Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-4 szczecin
REKLAMA

Zabawa i edukacja w portowej strefie [GALERIA]

Data publikacji: 11 czerwca 2016 r. 22:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
Zabawa i edukacja w portowej strefie
Fot. E. Kubowska  

Gry, zabawy edukacyjne i konkursy przygotował na Łasztowni Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. "Strefa portowa" podczas Dni Morza działa w pobliżu wejścia do nowej mariny.

Na stoisku ZMPSiŚ dzieci i dorośli mogą dużo się dowiedzieć o pracy zespołu portów Szczecin i Świnoujście oraz spółek przeładunkowych. Na przykład o tym, jakie towary przechodzą przez porty, uczy specjalny "test kontenerowy". Działa też kafejka.

Dodatkową atrakcją w tym rejonie są cumujące jednostki. W sobotę (11 czerwca) dużym powodzeniem wśród zwiedzających cieszył się m.in. nowy portowy holownik przeciwpożarowy "Strażak-26" czy stawiacz pław "Planeta" szczecińskiego Urzędu Morskiego. Na co dzień obie stacjonują w Świnoujściu. Obok "Planety" stanął "Nawigator XXI", statek Akademii Morskiej w Szczecinie. Mający bazę w Widuchowej lodołamacz "Andrzej", należący do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, też był oblegany. Krótko cumowały inne holowniki.

W niedzielę (12 czerwca) "Strefa portowa" będzie czynna w godz. 11-20. Część jednostek odpłynie wcześniej (np. "Planeta" już w południe). (ek)

Fot. E. Kubowska

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA