piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci z pucharami. Sprawdzą się w ogólnopolskim konkursie

Policjanci z pucharami. Sprawdzą się w ogólnopolskim konkursie [GALERIA, FILM]

Policjanci z pucharami. Sprawdzą się w ogólnopolskim konkursie
Data publikacji: 2019-06-12 06:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 645 396058

Musieli się wykazać umiejętnościami strzeleckimi, sprawnym poruszaniem się motocyklem i samochodem służbowym. Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i przepisów służbowych dla tych najlepszych był już tylko formalnością...

Mł. asp. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, sierż. szt. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu oraz sierż. szt. Konrad Korniluk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim to tegoroczni laureaci eliminacji wojewódzkich konkursu "Policjant Ruchu Drogowego".

Konkurs odbył się 4 i 10 czerwca 2019 r. W tegorocznej edycji udział wzięło 20 funkcjonariuszy -  to przedstawiciele komend miejskich i powiatowych z naszego garnizonu. Odbyła się także narada służbowa z kierownictwem komórek ruchu drogowego zachodniopomorskiej policji.

W pierwszym dniu zmagań policjanci rywalizowali w konkurencji strzelania z broni służbowej oraz jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym. Rywalizacja w jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym odbyła się  na placu manewrowym w Lubieszynie.

Drugiego dnia zmagań mundurowi przystąpili do rozwiązywania testu z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i przepisów służbowych. Rywalizowali  także w konkurencji kierowania ruchem. Umiejętności praktyczne policjantów w kierowaniu ruchem sprawdzano na jednym ze skrzyżowań w Szczecinie.

 

Po podsumowaniu wyników wszystkich etapów współzawodnictwa wyłoniono laureatów plebiscytu.

Zwycięzcą konkursu został mł. asp. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Na drugim miejscu uplasował się st.sierż. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Natomiast trzecie miejsce zajął sierż. szt. Konrad Korniluk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie Cezary Tkaczyk oraz Józef Liszczak prezes Polskiego Związku Motorowego wręczyli najlepszym policjantom nagrody pieniężne, dyplomy i puchary.

Zgodnie z regulaminem konkursu policjanci, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą garnizon w 31 edycji Ogólnopolskiego konkursu "policjant ruchu drogowego", który odbędzie się we wrześniu  w Legionowie.
(isz)

Fot. policja

Policjanci z pucharami. Sprawdzą się w ogólnopolskim konkursie Policjanci z pucharami. Sprawdzą się w ogólnopolskim konkursie Policjanci z pucharami. Sprawdzą się w ogólnopolskim konkursie Policjanci z pucharami. Sprawdzą się w ogólnopolskim konkursie Policjanci z pucharami. Sprawdzą się w ogólnopolskim konkursie Policjanci z pucharami. Sprawdzą się w ogólnopolskim konkursie Policjanci z pucharami. Sprawdzą się w ogólnopolskim konkursie

Komentarze

Paweł
Do roboty lenie smierdzace, a nie konkursiki. Sezon wariatów drogowych w pełni, a oni sobie konkursiki urządzają. Na wojewódzkich jak nie rozszalaly tirowiec walacy 90 przez wieś to motocyklista walacy sporo ponad 100. I co? I nic! Idzcie strajowac albo na l4.
2019-06-12 09:42:35
Wocia
Co za geniusz organizuje takie konkursy? Policjanci zamiast na drodze są zmuszani do udziału w zawodach, dodajmy że te zawody jeszcze są organizowane ale za rok czy dwa nie będzie już dla kogo ich organizować... bo większość ucieknie na emerytury...
2019-06-12 09:21:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie