środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów

Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów [GALERIA]

Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów
Data publikacji: 2020-06-04 18:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-05 14:47
Wywietleń: 1051 458060

W czwartek około godziny 17 mieszkańcy Szczecina rozpoczęli "Marsz Wolne Wybory" z okazji 31. rocznicy niemal pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Towarzyszyli im m.in. Andrzej Milczanowski, Edward Radziewicz oraz działacze Komitetu Obrony Demokracji.

Trasa marszu przebiegała z Jasnych Błoni do placu Solidarności. Uczestnicy chcieli pokazać, że "mają dość dzielenia ludzi" oraz, że to "czas, by znowu walczyć o wolne wybory".

- Demokracja nie jest dana na zawsze. To my obywatele musimy o nią ciągle walczyć, musimy ją pielęgnować i o nią dbać. Musimy ją poprawiać, ulepszać, ale nie możemy dopuścić, żeby ktoś nam ją zniszczył - apelowała na placu Solidarności działaczka Maria Schneider.

W trakcie wydarzenia zbierano również podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego.

(kn)

Fot. Dariusz Gorajski

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

 

Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów Pomaszerowali w rocznicę wolnych wyborów

Komentarze

@@Miś
Serio? a kto by strzelał że ta krew by się lała? czyżby sugerowanie że ludzie honoru tacy jak tow. Kiszczak czy tow. Jaruzelski powtórzą swoje zbrodnicze czyny z czasów PRL również po 1989 roku w IIIRP?
2020-06-05 14:41:05
Przestancie kłamać !!!
Pierwsze wolne wybory odbyły się 27 października 1991 roku !!!
2020-06-05 14:37:46
adick
A teraz to nie mamy wolnych wyborów rozumiem? Nie można iść głosować?
2020-06-05 13:30:00
„Tak panie Waldku, Pan się nie boi, dwie trzecie Sejmu za Panem stoi Panie Waldku, Pan się nie boi. Pan prezydent także za Panem stoi"
(_I_)
2020-06-05 12:07:21
gregor102
Soros płaci, Soros wymaga. :)
2020-06-05 10:30:56
@Miś
"Nocna zmiana" to była zdrada, ale ze strony Antoniego Macierewicza. To była próba złamania ustaleń zawartych przy Okrągłym Stole. Gdyby nie Okrągły Stół mielibyśmy drugą Timishoarę, krew lała by się na ulicach Polski. Kto zawiera porozumienia, a potem ich nie dotrzymuje nie zasługuje na szacunek Polaków.
2020-06-05 10:24:30
czytelnik
Te nadchodzące wybory nie będą uczciwe.Intuicja mi podpowiada,że będą sfałszowane bo PiSowska władza posunie się do najgorszego.Dla nich nie ma granic....żadnych granic,są poza prawem i nie po to zawłaszczyli wszystkie instytucje państwowe mające wpływ na orzecznictwa i kontrolę społeczną.Nie łudźcie się że to będą wybory uczciwe.
2020-06-05 10:12:42
pejot
wystarczy wpisać w google 2 nazwiska : jaruzelski rockefeller by wiedzieć jaka jest prawda, już w 1985 roku była ustawka
2020-06-05 09:40:31
do ]
Przecież nie szli z Piotrowiczem.
2020-06-05 08:47:49
oficerek PRL-ek o "niemal pierwszych wolnych wyborach w Polsce"
„Tak panie Waldku, Pan się nie boi, dwie trzecie Sejmu za Panem stoi Panie Waldku, Pan się nie boi. Pan prezydent także za Panem stoi" i "Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k…wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li“
2020-06-05 08:44:44
Miś
Ciekawe, czy rocznicę "nocy teczek" też swiętują. To była spektakularna zdrada więc powinni kodziarze szaleć wesoło z szampanem i pochodniami, jakieś laurowe wieńce dla kombatantów donosicielstwa przygotować, pieśni i recytacje...
2020-06-04 23:45:09
]
Prawdziwi działacze antykomunistyczni nigdy nie poszliby, ramię w ramię, z tymi, którzy bronią SB-ckich przywilejów i funkcjonariuszy tamtego zbrodniczego reżimu.
2020-06-04 23:44:29
Jasiek
Jedna glupia i reszta zania chodzila pare osob i przemieszczali sie z jednego placu na drugi kto nato pozwala
2020-06-04 22:59:51
do Zero informacji.
Kurier nie jest biuletynem grupek folklorystycznych. KOD może wykupić ogłoszenie, jeżeli mu zależy na nagłaśnianiu swoich imprez.
2020-06-04 22:59:41
antykomuniści
Ja się tylko pytam dlaczego te 10 osób nie maszeruje sobie po placu Adamowicza zwanego świętym z Danzigu a przeszkadza normalnym ludziom w spacerach po Jasnych Błoniach?Nie zawłaszczajcie nam przestrzeni wolnej od politykierstwa!Idźcie swoją drogą
2020-06-04 22:40:10
prawdziwi demokraci
Ależ wyją totalni że nic im nie wychodzi.Nie udało się wyprowadzić ludzi na ulice,zagranica ma to gdzieś a ludzie cieszą się że rząd się sprawdził podczas pandemii.Zostaje maszerować z czterema szturmówkami jak za młodu w ZMP
2020-06-04 22:37:55
były wyborca PO
Co za tupet nazywać kontraktowe wybory wolnymi wyborami.Gdzie dogadali się z komuchami jak to mówił szczerze Czarzasty.Olbrzymie braki w historii współczesnej Polski wykazuje autor/autorka tekstu.Całe szczęscie że reszta społeczeństwa jest przytomniejsza i nie łazi na te spędy KOD.Przecież KOD broni ubeckich i esbeckich emerytur oraz komuchów w sądach. No bo przecież się do-ga-dali.A społeczeństwo na bezrobocie albo na emigrację
2020-06-04 22:35:39
Zero informacji.
Kurier się sPiSił. Zero informacji o terminie i miejscu Marszu.
2020-06-04 22:09:39
Magda szn
CZESCIOWO WOLNYCH, nie ma co swietowac.
2020-06-04 21:26:00
Do młodzieży
Nie nabierajcie się tym, którzy się cyt. "dogadali" (Czarzasty). To nie były żadne wolne wybory. To był element ustawki z komunistami, których ponoć właśnie obalano. Kolejny po okrągłym stole element oszustwa zgotowanego społeczeństwu.
2020-06-04 20:49:13
@abc i innych płatnych pachołków PIS
No to macie kolejną ustawkę BEZ ŻADNEGO TRYBU. Wybory bez żadnego trybu, przejęcie TK bez żadnego trybu, powołanie Izby dyscyplinarnej bez żadnego trybu, ......całe działanie rządu oparte na błędach i łamaniu prawa. Za chwilę będą zamykać w kiciu i zabierać majątki bez wyroku. .Na taką partię mogą głosować tylko prymitywy intelektualne i prostytutki moralne , którym wystarcza 500 jałmużny. decyzje podejmuje Sfilcowany Sułtan oraz jego najbliżsi Eunuchowie. Będą tak długo trwać aż rozkradną wszystko. "Królewski szczep piastowy" sika z radości "że une kradnom, ale sie dzielom"!!!
2020-06-04 20:46:24
abc
KODZIARZE! Czy wasz idol oszust Kijowski/wybitny znawca konstytucji/wznowil już prace w zakładzie fryzjerskim przed odsiadka?
2020-06-04 20:36:09
OLaboga
Panie Milczanowski !Ile kartek z akt ,które wydal pan bolkowi jako szef MSW nie zostaly zwrócone?
2020-06-04 20:26:26
Ad vocem - krótko
Andrzej Duda siedmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". "takiego prezydęta kcecie "???
2020-06-04 20:09:36
krotko
KODZIARY JESTESCIE ZALOSNE JAK TEN WASZ LEWUS czaskowski/z malej litery/
2020-06-04 19:36:56
Figo
Pan Milczanowski w swoim czasie " uwalał " Premiera z SLD niejakiego św. pamięci Józefa , a dzisiaj wspiera obóz opozycyjny , czytaj Komuchy, Liberały ,Ubeki i PSL .Pięknie ... A BOLEK Wam na imię.
2020-06-04 19:25:54
Olek
A było "NIE CHCEMY MAŁGORZATY KIDAWY-BŁOŃSKIEJ"?
2020-06-04 18:49:42