czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Tajne plany inwestora

Tajne plany inwestora

Tajne plany inwestora
Data publikacji: 2016-12-23 10:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:24
Wywietleń: 1720 188572

Jest szansa, że uporządkowany będzie teren w okolicy Galerii Handlowej Emka w Koszalinie. Po prostu, zniknie wielka dziura. Wszystko zależy od woli zagranicznej spółki, która nabyła teren przy obiekcie.

Inwestor i właściciel Emki – London & Cambridge Properties Ltd planuje długo oczekiwaną zabudowę wykopu w rejonie ulic: Władysława IV, Akademickiej, Stanisława Staszica i Jana Pawła II. Miało to nastąpić już w 2008 roku, ale zawirowania związane z kryzysem światowym opóźniły prace. Skończyło się na zmianach kosmetycznych wewnątrz już istniejącej Galerii Handlowej, które postępują, o czym informowaliśmy.

Na razie pierwszy krok ku rozbudowie Emki został zrobiony. Radni miejscy zaopiniowali pozytywnie przystąpienie do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania obszaru przylegającego do Galerii Handlowej. Praktycznie w ciemno, bo inwestor, poza wolą działania, nie przedstawił oficjalnie koncepcji projektu architektonicznego i zasad przyszłego funkcjonowania nowego obiektu na miejscu wielkiej dziury przy Emce. Warto dodać, że London & Cambridge Properties Ltd specjalizuje się w budowie obiektów handlowych, usługowych, logistycznych i biznesowych. Zapewne takie będzie przeznaczenie nowej zabudowy przy czterech ulicach na osiedlu Północ.

Warto przypomnieć, że przed zmianami własnościowymi, była mowa o takim zagospodarowaniu tzw. placu Papieskiego, żeby wybudowane obiekty łączyły komercyjne interesy ze społeczną misją. Wydaje się to pobożnym życzeniem w sytuacji, gdy pieniądze wyłożone na inwestycje są przez prywatną firmę brytyjską. ©℗

Tekst i fot. (m)

– Latem w dziurze pojawiają się stada lisów, które gnieżdżą się w norach – opowiadają bywalcy galerii Emka. Jednak nie o oazę dla dzikich zwierząt prawie w środku miasta mieszkańcom Koszalina chodzi.

Komentarze

Roman
Może kozy tam hodować?
2016-12-23 20:47:33
k-lin
Kogo w Szczecinie, poza inwestorami, interesuje teren przy galerii Emka w Koszalinie.
2016-12-23 10:57:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie