Poniedziałek, 05 czerwca 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Nitras walczy o drogę. Przez błąd urzędnika

Data publikacji: 11 października 2018 r. 17:53
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:22
Nitras walczy o drogę. Przez błąd urzędnika
 

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina próbuje pomóc mieszkańcom ulicy Mochnackiego na Pogodnie. Od lat walczą o dostęp do jedynej drogi dojazdowej do trzech posesji, która przez błąd urzędnika w przeszłości została sprzedana jednemu z sąsiadów.

- W przedwojennej dokumentacji droga dojazdowa została zapisana jako droga rolna, przez co była możliwość wykupienia działki przez jednego z sąsiadów za ponad 1500 zł. Od momentu, kiedy droga trafiła w prywatne ręce, mieszkańcy trzech posesji mają utrudnione dojście do domu, są zastraszani przez właściciela, a decyzją sądu są zmuszeni płacić ponad 3800 zł za możliwość dojścia do domu. Życie tych ludzi zostało zatrute przez błąd urzędnika - mówi poseł Sławomir Nitras, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Szczecina.


Jego zdaniem, mieszkańcy ulicą Mochnackiego próbują zainteresować urząd miasta od lat. Ale bezskutecznie.

- Sprawę można by łatwo rozwiązać, wystarczy dobra wola i odrobina empatii. Miasto w tego typu przypadkach powinno przejąć inicjatywę, doprowadzić do mediacji i rozwiązać problem poprzez wywłaszczenie, o co dzisiaj zaapelowaliśmy. Takie rozwiązanie może pogodzić wszystkie strony. Obiecuję, że jedną z moich pierwszych decyzji jako prezydenta będzie pomoc poszkodowanym rodzinom i wywłaszczenie tej drogi przez miasto - zapowiedział Nitras.

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

najniższy robak
2018-10-12 14:29:32
urzędnicy są ponad prawem - samowolki urzędnicze - a obywatel jest ciemiężony - niewolnictwo obywateli - - w normalnym kraju urzędnik by poniósł konsekwencje a miasto samo by ten problem rozwiązało - - a u nas jest paranormalny kraj z: Jego Eminecją i Kwinesencją i Doskonałością i Ukochanym Przywódcą i Wielkim Budowniczym i Geniuszem Pomorza Zachodniego I Geniuszem Szczecina i Prześwietnością i Najmądrzejszym i Najpiękniejszym Czcigodnym Panem Wybitnym i Najsprawiedliwszym i Najinteligentnieszym i Najpracowitrzym i Najbardziej Oddanym Prezydentem Miasta Szczecina Panem Piotrem Krzystkiem
trohan
2018-10-12 11:13:36
Ty od pisania PO -jesteś trollem Platformy ? ...że "czubek" to wiemy :-)
do A_Szczecin
2018-10-12 09:02:42
takich problemów jest wiecej nie pytaj gdzie był wczesniej Nitras bo on nie był urzednikiem magistratu ani tym bardziej Prezydentem. Pytanie jest takie gdzie był Krzystek? i Gdzie był PiS przez ostatnie dwie kadencje (był w koalicji z Krzystkiem)? Miasto przegrywa jedną za drugą sprawy sądowe np. na osiedlu Skarbówek ale planu zagospodarownaia nie zmienia? Czas przewietrzyc urzad miejski i rade Miasta z radnych bezradnych.
A_Szczecin
2018-10-12 08:18:36
Znam sprawę tych Państwa i ich samych. Bardzo mili i sympatyczni ludzie. Dziwi mnie fakt, że coś takiego jest w ogóle możliwe. Zgodnie z przepisami każda posiadłość musi mieć drogę dojazdową. Dlaczego żaden urząd do tej pory nie mógł pomóc? To, że Pani Nitras nagle (wiadomo z jakiego powodu) "rzucił się" na sprawę i ją nagłośnił dla własnych korzyści, mam nadzieję, pomoże w rozwiązaniu problemu. Ci Państwo walczą z tym problemem od lat - gdzie był wcześniej Pan Nitras???
A moze PO-patrzmy odwrotnie...
2018-10-11 23:58:32
A czego to jeszcze Nitras w tej swojej "Krzykliwej" kampani Nie PO-ruszyl... dla Swojej spadochroniarzowej z Polczyna..."kariery" ?? A wiec: im "Wiecej Krzyczy"... tym mniejsze szanse ma !! I ten PO-wyzszy Plebiscyt... jest rowniez jednym "Wielkim Bajerem" by se Ktos... PO-litycznie zarobil s-PO-re Pieniedze !!
co?
2018-10-11 20:46:47
Działka rolna w centrum dzielnicy mieszkalnej? Ewidentny szwindel. Warto państwo dziennikarze sprawdzić kto tę działkę "urolnił", kto zezwolił na sprzedaż i kto kupił. To może wyjaśnić całą sprawę.
nh
2018-10-11 20:09:07
jeśli ta działka została sprzedana 'przez błąd urzędnika" to czy nie warto tegoż urzędnika ścignąć imiennie?
Żeby miał co zamiatać ??
2018-10-11 19:09:50
.
kangur
2018-10-11 18:21:39
Wy Kitras z miasta ście a doopa ście.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA