Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Pomóżmy Zuzi!

Data publikacji: 16 czerwca 2016 r. 15:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
Pomóżmy Zuzi!
Społeczność szczecińskiej SP 47 organizuje festyn, na którym będą zbierane pieniądze na zakupie implantu słuchowego dla Zuzi.  

Zuzia Ostrowska słyszy tylko dzięki temu, iż posiada implant słuchowy. Część zewnętrzną tego urządzenia należałoby już wymienić, bo jest mocno zużyta. 

Niestety, dziewczynka musi poczekać na swoją kolej, może nawet kilka lat, by dostać implant w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Mamy siedmiolatki nie stać z kolei na to, by kupić urządzenie, które kosztuje prawie 40 tys. zł. Dlatego społeczność szczecińskiej Szkoły Podstawowej nr 47 chce pomóc w zebraniu tej kwoty podczas sobotniego festynu (18 czerwca). Zuzia we wrześniu rozpocznie naukę w tej placówce przy ul. Jagielońskiej.

Prezentacje talentów uczniów SP 47, warsztaty plastyczne, zawody sportowe, zamek dmuchany, licytacje (poprowadzi je aktor Adam Dzieciniak) - np. rocznych, dowolnych zajęć w Pałacu Młodzieży i piłki z autografami piłkarzy Pogoni, bezpłatne badania słuchu, loteria pokazy makijażu - oto, co się będzie działo podczas festynu, dla całej dzielnicy!, w szkole w godz. 10-14. Na rzecz Zuzi będą też sprzedawane cegiełki o różnych nominałach (już od 10 zł) oraz zbierane pieniążki do puszek.

Jak mówi Monika Świętoń z rady rodziców SP 47, dla Zuzi implant jest ogromnie ważny:

- Dla niej to cały świat. Dzięki aparatowi Zuzia ma możliwość normalnej edukacji - zaznacza organizatorka festynu. - Sprawa implantu ciągnie się od lutego, pisaliśmy w tej sprawie do różnych instytucji, choćby do Ministerstwa Zdrowia czy Edukacji. Ale efektów nie ma. Mama została pozostawiona sama z problemem. Tymczasem Zuzia nie była uczona języka migowego, bo dzięki implantowi może normalnie słyszeć. Dlatego musimy wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc dziecku. Obecnie posiadany przez nią implant składa się z trzech części, jedna z nich jest używana po dziecku, które dostało nowy aparat. ©℗

Monika GAPIŃSKA

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rosi
2016-06-19 00:42:35
Uważam, iż dzieci niesłyszące lub niedosłyszące powinny być zaopatrzone przez Państwo we wszystko co jest im potrzebne do normalnego funkcjonowania. Bez żadnej łaski ,tak jest w każdym innym kraju europejskim. Takie dzieci dzięki zaopatrzeniu we wszystkie możliwe urządzenia bez problemu kończą szkoły i stają się samodzielne. Jednak u nas nadal to szwankuje. Na wymianę aparatów słuchowych dzieci muszą czekać kilka lat. Technika w tym względzie idzie bardzo szybko do przodu.To jest skandal i należy w mediach sprawy te nagłaśniać.
Pytanie nr 1,
2016-06-17 01:17:22
Mama zostala pozostawiona sama z problemem ! A co na to Tata... i ewentualna reszta Rodziny, tak ze strony Mamy jak i Taty... ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA