wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zabawa i edukacja w portowej strefie

Zabawa i edukacja w portowej strefie [GALERIA]

Zabawa i edukacja w portowej strefie
Data publikacji: 2016-06-11 22:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1386 138890

Gry, zabawy edukacyjne i konkursy przygotował na Łasztowni Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. "Strefa portowa" podczas Dni Morza działa w pobliżu wejścia do nowej mariny.

Na stoisku ZMPSiŚ dzieci i dorośli mogą dużo się dowiedzieć o pracy zespołu portów Szczecin i Świnoujście oraz spółek przeładunkowych. Na przykład o tym, jakie towary przechodzą przez porty, uczy specjalny "test kontenerowy". Działa też kafejka.

Dodatkową atrakcją w tym rejonie są cumujące jednostki. W sobotę (11 czerwca) dużym powodzeniem wśród zwiedzających cieszył się m.in. nowy portowy holownik przeciwpożarowy "Strażak-26" czy stawiacz pław "Planeta" szczecińskiego Urzędu Morskiego. Na co dzień obie stacjonują w Świnoujściu. Obok "Planety" stanął "Nawigator XXI", statek Akademii Morskiej w Szczecinie. Mający bazę w Widuchowej lodołamacz "Andrzej", należący do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, też był oblegany. Krótko cumowały inne holowniki.

W niedzielę (12 czerwca) "Strefa portowa" będzie czynna w godz. 11-20. Część jednostek odpłynie wcześniej (np. "Planeta" już w południe). (ek)

Fot. E. Kubowska

Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie Zabawa i edukacja w portowej strefie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie