czwartek, 21 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nitras: Będę unieważniał nieprawne decyzje

Nitras: Będę unieważniał nieprawne decyzje

Nitras: Będę unieważniał nieprawne decyzje
Data publikacji: 2018-10-08 15:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-30 13:59
Wywietleń: 2151 355256

- Pan Krzystek jest pod przemożnym wpływem deweloperów. Naciskają na niego i on im ulega - stwierdził w poniedziałek Sławomir Nitras - kandydat Kolacji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina pod adresem swojego kandydata - urzędującego włodarza miasta. Wszystko to ma mieć związek ze sprawą mieszkańców ulicy Jodłowej. Pod ich jednorodzinnymi domami ma zostać wybudowany 10-piętrowy wieżowiec.

Chodzi o 31 rodzin mieszkających w budynkach jednorodzinnych przy ulicy Jodłowej na osiedlu Kaliny. Naprzeciwko działa market spożywczy oraz kilka mniejszych sklepów. Okazuje się, że w tym miejscu ma zostać wybudowany 10-piętrowy budynek mieszkalny z usługami handlowymi na parterze.

Według magistratu inwestor zapewnił, że dostawy do lokali usługowych będą mniej uciążliwe, niż ma to miejsce obecnie a wysokość budynku ma harmonijnie wpisywać się w istniejącą zabudowę.

Dla tego terenu nie ma obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. W takim przypadku wystarczy decyzja o warunkach zabudowy. Została on wydana we wrześniu ubiegłego roku. Mieszkańcy nie mogli się od niej odwoływać, bo nie zostali uznani za stronę w tej sprawie.

- Informacja o problemie mieszkańców ulicy Jodłowej dotarła do mnie i moich ludzi w sierpniu tego roku. Zainteresowaliśmy się nią i zapewniliśmy pomoc prawną. Z naszych informacji wynika, że mieszkańcy nie mieliby pojęcia o tej inwestycji aż do chwili, kiedy zostałaby pod nią wkopana pierwsza łopata w ziemię - mówił Sławomir Nitras, szczeciński poseł PO i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta.

Poseł dodał, że jego zdaniem taka procedura nie jest przypadkiem.

- Nie jest także wynikiem zaniechania ani błędu jakiegoś urzędnika. Po prostu pan Krzystek jest pod przemożnym wpływem deweloperów. Jako silniejsi niż zwykli mieszkańcy, mają moc nacisku na prezydenta Szczecina. Jeżeli zostanę prezydentem, to od razu unieważnię decyzję w sprawie tej inwestycji. To także wiadomość dla wszystkich, którzy mają podobne problemy. A są takie przykłady w Szczecinie. Zweryfikuję decyzje w takich przypadkach. Jeżeli okaże się, że zostały wydane niezgodnie z prawem, zostaną unieważnione - zapowiedział Nitras. ©℗

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

trohan
Broszka skromna była? Pazerna baba chapała na wydrę. A Pinokio-kłamczuszek to dopiero ściemniacz. Przekręty to jego specjalność.
2018-10-09 14:08:14
Obs . yr
Nitras wprowadzi w Szczecinie prywatyzację po warszawsku. Tak jak jego koleżanka z PO : Gronkiewicz-Bufetowa-Waltz. W PO potrafią tylko kraść.
2018-10-09 13:24:26
Jarun
Pan Nitras nie jest bohaterem z mojej bajki jednak i on wytyka błędy rządzącym, którzy wpadli w samouwielbienie no i...kolesiostwo.PS. A kto jak nie prezydent miasta: Krzystek dawał swoim kumplom-prezesom /za przychodzenie do pracy/ wysokie nagrody pieniężne?
2018-10-09 12:04:14
t
Zapraszamy do Czarnego Delfina
2018-10-09 11:57:27
kaznodzieja
Po Prostu CHory Debil
2018-10-09 10:42:26
kaliniak
jakie 31 rodzin będzie miało przesłonięty widok? Najwyżej 3-4 mieszkające naprzeciwko. Pozostali mają wieżowiec od strony Witkiewicza i jakoś im to nie przeszkadza. Nitras chce wypłynąć na tej sprawie, ale przecież taka jest kolej takich terenów. Mało kto pamięta, że kilkadziesiąt lat temu były tu ogródki działkowe, a tam gdzie jest osiedle Przyjaźń - Góry Piaskowe.
2018-10-09 10:19:35
Korupcja?
A co pan Nitras myśli o wyprzedaży terenów zarezerwowanych pod budowę obwodnicy - u zbiegu Wojska Polskiego i linii kolejowej do Polic?
2018-10-09 10:17:08
Myśl
Pan Nitras trochę się zapędził. Jeśli decyzja o tej budowie jest niezgodna z prawem, to trzeba zgłosić to prokuraturze. Miasto faktycznie pozwala deweloperom prawie na wszystko, nie ma żadnej wizji rozbudowy miasta, służby od tego są do niczego. Nowa ustawa budowlana, przepchnięta przez PIS jeszcze to pogłębia.
2018-10-09 09:21:55
mieszkaniec Gumieniec
do mieszkaniec Nowej Cukrowni. To nie są bzdury. Dzięki determinacji Wspólnoty i dużemu zaangażowaniu Rady Osiedla na Gumieńcach, obok osiedla Nowa Cukrownia nie powstają 10 piętrowce, a Miasto uchwaliło miejscowy plan. Niestety to jednostkowy przypadek i Rada Osiedla w innym miejscu na Gumieńcach nie chce się już tak angażować, zostawiając mieszkańców samych sobie w walce z deweloperem. Po prostu miałeś szczęście.
2018-10-09 08:34:29
jasność
Nitras zmień nazwisko na Krzystek przed wyborami
2018-10-09 08:15:45
obserwator
do czego on sie nadaja chyba na ciecia do pilnowania tego kompleksu
2018-10-09 07:02:59
Mieszkaniec Nowej Cukrowni
Bzdury! Na gumieńcach obok osiedla nowa cukrownia, deweloper z gorzowa chce stawiać olbrzymie osiedle ale prezydent stworzył (1,5 roku!) plan zagospodarowania przestrzennego i przez to nie powstaną zzaplanowane właśnie 10-cio piętrowce a maksymalnie 5-cio. Będzie to dużym plusem sasiedniego osiedla a pan Nitras znowu kłamie, bo jest swiadomy, że musi już łapać się wszystkiego, żeby nie atakować Sochańskiego a faworyta Krzystka :) Wie, że niewiele osób zna się na realiach i publicznie wciska dosłownie bajki! To jest karygodne!
2018-10-08 22:55:46
Nitras-owe PO-mysly...?
Ojj... to Nitras ma juz nawet swoich ludzi ? I chce ( jak wygra chyba tylko w Toto-Lotka ?? ) zabawic sie nawet w Okregoweo Sedziego i "PO-uniewazniac" Krzystkowe jako Prawnika Decyzje... ?? / !!
2018-10-08 22:35:13
Gość
Będę trzepał torebki, to co umiem 🤣🤣🤣🤣
2018-10-08 22:18:19
Opozycja do... Jarun-a
Ktory byc moze "przejrzal" na oczki jak te male kotki... i tak tez bylo w latach 1945-2015 przeciwko Komunistom i PO-stkomunistom !!
2018-10-08 22:17:53
Czy ten gość puszczony wolno POtrafiłby skorzystać z WC ?
.
2018-10-08 22:08:13
Jarun
Wrogowie często mówią prawdę.
2018-10-08 21:35:57
Unieważniacz z POłczyna
Te, Nitras! Ty to powinieneś w Warszawie na prezydenta startować. Tam twoja koleżanka partyjna wysiedliła z mieszkań 40 000 osób, żeby je oddać złodziejom. Tam mógł byś się wykazać, że ho, ho!
2018-10-08 20:12:31
kangur
Kończ waść Kitras,wstydu oszczędź i zmień lekarza,przestań także wciągać,towar masz za mocny.
2018-10-08 19:27:47
kabanos
dobrze mówi, dać mu wódki.
2018-10-08 17:41:14
Piter
Nitras to pajac, który wszystko obieca. Nawet koks dla wszystkich ;-)
2018-10-08 17:30:04
mdm
Prezes Kolejarza chce też budowac na Wzgórzu Hetmańskim wiezowce, choć nie ma gdzie parkować...
2018-10-08 17:29:03
Przecież
Przecież tam z każdej strony są wieżowce więc nic to nie zmienia - lepiej niech mieszkańcy tych domków przestaną kopcić z kominów.
2018-10-08 16:56:41
Nitras, dziecko, przecież tobie nie wypada (dobra polska tradycja) nawet powiedzieć nic złego.
.
2018-10-08 16:47:04
cowboy
Czysty kapitalizm w wykonaniu Krzystków - pierwszy deweloper zasłoni domki a potem kolejny podstępem wykupi tereny z domkami jednorodzinnymi - deweloperzy beda milionerami a wlasciciele domków bankrutami - na planie filmowym amerykanskiego westernu wlaściciele domkow wynajeli by reworwerowcow by ich bronil przed mafia o wplywach politycznych - tylko w Polsce prawo zabrania obrony swojej wlasnosci i nie ma takich jak w USA ...
2018-10-08 16:46:21
czytam
Pan poseł mógłyby uzupełnić skład komisji reprywatyzacyjnej . Gdyby nie on mieszkańcy nic by nie wiedzieli ? Szlachetny aktywista !
2018-10-08 16:31:16
Anna
Polecam lekturę Kodeksu Postępowania Administracyjnego :)
2018-10-08 16:27:56
,
Dobrze,że pan Nitras nie jest pod niczyim wpływem, ani...pod wpływem ;)
2018-10-08 15:34:05
pod ich domami
no,no 10 pięter w dół !
2018-10-08 15:20:06