piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Politycy chcą uwolnić rolników

Politycy chcą uwolnić rolników

Politycy chcą uwolnić rolników
Data publikacji: 2015-10-14 15:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1839 28519

Kolejny dzień trwa rolniczy protest po zatrzymaniu grupy rolników z gminy Pyrzyce, podejrzanych o ustawianie przetargów na sprzedaż ziemi organizowanych przez ANR. Coraz więcej osób publicznych wyraża swoją dezaprobatę wobec tymczasowego aresztowania pięciu spośród dwunastu podejrzanych.

W środę  za pośrednictwem szefa regionalnej "S" - Mieczysława Jurka swoje poręczenie za zatrzymanych złożył w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "S".

Tymczasem na rozpatrzenie zażaleń jakie na postanowienie sądu o tymczasowym aresztowaniu czekają rodziny zatrzymanych rolników a przede wszystkim sami zainteresowani. W środę w samo południe kolejny raz protestujący rolnicy wznosili przed siedzibą szczecińskiej prokuratury okrzyki, domagając się uwolnienia tymczasowo aresztowanych. Podobnie jak w poprzednich dniach modlili się też przed bramą aresztu śledczego.

We wtorek swoje poręczenie za pięciu rolników złożył na piśmie Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Zgodnie z zapowiedzią premier Ewy Kopacz wczoraj Leszek Świętochowski, prezes ANR - po konsultacjach w tej sprawie z ministrem M. Sawickim - zawiesił dyrektora oddziału ANR w Szczecinie Roberta Zborowskiego oraz jego zastępców, w tym kierującego filią w Koszalinie. Pełnomocnikiem prezesa w oddziale terenowym ANR w Szczecinie został Tomasz Ciodyk, dyrektor Zespołu Gospodarowania Zasobem w biurze prezesa ANR w Warszawie. Natomiast Andrzejowi Baczyńskiemu, dotychczasowemu zastępcy dyrektora oddziału ANR w Szczecinie, prezes L. Świętochowski powierzył obowiązki zastępcy dyrektora kierującego filią w Koszalinie.

Tekst i fot. R.K. Ciepliński

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 15 października 2015 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie