Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Policjanci z pucharami. Sprawdzą się w ogólnopolskim konkursie [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 12 czerwca 2019 r. 06:52
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:42
Policjanci z pucharami. Sprawdzą się w ogólnopolskim konkursie
 

Musieli się wykazać umiejętnościami strzeleckimi, sprawnym poruszaniem się motocyklem i samochodem służbowym. Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i przepisów służbowych dla tych najlepszych był już tylko formalnością...

Mł. asp. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, sierż. szt. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu oraz sierż. szt. Konrad Korniluk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim to tegoroczni laureaci eliminacji wojewódzkich konkursu "Policjant Ruchu Drogowego".

Konkurs odbył się 4 i 10 czerwca 2019 r. W tegorocznej edycji udział wzięło 20 funkcjonariuszy -  to przedstawiciele komend miejskich i powiatowych z naszego garnizonu. Odbyła się także narada służbowa z kierownictwem komórek ruchu drogowego zachodniopomorskiej policji.

W pierwszym dniu zmagań policjanci rywalizowali w konkurencji strzelania z broni służbowej oraz jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym. Rywalizacja w jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym odbyła się  na placu manewrowym w Lubieszynie.

Drugiego dnia zmagań mundurowi przystąpili do rozwiązywania testu z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i przepisów służbowych. Rywalizowali  także w konkurencji kierowania ruchem. Umiejętności praktyczne policjantów w kierowaniu ruchem sprawdzano na jednym ze skrzyżowań w Szczecinie.

 

Po podsumowaniu wyników wszystkich etapów współzawodnictwa wyłoniono laureatów plebiscytu.

Zwycięzcą konkursu został mł. asp. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Na drugim miejscu uplasował się st.sierż. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Natomiast trzecie miejsce zajął sierż. szt. Konrad Korniluk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie Cezary Tkaczyk oraz Józef Liszczak prezes Polskiego Związku Motorowego wręczyli najlepszym policjantom nagrody pieniężne, dyplomy i puchary.

Zgodnie z regulaminem konkursu policjanci, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą garnizon w 31 edycji Ogólnopolskiego konkursu "policjant ruchu drogowego", który odbędzie się we wrześniu  w Legionowie.
(isz)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paweł
2019-06-12 09:42:35
Do roboty lenie smierdzace, a nie konkursiki. Sezon wariatów drogowych w pełni, a oni sobie konkursiki urządzają. Na wojewódzkich jak nie rozszalaly tirowiec walacy 90 przez wieś to motocyklista walacy sporo ponad 100. I co? I nic! Idzcie strajowac albo na l4.
Wocia
2019-06-12 09:21:22
Co za geniusz organizuje takie konkursy? Policjanci zamiast na drodze są zmuszani do udziału w zawodach, dodajmy że te zawody jeszcze są organizowane ale za rok czy dwa nie będzie już dla kogo ich organizować... bo większość ucieknie na emerytury...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA