Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Policja odnotowała 6 wypadków

Data publikacji: 14 sierpnia 2016 r. 17:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Policja odnotowała 6 wypadków
 

Długi wakacyjny weekend trwa. Zachodniopomorscy policjanci od piątku odnotowali 6 wypadków, w których 11 osób zostało rannych, na szczęście nikt nie zginął. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W piątek na drogach naszego województwa doszło do dwóch wypadków. W Goleniowie 60- latek kierujący audi nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w motorower. 77- letni motorowerzysta z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. Natomiast w powiecie sławieńskim 21- latek jadący vw golf doprowadził do zderzenia z motorem. 24- letni motocyklista z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

Pozostałe cztery wypadki miały miejsce w sobotę.  Rano po godzinie 6.00 w Szczecinie na ul. Jagielońskiej 33- latek jadący samochodem marki Citroen prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z pojazdem marki Kia. Dwie osoby są w szpitalu.

W powiecie drawskim kierującą samochodem marki Hyundai Matrix wyprzedzał  pojazd marki Renault kierowany przez 38- latka.  46- latka prawdopodobnie także  podjęła manewr wyprzedzania, co doprowadziło do zderzenia obu pojazdów.  W wyniku tego wypadku trzy osoby są ranne. To kierująca  samochodem marki Hyunday oraz pasażerka z reanult i 9 – letnia dziewczynka.

W powiecie wałeckim wczoraj doszło do dwóch wypadków. Pierwszy z nich miał miejsce po godzinie 13.00 w Wałczu. 73- latka przechodząc przez jezdnie w niedozwolonym miejscu weszła pod jadący pojazd marki Audi kierowany przez 25- latkę. Piesza ze złamaniem nogi trafiła do szpitala.

Drugie zdarzenie miało miejsce po godzinie 19.00. 32- latek , mieszkaniec województwa wielkopolskiego jadący samochodem marki VW Sharan podczas manewru wymijania prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze uderzając w drzewo. W wyniku wypadku kierowca jak i dwoje dzieci w wieku 5 i 7 lat trafiło do szpitala.

- Apelujemy nadal o zachowanie ostrożności na drogach a przede wszystkim dostosowanie prędkości do warunków aktualnie panujących na drodze – mówi aps.szt. Anna Gembala z policji. - Wybierając się w daleka podróż pamiętajmy o robieniu przerw i odpoczynku. 

(as)

 

 fot. Robert Stachnik/archiwum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA