąk naszego wspaniałego, wielkiego Pana Prezydenta Piotrka Krzystka. Co wy na to, macie lepszy pomysł?
2019-10-28 16:19:13
Janusz
Ekstra pomysł! Już szykuje łyżwy. Wreszcie coś dla mieszkańców Starego Miasta. Nie będzie trzeba daleko jechać na łyżwy.
2019-10-28 16:05:12
krótko
ja mam lepszy pomysł. zalejmy plac i okoliczne ulice wodą i zróbmy tam kanały jak w wenecji. a juz powazne - dac naplywowym oszołomom ze wsi choć trochę władzy to będą z miasta robili to do czego tak tęsknią
2019-10-28 15:56:01
barbara
Co by tu jeszcze ......... panowie, co-by tu jeszcze........
2019-10-28 15:32:14
Hubim
Kiedy wreszcie przestaniecie się znęcać nad mieszkańcami okolic Placu Orła Białego! Życzę wszystkim zachwyconym działaniami na rzecz ograniczania ruchu na tym placu, aby w okolicy gdzie mieszkają zlikwidowano wszystkie parkingi. Niech zostawią swoje auta na parkingu przy Hangarowej i zasuwają komunikacja miejską lub rowerami do swoich domostw.
2019-10-28 14:27:00
?
Czas, start, czy ktoś ma jeszcze głupszy pomysł?
2019-10-28 14:25:36
Lol
Kapitalny pomysł: popieram!
2019-10-28 14:21:31
kibic
proponuje dowieśić jeszcze kilka hamaków ... ręce opadają kto rządzi naszym miastem.
2019-10-28 14:20:48
Bardzo dobry pomysł
Przy tej lokalizacji w centrum miasta powinny być tłumy