sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pomysły na nowy rozkład

Pomysły na nowy rozkład

Pomysły na nowy rozkład
Data publikacji: 2016-02-26 13:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1461 121264

Do 5 marca każdy może zgłosić swoją propozycje do rozkładu jazdy pociągów na sezon 2016/2017. Intercity prowadzi konsultacje społeczne i przygotowało specjalną ankietę.

PKP Intercity podczas prac nad nowym rozkładem jazdy, który będzie obowiązywał od 11 grudnia 2016 roku, chce poznać opinie i preferencje pasażerów. W tym celu przygotowało 
na swojej stronie internetowej (http://rozkladjazdy.badanie.net/) specjalną ankietę, za pośrednictwem której można zgłosić swoje sugestie czy pomysły. Propozycje mogą się odnosić np. do godzin czy terminów kursowania pociągów. Ważne jest, aby bazować na obecnym rozkładzie.

- Pracując nad nową siatką połączeń, korzystamy ze sprawdzonego narzędzia, konsultacji społecznych. Nawet najdrobniejsza wskazówka może być dla nas bardzo cenna - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity SA.

Formularz będzie aktywny do 5 marca br. W miarę możliwości, po uzgodnieniach z zarządcą infrastruktury (PKP PLK) oraz Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, nadesłane propozycje zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy, który zostanie wprowadzony w grudniu br.

(mag)

Jak powstaje rozkład jazdy pociągów

Tworzenie rozkładu jazdy rozpoczyna się już w styczniu, kiedy to zapadają pierwsze ustalenia związane z ofertą międzynarodową.

Na podstawie przekazanych przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK) czasów jazdy na poszczególnych liniach, w lutym jest tworzony wstępny zarys rozkładu.

Wtedy też odbywają się wewnętrzne ustalenia na temat oferty z zamawiającym usługi - w wypadku PKP Intercity jest to Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Pod koniec marca i w kwietniu składane są wnioski do PKP PLK o przydzielenie trasy pociągu w nowym rozkładzie jazdy.

Od maja do sierpnia odbywa się proces konstrukcji i koordynacji rozkładu jazdy, w którym uczestniczą wszyscy przewoźnicy pasażerscy i zarządca infrastruktury.

We wrześniu PLK przekazuje przewoźnikom rozkład jazdy do akceptacji i naniesienia ewentualnych poprawek. W tym czasie PKP Intercity ma możliwość konsultacji swojego rozkładu 
z różnymi podmiotami, dzięki czemu jest w stanie wychwycić błędy, jak i poznać ich opinię.Ostatecznie w listopadzie zarządca infrastruktury przekazuje zatwierdzone trasy pociągów, jakie będą obowiązywały w nowym rozkładzie, który tak jak w całej zachodniej Europie, wchodzi w Polsce w drugą niedzielę grudnia.

W tworzeniu rozkładu uczestniczą nie tylko przewoźnicy pasażerscy, ale także firmy zlecające usługi przewozu towarowego.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie