Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Pomóż schronisku - nie oszustom! Uwaga na fałszywych wolontariuszy

Data publikacji: 07 grudnia 2023 r. 07:36
Ostatnia aktualizacja: 07 grudnia 2023 r. 08:36
Pomóż schronisku - nie oszustom! Uwaga na fałszywych wolontariuszy
„Ktoś puka do drzwi i twierdzi, że zbiera datki na szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt? Uważaj, bo pieniądze najpewniej nie trafią do potrzebujących zwierzaków” - przestrzega Centrum Informacji Miasta. Fot. Arleta Nalewajko  

Szczecinianie chętnie pomagają zwierzętom. Niestety, ostatnio starają się to wykorzystać oszuści. Pukają do drzwi, prosząc o datki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

Oszuści są bezwzględni i nie przebierają w środkach.

- W ostatnich dniach pracownicy schroniska odebrali kilka telefonów od mieszkańców, których odwiedziły osoby podające się za wolontariuszy. Twierdziły, że zbierają pieniądze na schronisko dla zwierząt. Dzwoniący chcieli potwierdzić zbiórkę u źródła, bo wcześniej nie spotkali się z taką praktyką - przekazuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.

Okazuje się, że ani schronisko, ani tym bardziej wolontariusze tej placówki, nie prowadzą tego rodzaju zbiórki w Szczecinie.

- Schronisko nie współpracuje z osobami, które zbierają pieniądze do puszek - ostrzega Centrum Informacji Miasta. - Chcąc realnie pomóc bezdomnym psom i kotom, można przekazać darowiznę bezpośrednio na konto szczecińskiego przytuliska: 20 1020 4795 0000 9302 0332 3599.

Nie tylko wsparcie finansowe, ale również rzeczowe jest potrzebne podopiecznym placówki opiekującej się bezdomniakami. Obecnie najbardziej potrzebny jest żwirek roślinny dla kotów oraz dobrej jakości, czyli z dużą ilością mięsa, karma mokra dla kociąt i dorosłych kotów oraz szczeniąt. Dary serc można przekazywać osobiście, przywożąc do szczecińskiego schroniska (od poniedziałku do soboty, w godz. 8-16) albo przekierowywać zakupioną karmę i żwirek na adres: ul. Zwierzęcy Zakątek 1, 71-001 Szczecin. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA