środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Nie zapomnij o Lordzie

Nie zapomnij o Lordzie

Nie zapomnij o Lordzie
Data publikacji: 2020-07-31 22:43
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-31 22:45
Wywietleń: 200 467740

Ostatni rok spędził za kratami. Nie za własne winy. On: poczciwy stary Lord. Pies, którego skrzywdził zły człowiek.

Lord uwielbia spędzać czas na wybiegu. Wzrokiem wodzi za swym opiekunem. Wobec innych kompanów niedoli zachowując neutralność. Koty go nie interesują. Za to bardzo jest ciekawy świata i ładnie, przy nodze, chodzi na smyczy. Widać, że bardzo mu się podoba odkrywanie tego, że człowiek to nie samo zło.

– Niewyobrażalne, co do tej pory ten pies musiał przeżyć… Garnie się do ludzi. Łaknie ich uwagi. Trzyma się blisko. Gdy jednak ktokolwiek uniesie rękę, aby go pogłaskać…, kuli uszy, pada na ziemię, a w jego oczach widać tylko strach. Trzeba wtedy do niego mówić spokojnym przyjaznym tonem. Jednak nie wstaje, tylko brzuchem trąc po ziemi, przesuwa się ku opiekunowi delikatnie i przyjaźnie merdając ogonem. Serce boli, gdy się na to patrzy – przyznają Lorda schroniskowi opiekunowie.

Lord trafił do schroniska w sierpniu 2019 roku. Trzeba przyznać, że bardzo powoli oswajał się z realiami tej placówki. Teraz potrzebuje normalności, czyli kochającej rodziny, własnego kąta i pełnej miski w ciepłym przyjaznym domu.

– Dawno w schronisku nie było tak zrównoważonego i sympatycznego seniora. Lord jest oazą spokoju i cierpliwości. Oddaniem i bezwarunkową miłością obdarzy każdego, kto zechce mu dać miejsce u swego boku – przekonują schroniskowi opiekunowie poczciwego Lorda. – Dajmy mu na to szansę. Niech metryka nie zamknie go za kratami na dożywocie. Wierzymy, że dobre serca mądrych ludzi na to nie pozwolą!

Lord to przytuliska statystyczny numer 556/19. Kto chciałby przygarnąć tego oryginalnie umaszczonego seniora, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowe domy – oprócz Lorda – czeka jeszcze blisko setka bezdomnych psiaków i kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)

Fot. Schronisko

Nie zapomnij o Lordzie Nie zapomnij o Lordzie Nie zapomnij o Lordzie Nie zapomnij o Lordzie Nie zapomnij o Lordzie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie