sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pomóżmy Zuzi!

Pomóżmy Zuzi!

Pomóżmy Zuzi!
Data publikacji: 2016-06-16 15:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1027 139430

Zuzia Ostrowska słyszy tylko dzięki temu, iż posiada implant słuchowy. Część zewnętrzną tego urządzenia należałoby już wymienić, bo jest mocno zużyta. 

Niestety, dziewczynka musi poczekać na swoją kolej, może nawet kilka lat, by dostać implant w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Mamy siedmiolatki nie stać z kolei na to, by kupić urządzenie, które kosztuje prawie 40 tys. zł. Dlatego społeczność szczecińskiej Szkoły Podstawowej nr 47 chce pomóc w zebraniu tej kwoty podczas sobotniego festynu (18 czerwca). Zuzia we wrześniu rozpocznie naukę w tej placówce przy ul. Jagielońskiej.

Prezentacje talentów uczniów SP 47, warsztaty plastyczne, zawody sportowe, zamek dmuchany, licytacje (poprowadzi je aktor Adam Dzieciniak) - np. rocznych, dowolnych zajęć w Pałacu Młodzieży i piłki z autografami piłkarzy Pogoni, bezpłatne badania słuchu, loteria pokazy makijażu - oto, co się będzie działo podczas festynu, dla całej dzielnicy!, w szkole w godz. 10-14. Na rzecz Zuzi będą też sprzedawane cegiełki o różnych nominałach (już od 10 zł) oraz zbierane pieniążki do puszek.

Jak mówi Monika Świętoń z rady rodziców SP 47, dla Zuzi implant jest ogromnie ważny:

- Dla niej to cały świat. Dzięki aparatowi Zuzia ma możliwość normalnej edukacji - zaznacza organizatorka festynu. - Sprawa implantu ciągnie się od lutego, pisaliśmy w tej sprawie do różnych instytucji, choćby do Ministerstwa Zdrowia czy Edukacji. Ale efektów nie ma. Mama została pozostawiona sama z problemem. Tymczasem Zuzia nie była uczona języka migowego, bo dzięki implantowi może normalnie słyszeć. Dlatego musimy wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc dziecku. Obecnie posiadany przez nią implant składa się z trzech części, jedna z nich jest używana po dziecku, które dostało nowy aparat. ©℗

Monika GAPIŃSKA

 

 

 

Komentarze

Rosi
Uważam, iż dzieci niesłyszące lub niedosłyszące powinny być zaopatrzone przez Państwo we wszystko co jest im potrzebne do normalnego funkcjonowania. Bez żadnej łaski ,tak jest w każdym innym kraju europejskim. Takie dzieci dzięki zaopatrzeniu we wszystkie możliwe urządzenia bez problemu kończą szkoły i stają się samodzielne. Jednak u nas nadal to szwankuje. Na wymianę aparatów słuchowych dzieci muszą czekać kilka lat. Technika w tym względzie idzie bardzo szybko do przodu.To jest skandal i należy w mediach sprawy te nagłaśniać.
2016-06-19 00:42:35
Pytanie nr 1,
Mama zostala pozostawiona sama z problemem ! A co na to Tata... i ewentualna reszta Rodziny, tak ze strony Mamy jak i Taty... ??
2016-06-17 01:17:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie