Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Policja podsumowała wakacje. Bezpieczniej niż przed rokiem

Data publikacji: 09 września 2019 r. 15:52
Ostatnia aktualizacja: 10 września 2019 r. 18:24
Policja podsumowała wakacje. Bezpieczniej niż przed rokiem
 

Podczas tegorocznych wakacji na zachodniopomorskich drogach zginęło trzydzieści osób i doszło do dwudziestu jeden utonięć - poinformowała na konferencji Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Jak podkreślono, tegoroczny okres wakacyjny był bezpieczniejszy od ubiegłorocznego.

- Miniony sezon, biorąc pod uwagę wypadki śmiertelne, okazał się sukcesem, ponieważ odnotowaliśmy mniej wypadków śmiertelnych niż w ubiegłym roku - mówił nadkom. Arkadiusz Górecki, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie. - W związku z coraz większym napływem turystów przyjeżdżających do naszego regionu, skoncentrowaliśmy się nad tym, aby zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ale również o płynność w tych najbardziej newralgicznych miejscach jak skrzyżowania lub tam gdzie występowały utrudnienia związane z budową bądź przebudową dróg.

Jak podkreślał insp. dr Piotr Ostrowski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, to między innymi dzięki szeregowi adekwatnych działań wynikających z analizy stanu zagrożeń oraz głosom społeczeństwa do niebezpiecznych zdarzeń dochodziło rzadziej.

- Ponadto, od 19 lipca na terenie naszego województwa działa zespół "Speed", którego celem jest eliminowanie niebezpiecznych zachowań i wydarzeń na drogach - dodał.

Grupa "Speed" liczy 55 osób, w tym 46 funkcjonariuszy, którzy na bieżąco pełnią służbę w miejscach najbardziej zagrożonych. Skontrolowanych zostało blisko 4 tys. pojazdów. Tylko od 19 lipca do końca wakacji ujawniono 3,5 tys. wykroczeń.

Latem blisko 500 kierowców straciło prawo jazdy. Policjanci szczególną troską otoczyli najmłodszych, dbając o ich bezpieczną podróż oraz kontrolując miejsca, w których spędzali wakacje.

- Skontrolowaliśmy ponad czterysta autobusów, aż dwanaście pojazdów zostało wykluczonych z ruchu - poinformował naczelnik Górecki.

Dodał, że tylko podczas wakacji policjanci zatrzymali prawie 950 przestępców, którzy kierowali pod wpływem alkoholu.

- Ogólna liczba kierowców jadących na podwójnych gazie, których wyeliminowaliśmy z ruchu drogowego, to 1400 osób - mówił naczelnik. - Jest to stuprocentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Podczas wakacyjnych miesięcy na zachodniopomorskich drogach doszło do 285 wypadków, w tym 24 śmiertelnych. W tych zdarzeniach życie straciło 30 osób, to 6 osób mniej niż w roku 2018. Ponadto w sezonie letnim w regionie doszło do 21 utonięć. To również mniej niż w roku ubiegłym. W 2018 w morzu oraz w zbiornikach śródlądowych życie straciło 25 osób.

Podczas wakacji policjanci zadbali również o bezpieczny przebieg imprez odbywających się na terenie Pomorza Zachodniego. Do ich zabezpieczenia zaangażowano ponad 3000 funkcjonariuszy. ©℗

(KK)

Fot. Kamil Krukowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tajne Spec.Znaczenia
2019-09-09 16:35:45
" to między innymi dzięki szeregowi adekwatnych działań wynikających z analizy stanu zagrożeń ".......Panie komendancie-to są stare,wyświechtane banały-frazy którymi posługują się wszyscy komendanci,naczelnicy tworzący na użytek własny czy opinii publicznej statystyki.Będę wdzięczny-inni również jak zechce pan uchylić rąbka tajemnicy i "rozszyfrować" te wasze "adekwatne działania i analizy stanu zagrożeń.Zmieńcie w końcu"język" bo to w jaki sposób ślecie wasze"meldunki" komunikaty kalki do opinii publicznej-są archaiczne i pochodzą z minionego stulecia ubiegłego wieku.Tego naprawdę nie da się czytać ze zrozumieniem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA