środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > KOD manifestował na Jasnych Błoniach

KOD manifestował na Jasnych Błoniach

KOD manifestował na Jasnych Błoniach
Data publikacji: 2020-05-30 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-01 14:06
Wywietleń: 1224 457371

W sobotę na Jasnych Błoniach w Szczecinie z hasłami "Żądamy równych szans w prawdziwych wyborach!" i "Nie depczcie Konstytucji" manifestowali przedstawiciele KOD Zachodniopomorskie. - Nie godzimy się na prawo pisane na kolanie prezesa, stosownie do potrzeb chwili - mówili. - Na machlojki z wyborami, przeprowadzanie ich na siłę, w czasie pandemii, która się przecież nie skończyła, bo to widać w prawie, w zarządzeniach, w środkach bezpieczeństwa. Nie godzimy się na wykorzystywanie pandemii również do kneblowania ust społeczeństwu. Nie ma naszej zgody na takie metody. 

Kilkoro działaczy Komitetu Obrony Demokracji stanęło o godz. 16 na Jasnych Błoniach z transparentami. Zapraszali spacerowiczów, by się do nich przyłączyć, poznać ich spojrzenie na kwestie zaplanowanych na czerwiec wyborów, rozdawali też broszurki dla najmłodszych o tym, czym jest demokracja i na czym polega patriotyzm. 

- Według konstytucjonalistów, którzy cieszą się naszym autorytetem, a zapracowali na niego całym swoim życiem, te wybory 28 czerwca nie powinny się odbyć, są niekonstytucyjne - mówił Romuald Gajewski z KOD. - 6 sierpnia mogłyby się odbyć w miarę spokojnych, normalnych warunkach. Umożliwi to przeprowadzenie w miarę normalnej kampanii wyborczej - spotkań z wyborcami, wzajemnej polemiki między kandydatami - z szacunkiem dla nas, obywateli. Będziemy mieli szansę poznać poglądy kandydatów i dokonać demokratycznego i rozsądnego wyboru. W obecnej sytuacji tego zrobić nie możemy. 

- My jako organizacja popieramy wszystkich kandydatów opozycji demokratycznej - dodał Gajewski. - Oczywiście każdy z nas ma swoje osobiste sympatie i preferencje, ale w tym momencie walczymy o równe szanse dla wszystkich. 

Działacze KOD swoją obecność na Jasnych Błoniach zapowiedzieli także na niedzielę 31 maja, również o godz. 16.

(gan)

Fot. Dariusz GORAJSKI

KOD manifestował na Jasnych Błoniach KOD manifestował na Jasnych Błoniach KOD manifestował na Jasnych Błoniach KOD manifestował na Jasnych Błoniach KOD manifestował na Jasnych Błoniach

Komentarze

Figo
Wyglądają jak półdupki zza krzaka !
2020-06-01 14:00:34
Edek
Nie mają żadnej europejskiej flagi,to nie są prawdziwi europejczycy z europejskimi wartościami.I jeszcze na pomarańczowo są w KOD.
2020-06-01 13:50:21
Gaweł
Czy Mateusz Kijowski przyjedzie wspierać KOD w Szczecinie?Taka manifestacja bez Magdy to jest nieważna.To uzurpatorzy nie KOD,nawet konstytucji nie wzięli ze sobą a mówią że zawsze z nią chodzą i nawet śpią z konstytucją pod poduszką
2020-06-01 13:12:01
Brawo Szczecin!
Tylko pięciu idiotów na prawie 400 tyś. mieszkańców, to dobry wskaźnik.
2020-05-31 17:59:01
edek
PiS pluje Polakom w twarz a ich wyznawcy mówią deszcz pada.
2020-05-31 17:18:51
Kenny
Pisowców tępić jak zarazę
2020-05-31 15:31:32
wyborca
Podpisy dla Czaskofskiego zbierali ?
2020-05-31 14:45:36
ha ha
W Te Fał En powiedzą , że kilka tysięcy osób protestowało na Jasnych Błoniach
2020-05-31 14:41:11
zazeł
Babon, który szarga polską flagę, włócząc po ziemi, powinien zostać ukarany. Fotografia mogłaby stanowić dowód w sądzie.
2020-05-31 14:27:29
on
To dziadostwo już dawno powinno się zdelegalizować.Wstyd, że takie coś istnieje!
2020-05-31 13:41:43
Staszek Gie
Kij(ek) im w du(d)ę - jest demokracja liberalna.
2020-05-31 12:53:59
ITD
Czy sojusznicy kodziarzy UBYWATELE PRL tez byli?
2020-05-31 12:23:53
Przyszedłbym.
Przyszedłbym na tą manifestację, ale nie wiedziałem, że będzie.
2020-05-31 12:16:44
Zdziwiony
Więcej zdjęć w artykule niż manifestantów, ot dziennikarstwo. Naprawdę nie macie o czym pisać?
2020-05-31 10:43:39
Kalafior
Poważnie? To??? To jest manifestacja? Droga redakcjo, daliby Państwo spokój :D
2020-05-31 07:05:19
Magda szn
Protestuja bo moga miec zakryte twarze, potem juz bedzie wstyd.
2020-05-31 05:31:21
Bosman
Totalne ostatki - nawet na dobry kęs nie starczy, hehe
2020-05-31 01:45:16
komedianci
Oni chyba pozazdrościli Magdalenie do niedawna trwale bezrobotnej dobrej fuchy w polityce i też tak chcą :)
2020-05-30 23:19:27
Analizując sytuację stwierdzam..
140 milionów złotych. Z publicznej kasy. Dla prywatnej firmy. Zupełnym przypadkiem należącej do brata ministra. Z dużo mniejszych powodów w cywilizowanym świecie rządy upadały. A Wam, przeszkadzały ośmiorniczki. To macie. czy w całej pisiarni jest jeden w miarę uczciwy człowiek? proszę o nazwisko. Jak cie złapią za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Czyli zawierzenie MB Częstochowskiej działa. Ciekawe, jakie wotum umieści Szumowski na Jasnej Górze. Ja stawiam na maseczkę ochronną. Bo i tak jej nie używa. W ten oto prosty sposób można się podłączyć bezpośrednio do kieszeni podatnika. na dodatek jeszcze całkiem legalnie, przecież MY stanowimy prawo. Tak jeden dzień bez afery w pisie, dalibyście radę pisowcy
2020-05-30 21:22:57
Kasia
Psuja ludziom spacer i weekend swoim totalniactwem
2020-05-30 21:17:08
Janek
A kazdemu po 500 zl
2020-05-30 20:43:23
abc
WEZCIE PRZYKLAD Z WASZEGO PRZYWODCY/ZNAWCY KONSTYTUCJI/NIEJAKIEGO OSZUSTA KIJOWSKIEGO.ON WZIAL SIE PRZED ODSIADKA ZA FRYZJERSTWO>
2020-05-30 19:52:24
Popijając kawkę..
Ale Policja legitymuje .. To jest państwo z dykty , ale Policyjne!!
2020-05-30 19:37:17
Kodziarze zostali dokładnie policzeni.
Moja trzyletnia wnuczka umie liczyć aż do pięciu.
2020-05-30 19:08:28
Antoni
Jakoś nie mogę patrzeć na tych ludzi udających, że bronią demokracji idąc w parze z KO. Słabi i uzależnieni i do tego ten obrzydzajacy obóz pod sejmej. Bardzo polityczni.
2020-05-30 18:44:22
Co prosze?!
Totalna schizofrenia.
2020-05-30 18:38:15
RP
Tłumy.