Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Znaleziono Polkę, która uprowadziła swoje dziecko

Data publikacji: 05 maja 2018 r. 23:01
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:48
Znaleziono Polkę, która uprowadziła swoje dziecko
 

Policja w Salerno, na południu Włoch, znalazła Polkę i jej miesięczne dziecko, które kobieta wykradła ze szpitala, by nie dopuścić do tego, aby oddano je do placówki opiekuńczej. Wniósł o to sąd dla nieletnich, bo Polka w chwili porodu była pijana.

O pościgu za 33-letnią kobietą, która uprowadziła swojego synka ze szpitala w Salerno informowały włoskie media podkreślając, że trudno zrozumieć, jak mogło dojść do tego, że Polka bez problemu wyniosła noworodka z pilnie strzeżonego oddziału intensywnej opieki neonatologicznej. Noworodek został tam umieszczony, mimo że jego stan był dobry. Chodziło o to by lepiej można było go pilnować biorąc pod uwagę trudną sytuację prawną jego matki.

Gdy lekarze stwierdzili w chwili porodu 28 marca, że kobieta zgłosiła się do szpitala pijana, zgodnie z procedurami zawiadomili o tym sąd dla nieletnich. Ten zaś pod koniec kwietnia zdecydował, że dziecko zostanie odebrane matce i umieszczone w placówce opiekuńczej. Na mocy decyzji sądu matce pozwolono je odwiedzać i karmić, ale zabroniono jej zabrać dziecko do domu. Dyrekcja szpitala z wypisem noworodka czekała na ustalenie, do jakiego ośrodka zostanie skierowany.

Kobieta, mieszkająca w pobliskiej miejscowości Giffoni Valle Piana, przychodziła codziennie do szpitala nakarmić dziecko. W piątkowy wieczór wykorzystała moment zmiany personelu medycznego i oddaliła się z synkiem. Na nagraniu ze szpitalnych kamer monitoringu widać, że gdy opuszczała klinikę, towarzyszył jej mężczyzna.

Po prawie dobie poszukiwań kobietę z dzieckiem znaleziono w porzuconym budynku gospodarstwa rolnego koło domu jej brata w Salerno. Noworodek, który jest w dobrym stanie, został ponownie zabrany do szpitala. Kobieta odpowie za swój czyn. Według mediów kobieta ma jeszcze dwoje starszych dzieci, również umieszczonych w rodzinach zastępczych. Kilka lat temu została aresztowana za handel narkotykami.

(pap)

Fot. EPA/CESARE ABBATE 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dzieci do 18 lat - sa niewinne !
2018-05-07 01:34:27
Przykro, ze ta matka ma taka przeszlosc...!!
wypiął się
2018-05-06 12:53:58
Głupi jesteś. Dziecko nie nalezy do matki, dziecko należy do boga. Ale dobry miłosierny bóg sadysta wypiął się na to dziecko, więc muszą się tym dzieckiem zająć dobrzy miłosierni ludzie.
do @ Jaruna
2018-05-06 12:31:16
- to nie ideologia "duce", to są wytyczne firmy Donka (EU). W Polsce to także kiedyś nastąpi, a Italiańcy już są mocniej trzymani "za pysk" przez firmę niż Polska - mają więcej długu u Donka.
Jarun
2018-05-06 10:04:11
Nie można swojego dziecka uprowadzić. Dziecko należy do matki, a nie do państwa. Chyba, że ideologia faszystowskiego duce Benita przetrwała w świadomości i mentalności Italiańców.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA