Środa 12 maja 2021r. 

Pora zaplanować żeglarski sezon

Data publikacji: 2021-04-21 21:26
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-21 21:26
Pora zaplanować żeglarski sezon
Fot. Grzegorz SIWA  

Młodzi żeglarze mogą wypływać na wody jeziora Dąbie i zacząć przygotowania do kolejnego sezonu żeglarskiego. Ten, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zapowiada się naprawdę obiecująco. Znane są już daty zmagań o Puchar Magnolii, Puchar Dnia Dziecka czy Regat Szczecin Fair Play.

Przyzwolenie na treningi na świeżym powietrzu oznacza, że hangary opustoszeją, a łodzie zostaną zwodowane.

– W Centrum Żeglarskim wznawiamy treningi i tym samym rozpoczynamy praktyczne przygotowanie do zawodów. Pierwsze zmagania zaplanowano już za miesiąc – informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego.

Przypomnijmy, że w Centrum Żeglarskim przy ul. Przestrzennej w Szczecinie prowadzona jest szkółka żeglarska Optimist oraz prowadzone są zajęcia w sekcjach: regatowej, turystycznej, kajakarsko-turystycznej, żeglarstwa morskiego.

– Zbliżający się sezon będzie obfitował w regaty dla różnych klas. Począwszy od tych najmniejszych łodzi po największe. Jak co roku spotkamy się na regatach o Puchar Magnolii, Puchar Dnia Dziecka czy Mistrzostwach PSKO do lat 13 – zapowiada Celina Wołosz. – Na wodach Jjeziora Dąbie będą odbywały się także rozgrywki w ramach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.

Żeglarskie zmagania na jeziorze Dąbie oraz Zalewie Szczecińskim (Puchar Magnolii) zaplanowano od maja do października. Ostatnimi regatami na zakończenie sezonu będą tradycyjne regaty Nadzieja Sportu.

– Liczymy, że wszystkie wydarzenia, które znalazły się w naszym kalendarzu regat, uda się przeprowadzić, a zawodnicy będą mogli zdobywać cenne punkty w klasyfikacjach generalnych. W przypadku odgórnych decyzji uniemożliwiających przeprowadzenie regat zawody będą przenoszone na inne terminy lub odwoływane – dodaje rzeczniczka Centrum Żeglarskiego.

Pierwsze mają być regaty o Puchar Magnolii na Zalewie Szczecińskim, które zaplanowano w dniach 22-23 maja br. Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.centrumzeglarskie.pl.

(kn)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ