Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Dania: kontrole na granicy coraz bliżej

Data publikacji: 2016-01-02 10:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Dania: kontrole na granicy coraz bliżej
 

Kontrole paszportowe na granicy duńsko-niemieckiej są coraz bardziej prawdopodobne - poinformował premier Danii. "Nie chcemy znowu widzieć migrantów i uchodźców na naszych autostradach" - powiedział w piątek Lars Lokke Rasmussen.

"Chcemy zapewnić spokój i porządek w naszym kraju" - podkreślił Rasmussen w wystąpieniu noworocznym.

Od najbliższego poniedziałku kontrolę dokumentów na granicy z Danią wprowadza Szwecja. Reagując na olbrzymią falę migracji do Szwecji rząd tego kraju częściowo zawiesił obowiązywanie porozumienia z Schengen o swobodzie ruchu osobowego w Unii Europejskiej i nakazał sprawdzanie tożsamości pasażerów wszystkich docierających do Szwecji środków transportu publicznego.

"Może być taka sytuacja, że będziemy musieli wprowadzić kontrole na granicy z Niemcami, jeśli tylko uznamy, że jest to najlepsze rozwiązania dla Danii" - powiedział Lars Lokke Rasmussen. (PAP)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czarnemu Koksowi - do dalszego przemyslenia.........,
2016-01-02 23:49:48
Radio Szweckie w programie P1 wczoraj w Sobote w porannych wiadomosciach podalo... ze na poludniu Szwecji rozprzestrzenia sie juz od kilkunastu miesiecy choroba...nazwana po Szwedzku w skrocie MRS ( pewien rodzaj silych bakteri...) ktora do Szwecji przywiezli ostatni co niektorzy Imigranci... z liczby ok. 182 000 osob na dzien 31.12.2015 roku liczac ! Problem w tym, ze na niektore chore juz osoby... nie dziala zadna Penicylina ! ! Ot i dostaje Szwecja powoli juz "zaplate za miekkie serce"...gdzie w koncowej fazie w "nagrode" beda pozniej jeden po drugim...miec zimna i twarda d..e ! ! A ile miliardow ten caly imigracyjny "Cyrk" bedzie Szweckich Podatnikow kosztowal... to cyfry oscyluja od 60 - 120 miliardow ROCZNIE ! Gdyz to co Bruksela "rzuci" to beda tylko male sumy... nie mowiac juz o tym, ze Szwecja obowiazkowo wplaca do UE ok. 40 miliardow koron rocznie ! !
Koksu
2016-01-02 11:25:27
Biedne kobity i dzieci uciekają przed wojną a oni chcą im granice blokować. Skandal! Gdzie władze EU, to ograniczenie demokracji i wolności muzułmanów!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ