piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Polsko-wietnamskie uprawy konopi zlikwidowane

Polsko-wietnamskie uprawy konopi zlikwidowane [GALERIA]

Polsko-wietnamskie uprawy konopi zlikwidowane
Data publikacji: 2018-06-14 12:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:13
Wywietleń: 5035 331643

Kilkudziesięciu policjantów z wydziałów kryminalnych komend w Rzeszowie, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim, wspieranych przez antyterrorystów szczecińskich i gorzowskich, wkroczyło pod wytypowany adres w województwie zachodniopomorskim. W wynajętym budynku przestępcy ukryli nielegalną uprawę konopi.

Funkcjonariusze z KWP w Rzeszowie z kolegami ze Szczecina, Gorzowa Wlkp. i Zarządu CBŚP w Białymstoku, zlikwidowali w minionym tygodniu dwie nielegalne uprawy konopi indyjskich - w Zachodniopomorskiem i Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie). 

Pomieszczenia w Zachodniopomorskiem do uprawy konopi zostały specjalnie przystosowane i wyposażone. Osoby zaangażowane w ten proceder zainwestowały ok. 350 tys. zł w urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji. Wnętrze podzielono na strefy, w których były rośliny na różnych etapach wzrostu.

W sumie zajęto tam 2735 roślin oraz 13 kg marihuany, a także dwa agregaty prądotwórcze o wartości 100 tys. zł i zbiorniki z paliwem o pojemności 5 tys. litrów. Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn: właściciela budynku oraz dwóch Wietnamczyków w wieku 31 i 38 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uprawy konopi i wytwarzania z nich znacznej ilości środka odurzającego w postaci marihuany. Sąd tymczasowo ich aresztował.

Trzy dni później, policjanci z Rzeszowa z funkcjonariuszami CBŚP w Białymstoku przeszukali miejsce w Gołdapi. Tam uprawa konopi była na poddaszu budynku mieszkalnego. Zajęto  ponad 1100 roślin oraz 50 kg marihuany. Zatrzymano 31-letniego Wietnamczyka, który też został tymczasowo aresztowany.

W sumie na obu plantacjach policja zajęła 4 tys. roślin i ponad 60 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 4 mln zł. Zarzuty usłyszał Polak i trzech Wietnamczyków.

(g)

Fot. policja

Polsko-wietnamskie uprawy konopi zlikwidowane Polsko-wietnamskie uprawy konopi zlikwidowane Polsko-wietnamskie uprawy konopi zlikwidowane Polsko-wietnamskie uprawy konopi zlikwidowane Polsko-wietnamskie uprawy konopi zlikwidowane Polsko-wietnamskie uprawy konopi zlikwidowane

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie