Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Szczecińskie niebo rozbłysło milionami świateł! [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2017-08-12 08:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:46
Szczecińskie niebo rozbłysło milionami świateł!
 

Jubileuszowa edycja PYROMAGIC 2017 rozpoczęta. Deszcz nie wystraszył oczekujących na fajerwerki. Pierwszy dzień pokazów sztucznych ogni za nami. W piątkowy wieczór na Wałach Chrobrego pirotechniczny kunszt zaprezentowały ekipy z Austrii i Belgii.

W tym roku odbywa się Finał Mistrzów, czyli zwycięzców 4 ostatnich edycji.  Tysiące zebranych osób po obu stronach Odry podziwiało pokazy zespołów: Jost - Austria (mistrz  z 2013 r.) i H.C. Pyrotechnics - Belgia (zwycięzca z 2014 r.). Natomiast w sobotę swoje umiejętności zademonstrują: Fire Event - Luxemburg (zwycięzca z 2015 r.) i ubiegłoroczny zdobywca głównej nagrody Sugyp - Szwajcaria.

Festiwal rozpoczął się z parominutowym opóźnieniem. Na początek odbył się krótki dymny pokaz firmy SUREX. Niebo zrobiło się kolorowe.  Na całe szczęście przed oficjalnym otwarciem X Międzynarodowego festiwalu Ogni Sztucznych PYROMAGIC 2017 - przestało padać. Spokojnie można było podziwiać wyczyny mistrzów pirotechniki. Pokazy trwały po 15 minut każdy i towarzyszyło im tło muzyczne tworząc przy tym piorunujący efekt. Fajerwerki "nad piękną Odrą" tańczyły między innymi w rytm muzyki J. Straussa.

Zapierające dech w piersiach pokazy sztucznych ogni  zostały nagrodzone gromkimi brawami przez publiczność.  Uczestnicy festiwalu bawili się znakomicie. Krzyczeli i wiwatowali.

- Dla mnie obydwie ekipy wypadły fenomenalnie. Było to wprost niesamowite przeżycie. Jestem tutaj po raz pierwszy i jutro ponownie zamelduje się na Wałach Chrobrego. Mam nadzieję, że będzie równie pięknie jak dzisiaj  - powiedziała p. Joanna, uczestniczka wydarzenia.

Podekscytowania nie ukrywał również p. Jan: - Jestem pod ogromnym wrażeniem dzisiejszego festiwalu sztucznych ogni. Noc w Szczecinie była magiczna. Tego nie da się opisać słowami. Trzeba po prostu tutaj być i to przeżyć. Niech żałują ci, którzy wystraszyli się deszczu i nie zdecydowali się wyjść z domu. Na szczęście jutro mają drugą szanse - mówi szczecinianin.

Jak co roku uzupełnieniem pokazów były muzyczne występy. Na Wałach Chrobrego zaprezentował się słynny producent muzyczny GOORAL, który łączy elementy muzyki elektronicznej z etniczna muzyką góralską.

Kamil Krukowski

Fot. i film: Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Seba
2017-08-12 12:08:47
Zeby jeszcze wylaczyli ryjaca muzyke z wesolego miasteczka (na Lasztowni wylaczyli BRAWA!!!)kolo Walow Ch. na czas pokazu to moze by bylo cos slychac!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA