Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Polityka w kościele? Pionierzy oburzeni

Data publikacji: 2018-07-02 11:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Polityka w kościele? Pionierzy oburzeni
 

Kołobrzeżanie należący do Klubu Pioniera, choć byli inicjatorami i współfundatorami pamiątkowej tablicy zamontowanej na fasadzie kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, zostali całkowicie zignorowani w trakcie uroczystości jej odsłonięcia.

Pionierzy twierdzą, że stało się tak dlatego, iż sprzeciwiali się ustawieniu pomnika smoleńskiego na skwerze w centrum miasta.

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej w kościele przy ul. Katedralnej odbyło się 31 maja.

– Marginalizacja naszej roli w czasie uroczystościowych przemówień jest nie do zaakceptowania i uderza w naszą godność. Podczas uroczystego poświęcenia i odsłonięcia tablicy byliśmy niewidzialni, a wielu z nas wręcz mówiło, że może również i niepotrzebni. Nie wiemy, czym się kierował rektor kościoła ksiądz Piotr Zieliński w takiej postawie? – zastanawia się przewodnicząca stowarzyszenia Klub Pioniera Miasta Kołobrzeg Krystyna Gawlik.

Działacze mają żal do księdza, tym bardziej że zgodzili się w trakcie realizacji projektu na zmianę treści, jaka pierwotnie miała znaleźć się na tablicy. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 2 lipca 2018 r.

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Na zdjęciu: Krystyna Gawlik twierdzi, że w czasie uroczystego odsłaniania tablicy, czytając umieszczony na niej napis, pominięto słowa mówiące o pionierach.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

321
2018-07-02 18:31:34
@Sedina 2008 , tylko ze wtedy juz nie bedzie co zbierac z tego kraju gospodarczo i spolecznie, jedynie akceptowalni sa ksieza typu boniecki czy pieronek ,ogolnie niech sobie tam istnieja mamy wolnosc i demokracje-jeszcze, ale nie dla finansowania z kasy panstwowej, nie dla indoktrynacji w szkole, kazda religia jest taka sama tylko inne nazwy,kolory itd. przyklad bliski wschod co tam sie wyprawia np arabia saudyjska,tylko agnostycyzm, no ale o tym w szkole nie ucza, w szkole od 1 klasy powinna byc obowiazkowa lekcja ekonomii i wiedzy o spoleczenstwie i podstaw panstwa prawa to moze by nie bylo sytuacji jak obecnie
...
2018-07-02 18:27:55
Każda religia to rak społeczny, Daj człowiekowi rybę, a będzie syty jeden dzień. Daj człowiekowi wędkę, a będzie syty resztę życia. Daj człowiekowi religie, a zdechnie z głodu, modląc się o rybę. Roczny koszt dla podatnikow finansowania tego wszystkiego-takze indoktrynacji w szkołach to ok 5mld zł.ile za to mozna by kupic sprzetu medycznego, zmniejszyc kolejki, wydac kase na badania ,nowe leki itd. to głowa mała
Sedina 2008
2018-07-02 15:41:46
Spoko. Jeszcze jedno pokolenie i przy kontynuacji postępowania zarozumialców związanych z obecną władzą kościelną księżą będą żebrać o to, by ktokolwiek zaglądnął do kościoła.
@
2018-07-02 12:16:16
To co to za współfundatorzy i inicjatorzy, skoro nie dopilnowali uhonorowania swoich zasług.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA