Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Pomogą w złożeniu PIT-u osobom głuchym i niedosłyszącym

Data publikacji: 2020-03-08 21:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-10 12:40
Pomogą w złożeniu PIT-u osobom głuchym i niedosłyszącym
 

W Drugim Urzędzie Skarbowym w Szczecinie osoby niesłyszące lub niedosłyszące uzyskają w poniedziałek (9 marca) pomoc w złożeniu rocznego zeznania podatkowego w usłudze Twój e-PIT, jak również w innych sprawach związanych z rozliczeniem PIT-u. W godz. 10-18 pomagać będą tłumacze języka migowego z Polskiego Związku Głuchych. 

Dzięki akcji Krajowej Administracji Skarbowej i PZG osoby niesłyszące lub niedosłyszące uzyskają w urzędzie zarówno pomoc w złożeniu rocznego PIT w usłudze Twój e-PIT, jak również w innych sprawach związanych z rozliczeniem PIT.

W poniedziałek (9 marca), w godz. 10-18, w Drugim Urzędzie Skarbowym przy ul. Felczaka 19 w Szczecinie pomocy udzielać będą urzędnicy oraz profesjonalni tłumacze języka migowego z PZG. Podczas akcji podatnik otrzyma pomoc, nawet jeśli nie jest to jego urząd właściwy miejscowo. Na specjalnych stanowiskach komputerowych będzie można rozliczyć podatek za pomocą usługi Twój e-PIT. Aby to zrobić, trzeba mieć przy sobie ubiegłoroczny PIT i aktualne informacje o dochodach.

- Przypominamy, że złożenie PIT w wersji elektronicznej to krótszy czas na otrzymanie zwrotu nadpłaconego podatku - 45 dni zamiast trzech miesięcy przy PIT złożonym w formie papierowej - mówi  Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Kolejny taki dyżur będzie  2 kwietnia br., w godzinach obsługi klienta.

(ip)

Fot. Paulina Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:)
2020-03-09 10:08:41
Przeciez przez internet moga zlozyc za darmo w pare minut- epit, wystarczy konto w banku,prosze pamietac o 1% na wośp czy inna pozyteczna organizacje

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ