Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Pomysły na Łasztownię

Data publikacji: 28 czerwca 2016 r. 11:23
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Pomysły na Łasztownię
 

We wtorek (28 czerwca) w CKE Stara Rzeźnia odbędzie się prezentacja prac dyplomowych poświęconych Łasztowni, wykonanych przez studentów z Belgii.

W listopadzie 2015 roku grupa dyplomantów z Brukseli wraz z osobą prowadzącą rozpoczęła w Szczecinie przygotowanie swoich prac. Inicjatorem ich wizyty był architekt miasta Jarosław Bondar. Łasztownia okazała się dla nich na tyle inspirującym miejscem, że stworzyli autorskie projekty oparte na własnych pomysłach dotyczących zagospodarowania tego terenu.

Wizjonerskie efekty ich pracy można zobaczyć we wtorek w CKE Stara Rzeźnia, ul. Tadeusza Wendy 14. Prezentacja dzieł odbędzie się w dwóch turach, o godz. 13 i o 17. Wstęp wolny. (jps)

Fot. E. Kubowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

vvv
2016-07-01 14:58:32
Wszystkie nowe portowe inwestycje powinny mieć miejsce w obszarze wschodnim Kanału Dębickiego i Ostrowie Grabowskim. Terenów jest tam mnóstwo. Osoba wydająca zgodę na budowę obiektu nowej chłodni w tym miejscu powinna zostać z tego rozliczona. I tak jak jest w portach Europy Zachodniej działalność portowa w historycznych lokalizacjach winna być wygaszana na rzecz funkcji miastotwórczej (mieszkaniowej, kulturalnej). Centrum logistyczne w centrum miasta?? Drogi obserwatorze proponuję więcej obserwować, bo straszne bzdury wypisujesz.
OBSERWATOR
2016-06-28 12:46:02
Witam, Ja mam pomysł na Łasztownię.Przede wszystkim zamknąć STARĄ RZENIE ponieważ ten projekt już się wypalił i tylko zagraża koncepcji rozbudowy chłodni Gryf. Koncepcja Gryfu zakłada rozbudowę powierzchni chłodniczej i powstanie centrum logistycznego dla ładunków mrożonych tak jak to jest w innych portach Zachodniej Europy. Styk industrializmu i kultury niszowej jaką serwuje Stara Rzeznia jest niedopuszczalny. Te dwie koncepcje szkodzą sobie nawzajem , ale ja wybieram charakter przemysłowy tego miejsca i rozkwit działalnosci PORT RYBACKI GRYF. poza tym sa wazniejsze inwestycje w Szczecinie np. Most Cłowy oraz drogi . Apeluję o rozsądek wycofanie się z tematów forsowanych przez animatorów Starej Rzeżni.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA