niedziela, 26 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Policyjna grupa ratownicza uczy udzielania pierwszej pomocy

Policyjna grupa ratownicza uczy udzielania pierwszej pomocy

Policyjna grupa ratownicza uczy udzielania pierwszej pomocy
Data publikacji: 2018-03-31 18:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:40
Wywietleń: 1001 320913

Sierż. szt. Jarosław Szuba oraz st. post. Mateusz Wobolewicz z Komisariatu Nad Odrą wielokrotnie nieśli pomoc nie tylko podczas interwencji, ale często i po służbie udzielając fachowej pomocy medycznej poszkodowanym. Swoimi umiejętnościami i doświadczeniem dzielą się z uczniami szczecińskich szkół. Tym razem zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Leonida Teligi.

- Jarosław Szuba z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Nad Odrą wielokrotnie w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ratował osoby, których życie i zdrowie było zagrożone. - mówi asp. szt. Irena Kornicz z zespołu prasowego szczecińskiej komendy. - Policjant z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, na każdą służbę zabiera specjalistyczny sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Poza służbą nadal wykonuje wyuczony zawód. Swoją pasją zaraził st. post. Mateusza Wobolewicza, z którym jeździ w patrolu. Obaj mają za sobą wspólne akcje, gdzie udzielając pomocy medycznej ratowali mieszkańców Szczecina. 

Funkcjonariusze umiejętnością i doświadczeniem chętnie się dzielą nie tylko z policjantami, których szkolą, ale również z osobami spoza branży.

Zależy im, aby jak najwięcej osób zostało przeszkolonych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Kierując się zasadą, że im młodszy odbiorca, tym szybciej przyswaja nową wiedzę, a przećwiczone umiejętności stają się nawykiem, prowadzą zajęcia zarówno w szkołach podstawowych, jak i gimnazjach oraz szkołach średnich.

Niedawno przeprowadzili zajęcia w SP nr 10 w Szczcienie.

Funkcjonariusze wkrótce będą szkolić kolejne grupy dzieci i młodzieży. Wiedzą, że w sytuacjach zagrażających życiu liczy się każda minuta, a jakakolwiek zwłoka może doprowadzić do tragicznego finału. Pomoc udzielana przed przybyciem zespołu ratowniczego pogotowia może uratować ludzkie życie.

(n)

Fot. policja

Policyjna grupa ratownicza uczy udzielania pierwszej pomocy Policyjna grupa ratownicza uczy udzielania pierwszej pomocy Policyjna grupa ratownicza uczy udzielania pierwszej pomocy Policyjna grupa ratownicza uczy udzielania pierwszej pomocy Policyjna grupa ratownicza uczy udzielania pierwszej pomocy

Komentarze

szacunek na mieście
Najwyższe słowa uznania dla tych funkcjonariuszy za to co robią ponad swoje obowiązki.Mam nadzieję że przełożeni to doceniają i nie będą im przeszkadzać.
2018-03-31 23:34:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie