środa, 02 grudnia 2020r.

Posłuchaj o Fado

Data publikacji: 2020-08-03 22:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-03 23:05
Posłuchaj o Fado
On z pyskiem w wiecznym uśmiechu. Ale bywa uparty, niczym krnąbrny dzieciak. Dlatego potrzebuje opiekuna z charakterem, którym on - król Fado - nie zawładnie bezgranicznie.  

To z natury pogodny psiak. Bystry i z charakterem. Niestety, ani mały, młody, ani w typie rasy, więc… Jest jednym z tych rezydentów szczecińskiego przytuliska, którzy na nowy dom i rodzinę czekają najdłużej.

Mowa o Fado – psiaku, który porusza się z gracją tancerza. Stąd jego oryginalne muzyczne imię. „Jedynym w swoim rodzaju i wyjątkowym” – jak przekonują psiaka schroniskowi opiekunowie, szukając dla niego rodziny, która go… mądrze pokocha, na zawsze.

– To sześciolatek, który trafił do nas w połowie kwietnia 2019 roku. Z widocznymi brakami w wychowaniu, bez ogłady. Najwyraźniej przyzwyczajony do tego, że ciągnie i idzie tam, gdzie chce i którędy sam poprowadzi. Wymagał więc pracy ze strony opiekunów, a że jest pojętny i chętnie się uczy, to teraz spacer z nim jest wreszcie czystą przyjemnością – opowiadają Fado schroniskowi opiekunowie. – On lubi towarzystwo ludzi. Spuszczony ze smyczy trzyma się blisko opiekuna. Chętnie nadstawia pysk do głaskania i wyczekuje na przysmaki. Jednak ma naturę solisty, więc lubi, gdy na nim się skupia całą uwagę. Łatwo może przejąć kontrolę nad życiem swego opiekuna, o ile będzie nadto ulegał czarowi Fado. Dlatego poszukujemy dla niego osoby, która ma doświadczenie w opiece nad psami i w ich wychowaniu. Rodziny bez małych dzieci i – niestety – także bez innych zwierząt.

Fado bywa zawzięty. Ale wolontariusze znaleźli sposób na ułożenie tego psiaka. Chętnie podzielą się wiedzą na temat jego z zainteresowanymi przygarnięciem tak wyjątkowego chłopaka – na przykład podczas spaceru zapoznawczego.

– Fado jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy. Przyjaźń z nim daje wiele satysfakcji. Będzie wspaniałym kompanem na długich spacerach i świetnym kumplem w zabawie. Zapraszamy do poznania pięknego Fado – zachęcają psiaka schroniskowi opiekunowie.

To schroniskowy rezydent: 253/19. Kto chciałby przygarnąć tak oryginalnego przystojniaka jak Fado – lub jakąkolwiek inną bezdomną psinę czy kocinę – jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ