Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Sprawdzili rowerzystów

Data publikacji: 2018-09-11 15:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Sprawdzili rowerzystów
 

Szczecińscy policjanci sprawdzili rowerzystów - kontrolowali stan ich pojazdów i zachowanie na drodze. Mieli wiele zastrzeżeń. Kierujący jednośladami często ignorują sygnalizację świetlną, podróżują z telefonem przy uchu, nie przestrzegają innych przepisów ruchu drogowego. 

- Hamulce, obowiązkowe oświetlenie, stan trzeźwości – to między innymi podlegało kontroli - informuje asp.szt. Marta Kucharska, z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Oczywiście funkcjonariusze sprawdzali też, czy rowerzyści poruszają się zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

Już pierwsze godziny działań policjantów pokazały, że nie wszyscy rowerzyści pamiętają o przestrzeganiu przepisów.

- Jeden z nich, który poruszał się rowerem miejskim, musiał po kontroli policyjnej kontynuować podróż pieszo, bo okazało się, że był nietrzeźwy - podaje asp.szt. Marta Kucharska. - Otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł. Wśród najczęściej popełnianych błędów przez rowerzystów można było zaobserwować jazdę po chodniku, przejeżdżanie po przejściu dla pieszych, czy też niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Zdaniem policjantów rowerzyści zapominają, że ten jednoślad to taki sam pojazd jak samochód czy motocykl.

- Kierującego rowerem także obowiązują przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym - dodaje asp.szt. Marta Kucharska. - Jazda rowerem po chodniku, przejeżdżanie na czerwonym, często z telefonem przy uchu, czy słuchawkami może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że rowerzysta, jak i pieszy, to też niechroniony uczestnik ruchu drogowego.

(sag)

Fot. policja

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zdegustowany
2018-09-14 01:51:57
żałosna pokazówka ... akcja raz na ruski rok ...
Rowerzysci
2018-09-12 13:10:24
Rowerzyści jeżdżą nagminnie po ulicach. Policjanci niech się nie popisują jakąś akcją raz na kilka lat. Niejednokrotnie widziałem radiowóz z policjantami na ulicy, którzy udają, że nie widzą rowerzysty a nawet zatrzymują się na pasach aby przepuścić jadącego przez pasy. Jestem bardzo ciekawy ile policja wystawiła mandatów rowerzystom w zeszłym roku. Śmieszno i straszno. Straszno chodzić po chodnikach. Trzeba mieć oczy z tyłu głowy.
2 lub 4 koła
2018-09-11 23:43:41
1.niektórzy starzy ludzie nie znają przepisów a jeżdżą po ulicach, to już lepiej jakby jeździli po chodniku;;; 2.trzeba jeździć ulicami ale wtedy autobusy będą spóżnione a hołota w samochodach będzie narzekać że blokuje się drogę;;; 3.miasto i policja dziur w ulicy i chodniku nie widzi! ale hamulce sprawdza.
@Kasia
2018-09-11 22:04:58
Ty rowerem nie jezdzisz , a jak jeżdzisz , to zawsze zgodnie z przepisami tak jak i twoje dzieci / jeśli masz / ? Tylko czemu wrzeszczysz "pedalarstwo ". Jesteś mistrzem kierownicy i wzorowym uczestnikiem ruchu drogowego ? Może i tak .
Kasia
2018-09-11 20:34:16
NIECH TEMU PEDALARSTWU PRZYWROCA KARTY ROWEROWE BO WIEKSZOSC TYCH OSZOŁOMÓW WOGOLE NIE ZNA PRZEPISÓW.
czasami lepiej jechać chodnikiem
2018-09-11 20:08:20
szczególnie jak jest wąska jezdnia . Często kierowcy chcą się zmieścić miedzy rowerzystą a autem jeżdżącym z naprzeciwka.Po co ryzykować spychanie na krawężnik i upadek często mogacy się skończyć śmiertelnie.
Gosc
2018-09-11 16:58:20
Proponuje bardziej sie przyjzec rowerzystom ,zwlaszcza na pasach jak sie zachowuje albo jedzie chodnikiem a potem wskakuje na ulice, i jeszcze obrazony ze ktos uwage zwrocil
Rowerzysta
2018-09-11 16:56:49
Fakt - jezdzimy po chodnikach , kiedy na ulicy są kocie łby , dziury i pędzące auta . Jak ktoś coś rozumie , to nie dzwoni na i nie pogania pieszych na chodniku . Nie jeżdzi w słuchawkach i nie pisze sms na rowerze . Niestety , wielu rowerzystów nie zna lub nie stosuje sie do przepisów ruchu drog. - tak jak i wielu kierowców aut , o motocoto nie wspominając .Rozsądek , kultura osobista więcej dadzą niż mandaty !A kiedy jest wyrażne przewinienie , to jednak ten mandat może być nauczką .Ogólnie żyjmy jak ludzie a nie jak operatorzy zpieprzających aut !
Dominik
2018-09-11 16:04:03
Nie jestem przeciwnikiem rowerzystow, ale KARTY ROWEROWE powinny wrocic dla osob, ktore wcale nie maja uprawnien do kierowania pojazdami samochodowymi

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA