Środa, 07 czerwca 2023 r. 
25 szczecin
REKLAMA

Stan bezmyślności, czyli zagrożenia

Data publikacji: 17 listopada 2016 r. 16:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Stan bezmyślności, czyli zagrożenia
Fot. Dariusz Gorajski (arch.)  

„Jeżeli liczba przewożonych osób przekracza liczbę miejsc w pojeździe, czyli dla kogoś brakuje odpowiedniego zabezpieczenia, to w wypadku staje się on zagrożeniem dla siebie oraz pozostałych pasażerów" - mł. asp. Karolina Rykaczewska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP tłumaczy, dlaczego odebrano prawo jazdy kierowcy przewożącemu fordem 14 osób.

Uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi mężczyzna utracił tuż po kontroli drogowej, do jakiej doszło w minioną środę (16 listopada) na ul. Bryczkowskiego w Szczecinie.

- Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford Transit, w którym znajdowało się aż 14 osób. Natomiast zgodnie z dowodem rejestracyjnym, pojazdem tym mogło podróżować maksymalnie 9 osób. Z uwagi na tak znaczące przekroczenie liczby przewożonych pasażerów, kierującemu zatrzymano prawo jazdy oraz nałożono na niego mandat karny - informuje mł. asp. Karolina Rykaczewska. - Przepisy zaostrzające sankcje w stosunku do kierujących, przewożących zbyt dużą liczbę pasażerów, weszły w życie w 2015 roku. Rozwiązania te wprowadzono z uwagi na występowanie zdarzeń drogowych, w których ofiarami byli pasażerowie przeładowanych samochodów.
(an)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA