niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Poradnie na włosku

Poradnie na włosku

Poradnie na włosku
Data publikacji: 2016-12-28 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:51
Wywietleń: 945 188675

Koszalińscy radni poparli akcję protestacyjną, jaka trwa w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej samorządowcy zaapelowali także do marszałka województwa o zaniechanie likwidacji poradni specjalistycznych.

Gościem samorządowców była Julita Jaśkiewicz, zastępca dyrektora koszalińskiego szpitala ds. ekonomicznych. Placówka podlega Urzędowi Marszałkowskiemu w Szczecinie jako organowi prowadzącemu. Zapewnia usługi medyczne nie tylko mieszkańcom miasta i powiatu koszalińskiego, bo też ościennych powiatów i w wakacje turystom z nadmorskich miejscowości. Z końcem października 2016 r. zadłużenie szpitala z racji świadczeń wyniosło 17 mln zł.

– Co miesiąc brakuje dwa miliony złotych do bezpiecznego funkcjonowania działalności medycznej – podkreślała wicedyrektor Jaśkiewicz.

Rosnące zadłużenie sprawiło, że do końca listopada 2016 r. szpital nie podpisał nowego kontraktu z oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie. Do końca roku przedłużono negocjacje w sprawie umowy na pierwsze półrocze 2017 r. Tymczasem akcję protestacyjną ogłosili pracownicy placówki. Żądają zapłaty za pacjentów hospitalizowanych w Koszalinie w tym roku.

– Pieniądze za świadczenia nam się należą, bo wyleczyliśmy pacjentów i ponieśliśmy koszty. Bez pieniędzy leczyć się nie da – twierdzi zastępca dyrektora lecznicy.

Pacjenci już mają do czynienia z zamykaniem poradni specjalistycznych. Znika ze szpitala przy ul. Tytusa Chałubińskiego definitywnie endokrynologia po dwóch latach braku kontraktu z NFZ z powodu braku specjalistów i odsyłania pacjentów do lekarzy chorób wewnętrznych poza placówką. Także poradnia rehabilitacyjna po roku od wznowienia świadczeń w budynku przy alei Monte Cassino znika od nowego roku.  

– Jako radni daliśmy ponad milion złotych wsparcia i 300 tysięcy na parking, a dzisiaj dowiadujemy, że poradnia rehabilitacyjna będzie zamknięta – krytykował dyrekcję lecznicy Sergiusz Karżanowski, radny Lepszego Koszalina.

Radni zaapelowali do marszałka województwa i szefa koszalińskiej lecznicy o zaniechanie likwidacji poradni specjalistycznych, a także poparli akcję protestacyjną pracowników szpitala. ©℗

(m)

Fot. Wiesław Miller

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”