niedziela, 15 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Poradnie na włosku

Poradnie na włosku

Poradnie na włosku
Data publikacji: 2016-12-28 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:24
Wywietleń: 1264 188675

Koszalińscy radni poparli akcję protestacyjną, jaka trwa w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej samorządowcy zaapelowali także do marszałka województwa o zaniechanie likwidacji poradni specjalistycznych.

Gościem samorządowców była Julita Jaśkiewicz, zastępca dyrektora koszalińskiego szpitala ds. ekonomicznych. Placówka podlega Urzędowi Marszałkowskiemu w Szczecinie jako organowi prowadzącemu. Zapewnia usługi medyczne nie tylko mieszkańcom miasta i powiatu koszalińskiego, bo też ościennych powiatów i w wakacje turystom z nadmorskich miejscowości. Z końcem października 2016 r. zadłużenie szpitala z racji świadczeń wyniosło 17 mln zł.

– Co miesiąc brakuje dwa miliony złotych do bezpiecznego funkcjonowania działalności medycznej – podkreślała wicedyrektor Jaśkiewicz.

Rosnące zadłużenie sprawiło, że do końca listopada 2016 r. szpital nie podpisał nowego kontraktu z oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie. Do końca roku przedłużono negocjacje w sprawie umowy na pierwsze półrocze 2017 r. Tymczasem akcję protestacyjną ogłosili pracownicy placówki. Żądają zapłaty za pacjentów hospitalizowanych w Koszalinie w tym roku.

– Pieniądze za świadczenia nam się należą, bo wyleczyliśmy pacjentów i ponieśliśmy koszty. Bez pieniędzy leczyć się nie da – twierdzi zastępca dyrektora lecznicy.

Pacjenci już mają do czynienia z zamykaniem poradni specjalistycznych. Znika ze szpitala przy ul. Tytusa Chałubińskiego definitywnie endokrynologia po dwóch latach braku kontraktu z NFZ z powodu braku specjalistów i odsyłania pacjentów do lekarzy chorób wewnętrznych poza placówką. Także poradnia rehabilitacyjna po roku od wznowienia świadczeń w budynku przy alei Monte Cassino znika od nowego roku.  

– Jako radni daliśmy ponad milion złotych wsparcia i 300 tysięcy na parking, a dzisiaj dowiadujemy, że poradnia rehabilitacyjna będzie zamknięta – krytykował dyrekcję lecznicy Sergiusz Karżanowski, radny Lepszego Koszalina.

Radni zaapelowali do marszałka województwa i szefa koszalińskiej lecznicy o zaniechanie likwidacji poradni specjalistycznych, a także poparli akcję protestacyjną pracowników szpitala. ©℗

(m)

Fot. Wiesław Miller

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie