Środa, 07 czerwca 2023 r. 
25 szczecin
REKLAMA

Policja uczuliła studentów

Data publikacji: 18 listopada 2016 r. 16:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Policja uczuliła studentów
 

Na prośbę prof. Anety Zelek, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, w piątek odbyło się tam spotkanie policji ze studentami z zagranicy, którzy uczą się w naszym mieście. To reakcja na zdarzenie, do jakiego doszło pod koniec października - przed klubem Pinokio pobito studenta z Włoch.

W spotkaniu wzięło udział ok. 40 studentów - nie tylko z ZPSB, ale i PUM, oraz wolontariusze Stowarzyszenia Polites.

Pytali, co mają robić, gdy są zaczepiani, jak reagować na agresję słowną, czy mogą stosować samoobronę i jakie byłyby tego konsekwencje. A także, jakim dokumentem mogą się legitymować, bo z obawy przed kradzieżą lub zgubieniem boją się mieć stale przy sobie paszport z wizą.

- Były też pytania o to, kto płaci, gdy na interwencję wzywa się policję i czy policjanci są w stanie dogadać się z nimi w obcym języku - mówi kom. Przemysław Kimon, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji, który przez godzinę rozwiewał wszelki wątpliwości cudzoziemskich studentów. - Podczas tego spotkania nie chodziło tylko o rozmowę na temat przestępstw nienawiści, ale także wyjaśnienie, jak działa nasza formacja, co może, o przekazanie pewnych treści profilaktycznych. Uczulaliśmy, by nie bać się zgłoszeń i kontaktu z nami, a na zdarzenia reagować szybko, nie zgłaszać ich po kilku dniach, ale od razu. Wyjaśniliśmy też, w jaki sposób to robić. (gg)

Fot.: Agata Mikołajczak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gargamel
2016-11-19 00:06:21
Niech zgłoszą napaść straży miejskiej - tam otrzymają życzliwą, kompetentną i rzeczową pomoc... Rasizm był, jest i będzie, niezależnie od tego co starają się nam wmówić media. Akty przemocy na tle rasistowskim będą się zdarzać i nic na to nie poradzimy. Zawsze znajdzie się jakiś debil któremu będzie przeszkadzać kolor skóry, pochodzenie, itp. Tak już świat jest urządzony

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA