niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Policjanci ćwiczyli transgraniczną współpracę po uprowadzeniu

Policjanci ćwiczyli transgraniczną współpracę po uprowadzeniu

Policjanci ćwiczyli transgraniczną współpracę po uprowadzeniu
Data publikacji: 2018-10-17 21:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:58
Wywietleń: 752 356826

Głównym założeniem środowych ćwiczeń organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Prezydium Policji w Neubrandenburgu, była współpraca w sytuacji związanej z uprowadzeniem osoby i jej transgranicznym poszukiwaniem. Policjanci mieli do czynienia ze zgłoszeniem o przestępstwie po stronie niemieckiej i ucieczce sprawców w kierunku granicy województwa zachodniopomorskiego.

Celem ćwiczeń, którym nadano kryptonim MOST/BRUCKE, było doskonalenie współpracy transgranicznej w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej na obszarze przygranicznym. Po obu stronach granicy udział w nich wzięło około 750 funkcjonariuszy.

To pierwsze międzynarodowe ćwiczenia w naszym regionie współorganizowane przez KWP w Szczecinie na taką skalę.

Po powiadomieniu o zdarzeniu polskiej strony zarządzono alarm dla Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie i Komendy Powiatowej Policji w Policach.  Około godz. 12 rozpoczęto policyjną akcję poszukiwawczą najpierw w Niemczech a następnie w Polsce, do której wykorzystany został między innymi policyjny śmigłowiec, konie i psy służbowe oraz dron.

W pobliżu miejscowości Dobieszyn na pas granicy polsko-niemieckiej skierowane zostały drużyny oddziału prewencji, które otoczyły fragment lasu i bezpośrednio tam prowadziły poszukiwania porwanego dziecka oraz sprawców. W tym miejscu dołączyły do nich pododdziały niemieckiej policji.

Działania i zaangażowanie poszczególnych komórek organizacyjnych policji zostały podsumowane podczas konferencji, która w środę odbyła się na terenie Niemiec.

(k)

Fot. Dariusz Gorajski

 

Komentarze

Przeciez polska policja nie moze wjechac na teren Niemiec
Niemcy nie wprowadziły do swojego systemu prawnego rozwiązania które w Polsce znane jest pod nazwa ustawa o "bratniej pomocy" (USTAWA z dnia 7 lutego 2014 r. o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej) - rzad Donalda Tuska wprowadził prawo pozwalające niemieckiej (ale tez i rosyjskiej, czeskiej, słowackiej itd) policji na inwigilacje, gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych Polaków a także prowadzenie operacji także niejawnych w Polsce przeciw Polakom...
2018-10-18 21:21:38
Karina
To tylko pokazówka! To z Polski są porywane dzieci do Niemiec! takie wprawki powinni ćwiczyć!
2018-10-18 15:15:41
Nina
Po co ta ściema? głupków z Polaków robią!! niech w drugą stronę ćwiczą bo jak Niemiec dziecko wywiezie z Polski to koniec! Policja ani sądy nic nie pomogą! Niemcy nawet Europejskich Nakazów Aresztowania nie respektują! Chronią przestępców!!!
2018-10-18 15:00:35
Lub inaczej
To tak jak by najpierw pootwierano wszystkie mieszkania w calej klatce schodowej a pozniej Narzekano... ze "pewnien Sasiad czy Sasiadka" okradli mieszkanie lub uprowadzono / "uwiedziono" / Zone czy 18-letnia Corke ?? A teraz jeszcze dodatkowo Umozliwia sie Masssowy w setkach tysiecy... naplyw "Multi-Kulti" do calej Europy !! A wiec: Szalone PO-mysly... przynosza Szalone Efekty i ich Szalone Koszty...oplacane przez Bogu Ducha winnych Unijnych Podatnikow !! Nic wiec dziwego, ze mamy juz 1-szy Brexit... pytanie tylko Kto nastepny... ??
2018-10-18 13:17:09
Polak
powinni cwiczyc....ale działania w przypadku porwan w Polsce i wywiezienia ofiary na terytorium Niemiec.. bo tutaj polska policja jest bezradna lub często bezczynna . Jak zwykle dali się niemcom wkrecic
2018-10-18 13:16:44
Poootwierano granice...
By ulatwic i przestepcom "to i owo"... i narobiono sobie jeszcze Wiecej Klopotu - jak to warte...!!
2018-10-18 12:04:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie