środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zabawa i edukacja w portowej strefie

Zabawa i edukacja w portowej strefie [GALERIA]

Zabawa i edukacja w portowej strefie
Data publikacji: 2016-06-11 22:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1266 138890

Gry, zabawy edukacyjne i konkursy przygotował na Łasztowni Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. "Strefa portowa" podczas Dni Morza działa w pobliżu wejścia do nowej mariny.

Na stoisku ZMPSiŚ dzieci i dorośli mogą dużo się dowiedzieć o pracy zespołu portów Szczecin i Świnoujście oraz spółek przeładunkowych. Na przykład o tym, jakie towary przechodzą przez porty, uczy specjalny "test kontenerowy". Działa też kafejka.

Dodatkową atrakcją w tym rejonie są cumujące jednostki. W sobotę (11 czerwca) dużym powodzeniem wśród zwiedzających cieszył się m.in. nowy portowy holownik przeciwpożarowy "Strażak-26" czy stawiacz pław "Planeta" szczecińskiego Urzędu Morskiego. Na co dzień obie stacjonują w Świnoujściu. Obok "Planety" stanął "Nawigator XXI", statek Akademii Morskiej w Szczecinie. Mający bazę w Widuchowej lodołamacz "Andrzej", należący do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, też był oblegany. Krótko cumowały inne holowniki.

W niedzielę (12 czerwca) "Strefa portowa" będzie czynna w godz. 11-20. Część jednostek odpłynie wcześniej (np. "Planeta" już w południe). (ek)

Fot. E. Kubowska

Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie