poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Policja pilnuje urzędów, lotnisk, dworców

Policja pilnuje urzędów, lotnisk, dworców

Policja pilnuje urzędów, lotnisk, dworców
Data publikacji: 2016-03-23 12:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:22
Wywietleń: 1049 125537

Policja i straż graniczna wysyłają mundurowych na lotniska, dworce kolejowe, do centrów handlowych, jednym słowem tam, gdzie gromadzi się wiele osób. To zalecenie resortu spraw wewnętrznych i administracji po wtorkowych wydarzeniach w Brukseli. Czy jednak nieprzeszkoleni w kwestii terroryzmu policjanci mogą zapobiec ewentualnemu zagrożeniu?

- Szef Policji odbył wideokonferencję z komendantami wojewódzkimi policji i komendantem stołecznym. Wydane zostały polecenia wzmocnienia służb patrolowych w rejonie dworców kolejowych, portów lotniczych, centrów handlowych, jak również zwiększenie liczby służb funkcjonariuszy operacyjnych. Informacje, które na chwilę obecną docierają do Policji, nie wskazują na bezpośrednie zagrożenie, jednak cały czas trwa współpraca informacyjna ze Strażą Graniczną, innymi służbami podległymi MSWiA, jak również ze służbami specjalnymi - tak dokładnie brzmi oficjalny komunikat zamieszczony na stronie policji.

Jednym słowem: policja ma sprawić, że będziemy czuć się bezpieczniej. A jak zalecenie ma się do praktyki?

- Nie podajemy dokładnie miejsc, gdzie wysłaliśmy policjantów. Są zarówno ci nieumundurowani, jak i umundurowani. Ich zadaniem jest reagowanie na wszystkie niepokojące sygnały, tak by w razie jakiegoś wypadku można było szybko zadziałać - tłumaczy kom. Przemysław Kimon, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Wiadomo, że dodatkowe patrole dotyczą przede wszystkim dużych miast. Do kiedy będą trwały? Tego nie wiemy. Na razie w związku z nowym poleceniem nie zostały wstrzymane urlopy. ©℗

(kol) 

 

 

Komentarze

Ktoś
Przecież na takie działania trzeba mieć pomysł. Nie można wysyłać mundurowych w te miejsca, żeby tylko tam byli i nie wiedzieli co mają robić.
2016-03-23 13:49:51
Brawo Polska
Jedno jest pewne - widok śniadych osobników z pakunkami na ulicy nie uszedłby uwadze Polaków - i właśnie za to należy kochać Polskę!!!
2016-03-23 13:35:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”