niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pomellen. Wspólne patrole

Pomellen. Wspólne patrole [GALERIA] (akt. 1)

Pomellen. Wspólne patrole
Data publikacji: 2016-01-05 18:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1738 87428

Ten projekt zdał już egzamin w dwóch przygranicznych miejscowościach: Świecku i Ludwigsdorfie. Dlatego we wtorek, 5 stycznia, w Pomellen, sąsiadującym z gminą Kołbaskowo, otwarto już trzecią, wspólną polsko-niemiecką placówkę, której zadaniem jest patrolowanie terenów po obu stronach Odry. 

- Załoga tej placówki składa się z funkcjonariuszy Straży Granicznej w Szczecinie i Policji Federalnej Niemiec z Pomellen. Ich głównym zadaniem jest zwalczanie przestępczości transgranicznej, przeciwdziałanie nielegalnym emigrantom i zapobieganie naruszeniom porządku publicznego w rejonie przygranicznym - informuje por. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, obejmującego swoim działaniem województwo zachodniopomorskie.

W placówce w Pomellen od wtorku pracuje 20 funkcjonariuszy Straży Granicznej w Szczecinie i 18 niemieckich policjantów. Docelowo wspólna załoga liczyć ma 60 funkcjonariuszy, po 30 z obu krajów.

Działalność nowej placówki uroczyście zainaugurowali kontradm. SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, oraz Joachim Franklin, prezydent Dyrekcji Policji Federalnej w Bad Bramstedt. Polską Straż Graniczną reprezentowali ponadto kmdr SG Wojciech Heninborch i płk SG Tomasz Michalski, zastępcy komendanta Morskiego i Nadodrzańskiego Oddziału SG oraz komendanci jednostek organizacyjnych MOSG i NOSG. Wśród uczestników uroczystości znaleźli się także przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych ze Szczecina oraz władz kraju federalnego Meklemburgia – Pomorze Przednie i niemieckich władz lokalnych.

 Działalność wspólnych placówek z mieszaną obsadą  jest następstwem prowadzonego od 1 marca 2012 r. przez Dyrekcję Policji Federalnej Niemiec w Berlinie i Pirnie wraz z Nadodrzańskim Oddziałem SG pilotażowego projektu.  Warto też dodać, że działającej od 5 stycznia w budynkach byłego przejścia granicznego Kołaskowo-Pomellen  placówce służbę będzie pełnić, przynajmniej na razie, więcej funkcjonariuszy niż w Świecku i Ludwigsdorfie.

(mos)

Fot.: Robert STACHNIK  

Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole Pomellen. Wspólne patrole

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie