Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Pomorze Zachodnie bardziej sportowe

Data publikacji: 2021-09-28 17:54
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-29 13:38
Pomorze Zachodnie bardziej sportowe
Zbigniew Bogucki: Potrzebujemy odpowiednich warunków do uprawiania sportu. Fot. ZUW  

Ponad 17,5 miliona złotych trafi do naszego województwa na rozwijanie infrastruktury sportowej. Transfer pieniędzy jest możliwy dzięki rządowemu programowi "Sportowa Polska". 

- Ten program to pomysł na to, żeby społeczności lokalne, mieszkańcy, dzieci, wszyscy, którzy chcą podejmować aktywności sportowe, mieli taką możliwość - mówił wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki podczas spotkania z samorządowcami, do których popłyną środki z centrali. - Te inwestycje są skierowane głównie do najmłodszych. To szczególnie ważne, gdy wychodzimy z pandemii. Przed nami co prawda trudne tygodnie, gdy musimy uważnie obserwować sytuację, ale jest potrzeba, aby wyjść z domu, podjąć aktywność. Chodzi o rozwój fizyczny i zdrowie naszych dzieci. Do tego, do przeprowadzania zajęć, potrzebne są odpowiednie warunki. 

Które z miast otrzymało największe wsparcie?

Największe dofinansowanie zdobyły Pyrzyce. Władze tego miasta przeznaczą 7 milionów 760 tysięcy złotych na rozbudowę i modernizację pływalni szkoły podstawowej przy ul. Tadeusza Reytana 6.

- To dla nas wyzwanie. Z tej pływalni będzie korzystało wiele dzieci. To najważniejszy cel - powiedziała burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska. - Ale chcemy też wyjść z ofertą dla mieszkańców i seniorów w godzinach popołudniowych i w weekendy. Dofinansowanie to połowa inwestycji. Na dziś pełny koszt to ok. 15 milionów. Przed nami poszukiwanie środków na wkład własny.

Przy Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku zostanie wybudowana hala sportowo - widowiskowa. Na stadionie miejskim w Dębnie prace obejmą arenę lekkoatletyczną. Gryfino dostanie pieniądze na remont i modernizację Centrum Wodnego Laguna a Dolice - na przebudowę stadionu oraz budowę boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej. Węgorzyno stworzy nowoczesną bieżnię, Resko zmodernizuje zaplecze szatniowo - sanitarne oraz siłownię na stadionie miejskim, Stargard poprawi stan infrastruktury sportowej w trzech szkołach. Wśród beneficjentów jest także Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Pieniądze z programu "Sportowa Polska" przeznaczy na modernizację boiska i bieżni z nawierzchni sztucznych.

Pomorze Zachodnie wciąż mało aplikuje o dotacje

Wojewoda wygłosił także apel do tych samorządowców, którzy o rządowe pieniądze jeszcze nie aplikowali.

- Mam pewien niedosyt. Wniosków złożonych na wschodzie Polski było czasami kilka razy więcej niż na Pomorzu Zachodnim - przyznał. - Zwracam się do prezydentów, burmistrzów, wójtów, starostów, aby w kolejnym rozdaniu aplikowali o pieniądze. Nie jest dobrze, że podmioty z naszego województwa składają kilka razy mniej wniosków niż podmioty z innych regionów kraju. Jestem przekonany, że jak będzie więcej wniosków, to więcej pieniędzy spłynie na Pomorze Zachodnie. ©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Na orliki
2021-09-29 10:58:45
Niech przeznaczą te pieniądze na renowację boisk-orlików w Szczecinie oraz gaże dla animatorów. Na niektórych orlikach furtki i elementy płotów są pourywane a murawa dziurawa. Brakuje też animatorów którzy powinni pilnować tych orlików, zwłaszcza w weekendy.
@Janek
2021-09-29 09:48:05
A kto napędza inflację i drożyznę w Polsce poprzez masowy dodruk pieniądza? Taki jeden tłusty kot w NBP co otacza się kosztownymi paniami wywodzi się przecież ze środowiska PiS.
ehh
2021-09-29 07:29:18
Lanser Bogucki znowu się promuje, szkoda że w ogóle nie pracuje.
Janek
2021-09-29 06:50:15
Nie jest winą PiS że materiały budowlane tak zdrożały. To ogólnoświatowy problem, przecież jakby tak było to by wszyscy ze Szczecina jeździli by do Prenzlau czy Shwedt po mat. bud. a nie jeżdżą bo tam też podwyżki. Trochę obiektywizmu.Pis to szkodnik z innych powodów
Rozliczmy tą swołocz
2021-09-28 18:34:24
Pisiorskiej sielanki ciąg dalszy ...szkoda,że dług publiczny , tak jak koszt płyty OSB wzrósł o ponad 300%, ale kogo to obchodzi z tych co ich wybrali , co tam ,że na kredyt , niech inni spłacają , a im ciągle mało +++

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ