środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci wybili szybę w aucie, żeby ratować psa

Policjanci wybili szybę w aucie, żeby ratować psa

Policjanci wybili szybę w aucie, żeby ratować psa
Data publikacji: 2020-08-11 19:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-12 14:02
Wywietleń: 803 469293

Na jednej z ulic Mielna, w pełnym słońcu i zamkniętym samochodzie, właściciele pozostawili swojego psa. Interweniowali koszalińscy policjanci. Zwierzę wyglądało na wycieńczone, a z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że było uwięzione w aucie już od dłuższego czasu. Pies traciła siły, a właścicieli nie można było znaleźć. Mundurowi wybili więc szybę i uratowali czworonoga. Teraz ustalą, czy doszło do znęcania się nad zwierzęciem.

Zaalarmował zaniepokojony mieszkaniec

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, który na parkingu w Mielnie zobaczył psa w zamkniętym samochodzie. Z jego relacji wynikało, że pies był wyczerpany, dlatego nie chciał go zostawić bez pomocy. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Funkcjonariusze zauważyli, że w stojącym w słońcu rozgrzanym aucie znajduje się mały piesek. Zwierzak miał krótki i szybki oddech, zachowywał się apatycznie, skomlał. Funkcjonariusze szybko popytali okoliczne osoby oraz pracowników pensjonatów, ale nikt nie był w stanie wskazać właścicieli pojazdu. Nie można było czekać dłużej - policjanci wybili szybę i uratowali czworonoga. Gdy policjant sięgnął do pojazdu po pieska, poczuł, że wewnątrz panuje wysoka temperatura. Funkcjonariusze dali zwierzęciu wodę do picia.

Pies trafił do weterynarza

Po kilkunastu minutach do samochodu wróciła właścicielka psa, która była zdziwiona obecnością funkcjonariuszy. Tłumaczyła policjantom, że oddaliła się tylko do smażalni po rybę.

Pies został przewieziony do lekarza weterynarii. Na szczęście szybka reakcja zgłaszającego i funkcjonariuszy uchroniła czworonoga przed przegrzaniem, odwodnieniem, udarem czy nawet uduszeniem.

Policjanci ustalają teraz, czy doszło do znęcania się nad zwierzęciem. Zgodnie z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za popełnienie tego rodzaju przestępstwa grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina

Policjanci przypominają, że nie należy zabierać ze sobą zwierząt w podróż samochodem, jeśli planujemy załatwianie innych spraw i wiemy, że nie będziemy mogli ze sobą zabrać zwierzęcia. Nawet uchylona w aucie szyba nie poprawi cyrkulacji gorącego powietrza wewnątrz pojazdu. Wcale też nie trzeba długiego czasu, aby zwierzę mogło ulec przegrzaniu.

Pamiętajmy, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków, umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby. Nieodpowiedzialnemu właścicielowi czworonoga grozi mandat, a w szczególnych przypadkach nawet zarzuty karne za znęcanie się nad zwierzęciem.

Gdy zauważymy zwierzę znajdujące się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu poinformujmy policjantów, dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 112.

Oprac. (sag)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

 

Komentarze

Brawo Policja. Postąpiliście jak trzeba.
A bezmyślny właściciel psa powinien zapłacić ciężki mandat.
2020-08-11 22:38:07
Brawo!
Dla pana,ktory to zglosil.
2020-08-11 20:31:13
Obecna policja
Obecnie policja zamiast zapewniac bezpieczeństwo obywateli którzy placa pensje mundurowym ze swoich podatków to oni zajmują się albo kotkami albo piesksmi albo pilnują władzy i prezesa ludxie są na dalszym planie
2020-08-11 20:27:08

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie