środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Policja pilnuje urzędów, lotnisk, dworców

Policja pilnuje urzędów, lotnisk, dworców

Policja pilnuje urzędów, lotnisk, dworców
Data publikacji: 2016-03-23 12:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1503 125537

Policja i straż graniczna wysyłają mundurowych na lotniska, dworce kolejowe, do centrów handlowych, jednym słowem tam, gdzie gromadzi się wiele osób. To zalecenie resortu spraw wewnętrznych i administracji po wtorkowych wydarzeniach w Brukseli. Czy jednak nieprzeszkoleni w kwestii terroryzmu policjanci mogą zapobiec ewentualnemu zagrożeniu?

- Szef Policji odbył wideokonferencję z komendantami wojewódzkimi policji i komendantem stołecznym. Wydane zostały polecenia wzmocnienia służb patrolowych w rejonie dworców kolejowych, portów lotniczych, centrów handlowych, jak również zwiększenie liczby służb funkcjonariuszy operacyjnych. Informacje, które na chwilę obecną docierają do Policji, nie wskazują na bezpośrednie zagrożenie, jednak cały czas trwa współpraca informacyjna ze Strażą Graniczną, innymi służbami podległymi MSWiA, jak również ze służbami specjalnymi - tak dokładnie brzmi oficjalny komunikat zamieszczony na stronie policji.

Jednym słowem: policja ma sprawić, że będziemy czuć się bezpieczniej. A jak zalecenie ma się do praktyki?

- Nie podajemy dokładnie miejsc, gdzie wysłaliśmy policjantów. Są zarówno ci nieumundurowani, jak i umundurowani. Ich zadaniem jest reagowanie na wszystkie niepokojące sygnały, tak by w razie jakiegoś wypadku można było szybko zadziałać - tłumaczy kom. Przemysław Kimon, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Wiadomo, że dodatkowe patrole dotyczą przede wszystkim dużych miast. Do kiedy będą trwały? Tego nie wiemy. Na razie w związku z nowym poleceniem nie zostały wstrzymane urlopy. ©℗

(kol) 

 

 

Komentarze

Ktoś
Przecież na takie działania trzeba mieć pomysł. Nie można wysyłać mundurowych w te miejsca, żeby tylko tam byli i nie wiedzieli co mają robić.
2016-03-23 13:49:51
Brawo Polska
Jedno jest pewne - widok śniadych osobników z pakunkami na ulicy nie uszedłby uwadze Polaków - i właśnie za to należy kochać Polskę!!!
2016-03-23 13:35:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie